Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ötleteitek vannak, mit...

Milyen ötleteitek vannak, mit tanítsak a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyek ki vele, és olyan unalmas már, mert a szokásosat gyakoroljuk mindig, ami a : ÜL, FEKSZIK, PACSI, UGAT, OTT MARAD, GYERE. Más ötletek?
2009. máj. 27. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kutyám több mindent tud és én még olyanokat tudok mondani hogy.

Szégyeld magad

Forog

Hempereg

Adj egy ötöst

Ülve pitiz

Pitiz

Kuszik


ha kell még írok!

Meg ha gondolod leírhatom,hogy én hogy tanítottam meg neki :D

2009. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Például kajamegtagadás, ez fontos lehet a hétköznapokban is. Ül bal láb mellett a kutya, póráz a kezedben(meg a kutya nyakán:D). Eldobsz egy jutalomfalatot elétek úgy 1-2 méterre. Először is a kutyának csak parancsszóra lehet érte menni. Másodszor, ha ez megy, akkor elindulsz lábhoz vezényszóval, és nem szabad a földre hajolni a jutalomfalatért, nem szabad lenéznie, nem szabad észrevennie. Ha áthaladtatok a falat fölött, és a kutya jól működött, akkor álljatok meg, forduljatok meg, és a vezényszóta az eb mehet a falatért.


Házi akadánypálya? :D Jó móka, még ha kistestű a kutyád, akkor is. Nekünk is van, én egy labival és borderrel szoktam gyakorolni rajta.


Apport? Eldobsz valamit, vissza kell hoznia, és addig tartania előtted, amíg el nem veszed tőle. Hasznos is.


Kiválasztós-visszahozós? Megtanítod két tárgy nevét a kutyusnak. Pl. egy kék frizbiét és egy sárga labdáét. (Fontos, hogy jól megkülönbözethető nevet adj ezeknek, és különböző színűek legyenek). Azt kell a kutyával gyakorolni, hogy azt hozza vissza, amelyiket mondod neki.


Én csak azokat a feladatokat mondtam, amik munkához is jók. Persze meg lehet tanítani neki a pitit, meg a szégyelld magad-at, de ezek nem igazán figyelemigényes feladatok. Ha tovább szeretnél dolgozni a kutyáddal, vizsgázni szeretnél, az előbbieket ajánlom.

2009. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Én azért is tanítotoam meg neki,mert mi vizsgásztunk és mert jó móka volt tanítani igen akadálypélya nekünk is van,de beagle a kutyám és ha rájön a nem csinálok semmit csak mit egyhelybe kell akkor az akadálypályának annyi :D

2009. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ajánlom a 101 kutyatrükk könyvet naon jó könyv :D
2009. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk volt egy olyan probléma, hogy a kutyát kiraktuk az udvarra, de amikor ő meg unta ráugrott a kilincsre és bejött az ajtón.Ezt úgy oldottuk meg, hogy megtanítottam BECSUKNI AZ AJTÓT!
2011. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!