Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor egy kutya megharap az...

Amikor egy kutya megharap az utcán egy járókelőt, hogyan kell reagálnia a gazdának?

Figyelt kérdés
Sztori a következő: Mentem edzésről haza, és jött szembe egy nemtudomilyen-kiskutya azon a hosszú, kiengedhető pórázon, elkezdett morogni, és vádlin harapott. Én csak mentem rendesen a járdán. Nem tettem fegyegető mozdulatokat a kutya felé, nem ijesztgettem, semmi. És a gazdi? "Ez szelíd kutya, nem bánt senkit." Amikor meg mondtam, hogy megharapott, akkor a válasz: "De be van oltva." Kösz. Marhára vigasztal. És még én voltam szemét, mert emiatt szólni mertem, a gazda meg, mint aki jól végezte dolgát becézni kezdte a kis dögöt.
2012. jan. 17. 18:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
14%

Na jó, azért a kis görcsöt és dögöt kikérem a kutyám nevében.

Engem pl. egyetlen egyszer harapott meg kutya, és az egy nagytestű volt.

2012. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A gazdi részéről a minimum elvárt viselkedés egy bocsánatkérés és az oltási könyv bemutatása lett volna, a kutyát pedig legalább szóban és egy-két pórázrántással megfegyelmezhette volna. Azt vettem észre, hogy a kistestű kutyáknak MINDENT elnéznek...ugathatja a nagy testű kutyát fél cm-ről, de ha a nagykutya hátrafordul és csak odamorog, a kiskutya gazdija felháborodik, hogy miért nincs a "vadállaton" szájkosár. Ha ugatja a gyerekeket, odakap felnőtteknek, akkor "nem bánt, csak játszik"...na persze...

Nálunk a panelben lakik egy bolognese, 2-3 év körüli lehet. Ha kutyámmal (roti-nj keverék) mentem fel a panelba, mikor a pici kutya kölyök volt, a gazdi hagyta, hogy Argos megszimatolja, de a pici pánikolt. A gazdi normálisan kezelte, de ahogy nőtt a kutyája, egyre inkább félelmi agresszió jelent meg rajta, pórázról kitámadott kutyákra, szabadon persze tisztes távolból ugatta.

Tavaly nyáron szandálban, szerencsére a kutyám nélkül vártam a liftet, mikor a kis vakarék póráz nélkül robogott be az ajtón, egyenesen a bokámhoz kapva...a szandál pántjába harapott szerencsére. Gazdi reakciója: "Nem bánt, csak nem szereti a maga kutyáját, viszont érezte a szagot, azért lett mérges" :O :O :O :????

Mázlija, hogy Argos nem volt velem a kis dögöt lehet, hogy kicsit megtépte volna :)

Azóta a kis vakarcs engem mindig támad. Mikor Édesapámmal jöttünk lefele és az 5 méteres flexit kihúzta a kutya, és tisztes távolból kikerültem...gazdi semmit nem csinált. Apu mondta is, hogy ilyen kis kutyulitól félek? A nagytestűeket lerendezem, rúgtam már le párszor roti, staff, nj féléket a kutyámról, de a kis vakarékokat kerülöm, főleg, ha pórázon vannak és látszik, hogy idegbajosak...a gazdikkal az élen.

2012. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe sajnos bele kell törődni mert ha gazda hülye akkor a kutya is. Az emberek meg Még adják is alájuk a lovat mert a nagyobb testű kutyák , de a kis testüek, ha meg is harapnak nem tudnak kárt okozni mert picik
2012. jan. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
@Pető Kriszti, itt nem a te kutyádról volt szó, hanem a hamis, rosszul nevelt kutyáról, ami megharapott.
2012. jan. 18. 08:01
 15/18 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy egy ilyen zsebegérbe az ember még bele se tud rúgni egy jólesőt önvédelmi célzattal, mert kipurcan tőle...
2012. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
Előre kösz a leugató reagálásokat. Engem is harapott már lábon egy ilyen kis zsebcirkáló. Első meglepődés után felrugtam a kutyát és utána nekimentem az ordítozó gazdikának is ő is kapott. Se a kutyát se a gazdit nem láttam többet a környéken( Hozzáteszem hogy az eset a saját kapunk előtt történt ahová kedves gazdi szaratni hordta a dögét, kertesházas övezetben)
2012. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%

Az első és elengedhetetlen, hogy a kutyát rettenetesen megbüntetem! Már mint én, a gazda. Ennek kell lennie az első reakciónak! Később nem fogja tudni miért lett büntetve.

Ez után elnézést kérek a sértettől (remélhetőleg tudok felé jelezni, hogy legyen szíves megvárni a büntetés végét), megkérdezem, hogy elvihetem-e orvoshoz, és persze az oltási könyvet bemutatom.

Nekem yorkim van. Én elképzelhetetlen tartom, hogy ilyesmit tegyen, mivel kis "anyámasszony katonája". Nem harapásért, de volt már olyan, hogy nyilvánosan (séta közben) rettenetesen megbüntettem (azóta sem követte el az a hibát). Nem érdekelt, hogy szemétnek néztek, mert hogy lehet bántani egy ilyen kis kutyát. A fegyelem az életét menti meg, és sajnos a szabályokat tisztázni kell! (félreértés ne essék, imádom a kis francost, és a bünti után magányomban kibőgtem magam miatta, de muszáj megtenni)

2012. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Úgy tudom díjazni, hogy az ilyen idióta gazdik miatt, akik xarrá kényeztetik a kiskutyájukat mindenki azt gondolja, hogy a kistestűek mind idegbajosak. Nekem is kistestü kutyám van (francia bulldog), neki is kicsit vehemensebb a természete más kutyákkal, de persze, ha észreveszem rajta, hogy embereskedni akar azonnal korrigálom. Persze ő nem csatangolhat összevissza, láb mellett viszem csak a parkokba engedem hosszabb pórázra, de ott se más kutya szájába. Mellesleg kutyasuliba is járunk, mindent megteszek, hogy normálisan neveljem. Ezt csak azért írtam le, hogy azért nem minden kistestü hülye idegbeteg, és agyonkényeztetett. Csak bírom az ilyen gazdákat. Nálunk meg a nagykutyák kószálnak állandóan szabadon, az egyik meg is tépte az én pórázon vezetett kutyámat. Mondtam az öregnőnek, hogy tán fogja meg a kutyát, ha nem tud viselkedni, mert csak rárontott az enyémre, ok nélkül. (csak szimatolgatott az enyém, mire ő kirontott a nyitott kapun) Az idősnő meg annyit mondott, hogy nem fogja a kutyát megkötni. Hát rendben. Én viszont nem fogom tétlenül nézni, hogy megtépje az enyémet. Pláne, ha nekem nem okoz fájdalmat, hogy megkötöm a kutyámat. Bocsánat az offért! Te meg kedves kérdező, küldd el a francba az ilyen idióta barom gazdát!!!

2012. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!