Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám 1.5 éves. Az apósom...

A kutyám 1.5 éves. Az apósom tegnap reggel nagyon szerencsétlenül kötötte meg, sietségébe. Lesz még olyan mint valaha?

Figyelt kérdés
Senki nem vette észre,mindenki ment a dolgára,senki nem volt otthon.Mikor délben hazajöttem a kutyához mentem először.Azt hittem összeesek.A spánielem egy centit nem tudott mozdulni úgy meg volt megkötve,hogy nem tudott mozdulni,Reggel 7 órától délig,mozdulatlanul volt a tűző napon víz nélkül,a szája nagyon habzott.Fél döglött állapotban volt.Amikor elengettem,egyből a hűvösre szaladt.Ott lekezeltem,de egy fél óra múlva sokkot kapott.Elvittük dokihoz,kapott infúziót stb.A kutya sokkal jobban van,de csak én nyúlhatok hozzá mindenki mádra morog,nem boldog,látszik rajta hogy nagyon szomorú.Van neki egy párja,(másik kutyus) őt sem viseli meg maga mellett,verekszik vele.Tegnap óta együtt sírok vele.Azt akarom tudni,hogy meg fog még változni?A régi boldog bohócos jókedvű kiskutyámat akarom!Lesz még olyan mint valaha?Szeretném ha a rosszindulatú válaszok nem érkeznének!Tisztában vagyok a helyzet súlyosságával,és borzasztóan sajnálom,és apósom is.Nem vette észre,a nagy rohanásban h. mit művelt!
2009. máj. 27. 11:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a probléma nem ott kezdődik, hogy rosszul kötötte meg, hanem hogy egyáltalán láncon van az a kutya. Sose értettem az ilyen emberek minek tartanak kutyát.
2009. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem azzal lesz itt bajunk, hogy rosszul kötötte meg az apósod, hanem azzal, hogy hogyan lehet egy kutyát (főleg egy spánielt) egyáltalán megkötni.


Szerintem várnod kell. Ha nagyon súlyos napszűrást kapott, az a kutyáknál agysejtelhalással járhat, mivel a testhőmérsékletüket sokkal nehetzebben szabályozzák mint az emberek. Ha az agyának van valami baja, az nagy valószínüséggel visszafordíthatatlan. Kérj egy CT-t a dokidtól (az Állatorvosin megcsinálják) akkor látni fogjátok, hogy mi a helyzet.

Egyébként pedig türelem. És ha nem tudod kezelni a kutyád, akkor építs egy kennelt nekik, de egy spánielt megkötni azt hiszem a legalja az állattartásnak.

2009. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Bizonyára meg van az oka,hogy miért van az a kutya láncon!Amint már írtam,ilyen borzasztó hasznos válaszokra,nem vagyok kíváncsi!


!

2009. máj. 27. 11:17
 4/73 anonim ***** válasza:
74%
MEGKÖTÖTTE??!! Pontozz le nyugodtan, kedves kérdező, de azt javaslom, próbáld ki egyszer, milyen érzés lehet egyáltalán megkötve lenni, főleg órákig a tűző napon, víz nélkül. Tudod, szerintem most szerencsétlen kutya azon gondolkozik, hogy mit követett el, amiért így büntettétek? Miért lenne boldog és jókedvű, ha ezt tettétek vele? (Tényleg, mit csinált, hogy szerinted megkötéssel kellett büntetni?)
2009. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
67%
Bizonyára, nyilván egyszerűbb láncra verni azt a kutyát mint megtanítani neki bizonyos dolgokat, esetleg csinálni neki egy kennelt. Játszod itt az aggódó gazdit, valójában meg leszarod a kutyád. Gusztustalan!
2009. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
77%

Én második

Lehet, hogy nem vagy kiváncsi a véleményekre, de a jövőre nézve nem ártana megfogadnod. Egy kutyát (SPÁNIELT!) semmi sem indokolja, hogy megkösd. Építsd meg a kerítést rendesen. Mi is építkeztünk, nyitva volt elől minden, de akkor az építkezés megkezdése előtt elkerítettük a kutyáknak a kert hátsó részét, hogy biztonságban legyenek. Egyébként pedig meg kell nekik tanytani, hogy nem mehetnek ki, sokat sétáltatni. Nincs olyan indok amivel magyarázhatnád, hogy meg kell kötni.

2009. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
A gyengékért elmesélem hogy miért van megkötve!A család mezőgazdasággal foglalkozik!És mindíg mennek a traktorokkal ide oda,és a kutyákra ez veszélyt jelenthet,(eltaposhatják)Ráadásul imádnak,tyúkozni,és a szomsédba, mindíg átásták magukat,mi meg csak fizettünk értük.Éjszakára fel vannak engedve,a felső udvarra,ott kijátszhatják olyankor magukat.Persze napközbe is fent lehetnének a f.udvaron,de a gyerek miatt nem akarjuk,ugyanis mindenhova oda piszkolnak éjszaka is,reggel pedig,mehetünk kutya kakit szedni!Nagyon sokat játszok velük,mert imádom őket!Nagyon tisztán vannak tartva,és boldog kiegyensúlyozott kutyákról van szó!Mégegyszer!A haszontalan válaszokra nem vagyok kíváncsi,engem az érdekel,hogy lesz e még olyan mint volt,el e fogja felejteni,ezt a rémálmot?
2009. máj. 27. 11:27
 8/73 A kérdező kommentje:
Rendesen meg van építve a kerítés,de nincs alábetonozva,így kikaparják.
2009. máj. 27. 11:29
 9/73 anonim ***** válasza:
70%
Most hiába szidjátok a kérdezőt, ez már nem segít a kutyuson!Tényleg nem szép dolog megkötni a kutyát, de megtörténik nem csak nálad másnál is. Szerintem biztosan nagyon hosszú ideig tart majd nála a "kiheverés"márha kiheveri egyáltalán.Szerintem amivel az apósod tette ezt vele neki soha nem fog megbocsájtani.Mivel sajnos a menhelyre kerülő kutyákkal is sűrűn előfordul ez a dolog, szerintem legyél vele türelmes és nagyon kedves, járj a kedvében amint teheted, bújj hozzá, simizd, esetleg juti fali többször amint nem húzószkodik, vagy játszik veled.Mivel még eléggé fiatal ha körültekintő leszel vele sztem kiheverheti.
2009. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
65%

11:18 vagyok. Kedves kérdező, ezek után nekem már csak annyi a kérdésem: tudod, hogy a kutya élőlény? Bizony-bizony szaladgál, játszik, eszik, anyagcserét bonyolít le (ti. kutyakakit ürít). Nem, nem fogja elfelejteni, tudod, miért? Mert ti újra és újra megteszitek vele.


(Ui. Remélem, a gyereket azért nem kötitek majd meg, ha túl sokat akar szaladgálni az udvaron)

2009. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!