Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 2 éves golden retriever...

Ha 2 éves golden retriever kutyám augusztus végén fialt most tüzel szerintetek fedeztessem? Első fialása volt.

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ne!

Úgy látom egy büdös szaprító vagy akinek a kutyája 1 évben 2x is fila és csak a pénzre mész!

Ha nem akkor bocs, de azok csinálják így!!

2012. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ne! Ivartalanítsd inkább, mert látszik, hogy nem vagy tenyésztő! Egyébként is a kutyának szüksége van regenerálódásra, hogy kiheverje a vemhességet, ellést és szoptatást, ami eléggé legyengíthette.

Miért is akarod és akartad szaporítani? Mert az, hogy minél kissebb idő alatt minél több kölyköt akar valaki, figyelmen kívül hagyva a kutyája egészségét, csak a szaporítók ismérve. Gondolom a kölyköket is pénzért adtad/adnád el, tk nélkül.

2012. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ne. A többiek már írtak előttem, hasonlóan vélekedek én is.

Két fedeztetés között 1 tüzelést mindig ki kell hagyni.

2012. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Legalább megvártad a két évet, hogy kifejlődjön rendesen a csontozata meg minden.


Megvolt a "kupac kiskutya" élmény is, szerintem ne fedeztesd többet.

Ivartalanítsd, egy csomó betegségtől megóvod, és átlagosan tovább is élnek, mint az ivaros kutyák.

2012. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Már az első alom se kellett volna, ez a most tervezett meg végképp nem!
2012. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Eszedbe ne jusson, a kutyád 3 évesen egy roncs lesz, ha agyonelleted. 1-2 tüzelést ki kell hagyni, hogy pihenjen a szuka, hiszen egy alom felnevelése nagyon leterheli. Ha nem értékes tenyészszuka(kiállítási eredményekkel, egyedülálló törzskönyvvel, kimagasló munkával), akkor inkább ivartalanítsd. Egy alom éveket vesz le a kutya életéből, főleg ha hozzánemértők játszanak tenyésztősdit. Gondold át melyik a fontosabb: legyen egy egészséges, boldog, kiegyensúlyozott kutyád vagy maradjon a nyakadon egy alom elárvult kölyök, akiknek lehetetlenség gazdát találni.
2012. jan. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
neeeeeee én a helyedbe várnék vele (1-2 évet) ivartalanítás meg a te döntésed de én nem szeretem ott a fogamzásgátló is
2012. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Te felfogod, hogy mit művelsz a kutyáddal??
2012. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Hogyne! Épp elég a gazdátlan kutya a hülye szaporítók nélkül is!
2012. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Fingod sincs a kutyákról, vagy lehet hogy mégis, csak hidegen hagy az egészségi állapota, kedves szaporító. Ne!
2012. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!