Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják itt sokan...

Miért gondolják itt sokan azt, hogy olyan bonyolult az, ha szül a kutya?

Figyelt kérdés

Úgyértem ha valaki írja hogy ez és ez van és hogy mikor szül a kutyája, akkor a második reakció általában (első az hogy ne szaporíts, ivartalanítsd a kutyád) hogy legyél vele hátha baj lesz, hívj orvost mert lehet hogy császározni kell... Persze tudom hogy vannak kifejezetten nehezen szülő fajták, de akkoris, ha ilyen nagy ügy lenne, akkor gondolom nem lenne ennyi kóbor kutya és nem lennének tele a menhelyek/síntér telepek. Persze az is más eset amikor a tenyésztőnek a kitűnő vérvonalú, 100.000-es kutyái vannak az anyjuk hasában, akiknek talán már a gazdájuk is megvan, mint egy besikerült alom. De a természet úgy találta ki, hogy csak azok a kutyák maradjanak életben akik elég szívósak. Tehát ha pl. a kiskutya alig éli túl az első hetét, akkor nagyobb esélye van annak hogy elviszi egy betegség mondjuk fél évesen, hisz gyenge az immunrendszere... És lehet hogy ez a kiskutyának jobb, hisz nem szenvedi végig az életét.

De egyébként ne értsetek félre, én is amellett vagyok, hogy az, aki nem tudja felnevelni a kölyköket, és nem kifejezetten jó a kutyája, az ne szaporítson! Ha meg nem tud rá vigyázni, hogy ne legyen besikerült alom, akkor ivartalaníttassa!


2009. máj. 27. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Mi az,hogy nem "kifejeztten jó a kutya"?

És egyépként mi a kérdés?

(Lehet,hogy csak nehéz a felfogásom most írtam kompetenciát)

Nem igazán értem a kérdést!

2009. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

tervezgetjük miből lesz zsebpénz?

a szülés nemcsak abból áll hogy kipotyog a szukából a kiskutya: szülésre felkészítés, folyamatos orvosi megfigyelés, jól meggondolt táplálás, az utodók nevelése ... csak egy pár dolog a sok közül

nemcsak a császározásról van szó .. maradhat bent kiskutya, lehet a szukának szervi problémája, akadhat el kiskutya szülöcsatornában ...

élő lényekkel nem kisérletezgetünk, hogy megmarad vagy nem marad meg ... mindent megteszünk, hogy ne kelljen azon gondolkodni, hogy mi baja lehet ...

2009. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, hogy kiállításon jó/nagyon jó/kitűnő eredményei vannak, ami ugyebár nem mondható el a hétköznapi kutyákról... A kérdés meg leginkább arra vonatkozott, hogy mért gondolják itt azt hogy ahhoz hogy a kutya megszüljön ott kell mellette állni készenlétben és "fogni a kezét", hívni az orvost merthogy szül, stb. Erre mondom hogy az átlagos kutya egyedül is képes szülni és hogy vannak a nehezen szülő fajták akiknél tényleg császározni kell, de akinek ilyen kutyája van és ezeket meg nem tudja biztosítani, az ne vállaljon kölyköt!
2009. máj. 27. 14:16
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Az ember is elvileg képes külső segítség nélkül önmaga megszülni a gyerekét, mégse tiltakozik senki az ellen, hogy legyen mellette valaki segítő (még az otthon szülésnél is), és nem mondjuk azt nyugodtan, hogy amelyik kisbaba nem éri meg az egy hetes kort az nem volt elég életképes. A kutya már annyira háziasított, hogy ha már besikerült a vemhesség, akkor igenis illik valakinek ott lennie az ellésnél, aki szükség esetén közbe tud avatkozni szakszerűen. Egy félresikerült szülés nem csak a kicsik, hanem az anyaállat életébe is kerülhet.
2009. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak pedig ajánlom hogy olvassa végig a kérdést! Oda van írva hogy azzal értek eggyet, hogy aki nem tudja megadni a kölyköknek amit kell az ne vállaljon kiskutyát! Amúgy igen mondjuk az ivartalanított szukámmal lehet is tervezgetni a zsebpénzt, de ha tervezgetném is akkor is csak terv maradna!
2009. máj. 27. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

2. vagyok

"De egyébként ne értsetek félre, én is amellett vagyok, hogy az, aki nem tudja felnevelni a kölyköket, és nem kifejezetten jó a kutyája, az ne szaporítson!"

Senki ne szaporitson ... azt amit szeretnénk ha tennének az TENYÉSZTÉS.

