Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutya...

Törzskönyv nélküli kutya milyen versenyekre mehet?

Figyelt kérdés
Van egy elég ígéretes, szinte mindenre fogékony kölyökkutyánk. Kiállításra (van TK nélküli kutyáknak is) nem szeretnénk vinni, de jó lenne vele valami sportot űzni amiben versenyezhetne is. Azt tudom, hogy a vizsgák (engedelmes, ÖV) nincsenek Tk-höz kötve. De a versenyekkel mi a helyzet? Agility vagy bármi egyéb ami szóba jöhet?
2012. jan. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia!:)


Persze!

Csomó helyen vannak olyan sportversenyek, ahol nem kikötés a TK.

persze ezek általában nem olyan komolyak, mint az "igazi" versenyek, de ha a kutya is élvezi, meg te is, akkor kit érdekel?:)

2012. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, agilityzni viheted, azt bármilyen kutyával lehet. :) Vagy ott van még pl. a frisbee, dog dancing, flyball, ezek is jópofa sportok.
2012. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy canicross, bikejöring,...

(ami gyakorlatilag futás vagy bringázás kutyával, csak kicsit ki van cifrázva...)

De szerintem az agility szokott lenni a tuti befutó...:)


ha érdekli a kutyád, apportozhattok is...

2012. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Őt csak hobbiból szeretném majd vinni, de azért olyasmit szeretnénk vele csinálni amit egyrészt mindenki élvez, ő is meg mi is, másrészt meg kicsit tovább jutunk annál, hogy ugyanazon a pályán futkározunk.

Főleg azért is, mert a következő TK-es lesz és vele viszont komolyabb terveim vannak.

2012. jan. 18. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Alkatilag milyen fajta jellegű?
2012. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Boxer jellegű
2012. jan. 18. 19:26
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb sportnál abszolút nem feltétel a törzskönyv, maximum néhány fajtaspecifikusnál, például vadászat, vagy terelés. Kipróbálhatjátok az agilityt, frisbeet, dogdancinget, canicrosst, esetleg az őrző-védőt is.
2012. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

EKME kiállításokra is viheted, olyan helyekre, ahol tk,nélküli hobby,illetve keverék kutyaként versenyezhet mint küllemkutya :)

jót tesz a kutyának,és jól mutat a serleg a szekrényen!

( dicsőség mikor a tk nélküli kutyádat a bírók szebbnek látják ,mint a tk-s-t :)

és mindezért még csak futnod sem kell :)

2012. jan. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de a külleme helyett a képességei miatt szeretnék majd némi elismerést besöpörni, ha kiérdemeljük. Elég sportos kis eb, meg én se vagyok az a lusta típus, ezért is keresek valamit.

Szerintem kipróbáljuk majd az agilityt vagy a frizbizést. Csak nem voltam biztos, hogy versenyezhetne is ezek közül valamiben.

Futás/biciklizés versenyszinten az én képességeimet haladja meg :)

2012. jan. 18. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!