Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elütök egy kutyát, de nem...

Ha elütök egy kutyát, de nem viszem orvoshoz feljelenthetnek? Csak mert a kutyáért a gazdája a felelős (kivéve persze kóbor ebek).

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem foglalkozik vele a rendőrség.Nem tudom,te hol laksz,de nálunk Szegeden kijönnek az elütött kutyához!


Kérdező: Én úgy tudom,ha elütsz egy kutyát,el kell vinned orvoshoz,azután, ha meglesz a gazdája,neki kell térítenie az orvosi költségeket, mivel nem ügyelt megfelelően a kutya biztonságára.Ha meg kóbor kutya, akkor a menhely fogja téríteni. Ha nem viszed orvoshoz, igen, fel lehet jelenteni.


Nem beteg kérdés ez...Állatbarát vagyok,de már bennem is felmerült,mi lenne ha elütnék egy kutyát.Mai világba nem könnyű kipengetni 30-50 ezret idegen kutya műtétjéért...

2012. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dizus ***** válasza:
100%
Na most megköveztek,de leírom!Erre a kérdésre itt mindig az a válasz hogy vidd orvoshoz és ha meglesz a gazdi akkor megtéríti a költséget!Én a más hibájából elémugrott kutyáért biztos hogy nem fizetnék ki 20-30ezret hogy aztán majd megkapom attól akit nem is ismerek.Én azt csinálnám hogy elvinném a dokihoz elmondanám a frankót és ha nem látná el biankóra,akkor nála fenn állna a segítségnyújtás elmulasztása,amiért panasz is lehet tenni.Ez lehet hogy genyóságnak hangzik,de nehezen hiszem hogy a 90e-res fizuból olyan sokan kiadnának 30e-ret,mint amilyen sokan háborognak itt ezen a témán!
2012. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:

Van néha mázlija az embernek.

Én ugyan nem elütöttem, hanem az utcánkban találtam sérülten egy erdélyi kopót évekkel ezelőtt. Elvittem az orvoshoz, aki a mosdatás után megtalálta a fülében a tetoválási számot (akkor még nem volt chip), megröntgenezte a sérült lábát és adott egy számlát. Hétvégén volt, hétfőn felhívtam a meoet, ahol a tetkószám alapján azonnal közölték a gazdi nevét, címét, telefonszámát és már jöttek is érte és kifizették a röntgen árát.

Ha majd egyszer eljutunk oda, hogy minden kutyában lesz chip, akkor nem lesz gond, hogy kinek kell fizetni az állatorvost.

2012. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 gyalugép válasza:
44%
egyáltalán mit keres egy kutya az utszán? ha meg kóbor akkor ki fog felellösségre vonni? az álatvédők? ha annyira védik őket akkor mért nem viszik el az utszáról őket? ahejett hogy az öklüket rázzák.
2012. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jézus Mária.........


utszán = utcán!!!!

felellösség = felelősség!!

ahejett = ahelyett!!


Először azt hittem csak elírta, de mikor megláttam, hogy ahejett...

2012. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!