2009. máj. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Vlamennyira egyet értek veled.... Níem értem, hogy miért kell szegény anyakutyát folytonos hőmérőzésnek, állatorvosna szülés előtt meg után kitenni... Persze kell az orvos, de amíg nincs probléma addig elég gond neki az ellés... Nem értem amikor mondják hogy már hérom hete nem alszik, mert megvan az alom, kétóránként felkel (nem szoptatni, mert anyakutyával nincs probléma), cicire teszi! őket, nehogy agyonnyomja valamelyiket... Sajnos manapság elég sok kutya nem tud szülni de már párzani sem! egyedül, és ezek a divatosabb fajták között vannak, hát gondolom azok nyilatkoznak akik ezeket tenyésztik mert többen vannak. És ott bizony szügség lehet ezekre... Hát nem tudom... Az én kölykeim (tk-s, stb mégmielőtt...) már kibújás után szoptak, az anyakutya sem volt olyan hülye hogy egy visító kölyköt ne vett volna észre ha ráült és szülés előtt még dolgozott, este szült, másnap már megint dolgozott (magától). Na mondjuk nekem nem divatkutyám van, hanem pásztorom... Persze vigyázni kell a kiskutyákra, mint a szemünk fényére, de ez szerintem túlzás... Minden bajtól nem tudjuk őket megvédeni úgysem! Természetellenes környezetbe kerültek de talán egy agyonnyomást még meg tudnának oldani... És avval sem értek egyet, hogy egyes kiskutyákat akik gyengék, mindenáron életben kell tartani, mert kinek jó az? Most nem olyanokra gondolok, kisebb vagy valami, hanem amikor valóban beteg, de azért küszködnek hogy éljen... Még akkor is ha nagyon nehéz eset...
2009. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem vagyok túl jó fogalmazó, de én is erre gondoltam, ezt akartam volna kifejezni, utolsó válaszoló. És nekem sem divatkutyám van, és nem is törzskönyves, egyik ismerősömtől hoztam el, aki nem tudott vele bánni (kuvasz).
2009. máj. 27. 15:47
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Noh most nem leszek éppen népszerű, de azok gondolják, hogy nélkülözhetetlen egy elléshez az orvos akiknek a kutyája extra méregdrága tápon él, mert csak az a tuti. Azért jó ha van a közelben.

Manapság a kultúrállt és a felelős állattartás kimerül abban, hogy minnél drágább annál jobb dolgokat követve, teljesen megváltoztatjuk a kutyáink, állóképességét, és tulajdonságaikat. Nézzünk pl egy nagytestű kutyát. Anno amikor kitenyésztették őket akkor még biztosan nem kaptak zöldkagyló, meg kálcium meg stb... kiegészítőket, hanem azt kapták ami maradt, és akkoriban még "használták" is őket az emberek. Ma egy átlagos kutyatartó megveszi a kutyát, foglalkozik vele sétál stb, de korántsincs kitéve azoknak a körülményeknek amiknek anno amikor létrehozták a fajtát. Amikor egy kutya ellik akkor megvan annak a lehetősége, hogy elhullik pár kiskutya akiket biztosan meg lehetne menteni ha lenne orvos, de akkor hol marad a természetes szelekció?

2009. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó előtti vagyok... Persze mindenki evvel jön, régebben a kutya összevissza evett. Csakhogy ez szerintem nem igaz. Olyan nagy kutyája amiről beszélsz, feltehetőleg csak gazdag embernek lehetett... És az ő kutyája jó kaját kapott ebben biztos vagyok... A szegény ember kutyája biztos szalonnabőrkén élt... De olyan is volt... Biztos nem él húsz évig, és nézz már meg egy korabeli képet! Hát ezer bocsánat de szerintem nem valami szépek az akkori kutyák... :S Azon kívül a kutyák akkoriban szabadabban mászkálhattak, megettek egyéb dolgokat amire ma nincs lehetősége a kutyának, mert nem jár ki vagy mert meg is tiltják neki.

Nem tudom miért nem lehet megérteni hogy aki drágább tápot vesz az nem sznob! Miért nem lehet megérteni, hogy azért kellene a drágább táp, mert az a JOBB a kutyának! Ha az lenne a helyzet, hogy a megfelelő táp tesco-s áron lenne, akkor én is azt venném... De mivel nem így van ezért tizenvalamennyiért veszem nekik! Igen sajnos én vagyok az akinek a kutyája megszívta a rossz tápokat meg egyéb kajákat. Az előbbi írásomban dicsekedtem, hogy milyen erős kutya... És igaz is, egy hétig bírta a kullancs okozta betegséget, mielőtt elkezdték volna helyesen, 8 évesen 3 hét alatt felgyógyult mikor megtámadta egy roti és sorolhatnám. Legendásan egészséges... Hát igen, de a nem megfelelő étel miatt sajnos a kinézetére és a szőrére már nem volt energiája... Igen úgy nézett ki mint egy félig kopasz patkány, ehyszerűen szánalmasan, a szája büdös volt ami a gyomrából jött a kaják miatt (én nem csak tápott evett, hanem az előző által említett "bármit" ami itthon volt) és szürke volt. Amikor végre felnőttem és tudtam neki venni rendes és drága tápot akkor egy hónap alatt (8 év után!) teljesen megváltozott a kinézete! A kutyám állóképességével nem volt és nincs is gond, a drága tápot megveszem mert az a jó neki (persze körültekintően megválasztva, mert nem mindegyik jó)...

2009. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!