Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti etetnétek ezzel a táppal?

Ti etetnétek ezzel a táppal?

Figyelt kérdés

Eddig Acanával etettünk, de pár hóbanja kaptunk egy zsákkal egy új tápból. Ez Mo-n nem kapható, így nevet sem írok. Összetétele:

Pacal (asszem ez a tripe) (min 26%), rizs, kukorica, szárított marha, csirkezsír, lucerna, lencse, borsó, élesztő, lazac olaj, só, mannán oligoszacharid ( 1400mg/kg), glükozamin (1000mg/kg), bogáncs, tengeri moszat, yucca, feketeribizli, zöldkagyló (100mg/kg), kelkáposzta, cékla, rozmaring.

Kb. ugyanannyit kap, mint Acanából, amiből az adagolási útmutató szerinti mennyiség nem volt elég, 2x annyit kapott. Végre normális s széklete (eddig nem volt az, millió tápot kipróbáltunk, hurcoltuk orvoshoz, mégis hasmenése volt). Ja, és az Acanához képes harmadáron kapható. Kb. olyan az összetétele, mint a Royal Caninnak és az Eukanubának, csak nem annyira drága. Viszont szerintem elég kevés hús van benne. Igaz, 26% pacal, de az szárítás után nem biztos hogy annyi marad. Az Acanához képest ez nem nagy visszaesés?


2012. jan. 17. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az Acana jó választaás. Szerintem inkább maradj ennél. Mi is ezzel etetjuk a kutyust.
2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy táp, amitől rendeződött a kutya emésztése. Ha jól néz ki, jó kondícióban van, láthatóan jól érzi magát, akkor eleve azt kellene választani, amitől mindez összejön.
2012. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak elég drága. És az is nagy előny, hogy végre nem folyósat kakil.
2012. jan. 17. 21:21
 4/11 Rotis_lány ***** válasza:

Szerintem is kevés az érdemi húsmennyiség (ami szárítás után marad) De ha bejött a kutyusnak, akkor maradjatok ennél. Lehet ő nem bírja a nagy fehérje tartalmú tápokat.


(Acana és acana között is van különbség. Az adult dogtól az én kutyámnak is ment a hasa, a bárányos almástól nem.)

2012. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő sport & agilityt kapott eddig. Szerintetek érdemes húst venni hozzá külön?
2012. jan. 17. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont ezt akartam tanácsolni, hogy maradj ennél a tápnál, hiszen hiába jó táp a Acana, ha a kutyának megy tőle a hasa, az valamiért nem hasznosul megfelelően, tehát a fele "kidobott pénz", és hosszútávon nem jó a kutyus emésztőrendszerének sem.


Szóval ha ez a táp így bevált, én ezt adnám neki hússal kiegészítve.

2012. jan. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ennél maradok.
2012. jan. 17. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:
mi a neve ennek az új tápnak?
2012. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem így leírás alapján szimpatikusnak tűnik ez a táp, egy erős középkategóriásra saccolnám. Az én kutyám is evett pár hónapig Acana Sport&Agility-t, többet kellett adni neki, mint az előírt mennyiség, tehát árban nem érte meg, és neki is folyamatosan híg volt a széklete úgy is, ha kevertem más táppal, rizzsel.

Szerintem maradhatsz ennél a tápnál.

2012. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen kutya? Mit sportol?

Azért egy 26%-os hússal nem rossz táp ez.

2012. jan. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!