Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a kutya unatkozik, ha egyedül van?

Figyelt kérdés
Falun sok háznál tartanak kutyát nem sétáltatják őket, nincs napi 3-4 órás foglalkozás és mégsem szökik meg a kutyus.
2009. aug. 30. 06:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos többnyire így gondolkoznak főként az idősebbek:


Falun a kutya "dolgozik" őrzi a házat, mit kell még foglalkozni vele, kap enni nem elég?


A gyerekeket kell rávenni/ megtanítani arra, hogy a kutya is érzőlény szüksége van a törődésre.

2009. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Ha valaki kutyát tart, akkor ne "tárgynak" kezelje, hogy itt a kajád , aztán jónapot!

Foglalkozni kell vele, nagyon érzékeny erre. A legrosszabb, mikor nagyvárosban egyedül hagyják a lakásban órákra! Na, az a vonyítás szívbemarkoló....

2009. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megint falun....igen, sehol máshol nincsenek mostoha körülmények között a kutyák.

Na mindegy. Szerintem környezettől is függ, le tudja-e foglalni magát a kutya. Én nagyon sokat vagyok együtt a kutyámmal, mert viszem magammal a munkahelyemre, de mivel dolgozom, értelemszerűen nem csak vele foglalkozunk. Ilyenkor hozza valamelyik játékát vagy műcsontját, lefekszik a lábunkhoz és elszórakoztatja magát. Gondolom ha egyedül van a kertben, akkor is ezt csinálja.

2009. aug. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kisvárolban élek,gimis vagyok,így kb csak délelőtt van egyedül a kertben. Mivel 7végén ugyebár délelőtt is otthon vagyok,megfigyelhetem a kutyát. Az eném 2-3 órát alszik délelőtt,aztán rohangál a kocsik után,és ugatja az idegen embereket,ha túl közel jönnének a kerítéshez.Délután várja a játékot velem, és a 2 órás sétát.

Ált a kutyák lefoglalják magukat,játszanak a labdájukkal(igen,még egyedül is!),vagy őrzik a területüket.

A panelos kutyákkal nincsenek tapasztalataim,de én személy szerint nem tartanék panelban :(

2009. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én panelban csak kistestű kutyát tartanék, mondjuk egy spániel lenne a maximális méret. :) Az előítéleteket hagyjuk, én is falun élek, még is rengeteget foglalkozok a kutyámmal! :) Inkább az idősebbek azok, akiknek csak házőrzésre kell, még akkor is ha tacsijuk van, bár itt is megoszlanak. Nagypapám kb szobacicaként kezeli a padlócirkálóját, ő is rengeteget foglalkozik vele, míg nagymamám kutyusáért a szívem szakad meg. Nagyon messze laknak így én se tudok vele sokat foglalkozni. Eddig annyit tud hogy ül, azt is tőlünk, akkora az egész mint két tenyerem még is láncon van, pedig fél mindenkitől. Ha ott vagyok és elengedem, akkor is az első negyed órában csak olyan messzire megy, mint amekkora a lánca, még is így a legboldogabb, hihetetlenül aranyos pofa, egyszerűen sajnálom hogy ilyen élete van, de mamám hajthatatlan (amúgy is elég öreg le sem tud hajolni hozzá, hogy megsimogassa)... Szóval az ilyeneket én sem értem, de úgy veszem észre, most már a fiatalok leginkább nem csak házőrzés céljából tartják a kutyát, még így faluhelyen sem, és ez tetszik :)
2009. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még kiegészítve, én is megfigyeltem egyszer kétszer ablakból hogy mit kezd magával délelőttönként. Az 5 éves Border Collie kutyusom egy még kölyök korában ellopott és megrágott slag darabbal rohangál, ugrál mint a bak kecske, elhajítja magának, ráveti magát, megrágja, hempereg vele. Szóval elszórakoztatja ő magát amíg nincs itthon a gazdi, nem kell félteni :D
2009. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondolják ezt mert így van.

Az ha unatkozik egy kutya nem mindig a szökésben nyilvánul meg.

Szétrágott cipő,bútorok,rosszalkodás,felesleges ugatás,szökés akármi ami olyan dolog amit nem szabadna.

Gondolj bele,egészap senki nincs vele csak enni kap.

Vanak olyan kutyák is,amik jelét nem mutatják annakhogy unatkoznak,csak egy idő után bekattannak.

A kutyák is élőlények,te is az vagy,te is szoktál unatkozni,ők is szoktak.

Ennyi.

2009. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
talán azért mert nem tud megszökni...! (öreg már, nagy a karítés, stb)én 3-3,5 órát töltök velük. reggel fél 6-kor kelek, elkészülődöm az fél 7, ezután játszunk. 7-kor indulok a buszra. 4-kor hazajövök, fél 7, 7-ig játszunk,sétálunk aztán tanulok, és este éjszaka már változó :)
2009. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kuty egyáltalán nem unatkozik, ha neked modnjuk dolgozni kell menni. Peszre nagyon sokat kell a kutyával foglalkozni, de nem kell magadhoz kötni! Nem lehetsz vele állandóan. Neki is meg tanulnia egyedül lenni. Úgy is remekül el lehet szórakozni. Ha pedig valaki rosszul bánik a kutyával az nem azért van mert falu és kint, hanem a gazda miatt. Egy ilyen gazda városban és bent sem lenne jobb.
2009. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A szökés és az unatkozás között nincs ám ilyen egyértelmű kapcsolat. Nem minden kutya unatkozik, amelyik szökik, és nem mindegyik szökik, amelyik unatkozik.

Azért gondoljuk, hogy a kutya unatkozik, mert rohadtul nincs mit csinálnia, és olyankor az ilyen fejlett intelligenciával rendelkező lények unatkozni szoktak.

Attól, hogy valamit csinálnak az emberek, még nem lesz jó. Falun sok kutya tengeti az életét egy kertben, de ez nem jelenti azt, hogy élvezik. Ha bekerülnének egy aktív kutyás családba, hidd el, hogy élveznék, és eszük ágában sem lenne a kertben dögleni, mikor ki is lehet menni világot látni. Van persze néhány extrém lusta egyed, de a többség nem élvezi az ingerszegény környezetet.

2009. aug. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!