Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kiskutyám mindenkihe...

3 hónapos kiskutyám mindenkihez odarohanna séta közben. Tipp?

Figyelt kérdés
3 hónapos labrador-keverék kiskutyusommal nehezek a séták. Ha épp nincsen a lakótelepen közelbe senki és semmi (se madár, se macska, se olyan, ami mozog), akkor egész ügyes, hamar pisil. De ha meglát valakit, valamit rögtön menne oda, csóválja a farkát és ugrál. Húz. Persze, kölyök, de utálom ha vadidegenek simogatják a kiskutyát, nem akarom arra rászoktatni, hogy bizakodó legyen az idegenekkel szemben. Állandóan visszarántani és húzni se akarom, annak az a vége, hogy felhívja magára a figyelmet és "Jajjjj de aranyos!" - mondattal odajönnek hozzá és agyonbabusgatják. Legyek paraszt és szóljak rá, hogy bocs, de hagyd békén? Vagy egyszerűen fordítsak hátat az "Új"-nak és vigyem el őt onnan?
2012. jan. 19. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Fegyelmezd a kutyát is meg az embereket is. Szó nélkül ne simogassanak meg kölyökkutyát se, a kutyád meg hallgasson rád, ha megtiltasz neki valamit.

A bizalmatlanságot viszont nem fogod tudni belenevelni, azt előre megmondom. A labi emberbarát, és hacsak nem verik és nyomasztják egy életen át, olyan is marad. Ne a természetét akard megváltoztatni, csak a viselkedését.

2012. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk foxink van, és rövidre fogom a pórázt,ha idegen jön felénk és mondom neki, hogy "NEM" és kitérve tovább megyünk!
2012. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem azt karom elérni, hogy rátámadjon másokra :p, nem a természetén akarok változtatni. Csak azt szeretném, hogy ne mennyen oda minden szembejövő emberhez. Lehet paranoiás vagyok, de a környékünk nem a legjobb, vannak itt olyanok, akik "Jajjj gyere, had adjak neked valamit!", egy pillanatra nem nézel oda, a kutya már bekapta azt, ami az ember kezében volt. Gondoltam, hogy nevelni kell, nem is babusgatom, de a kérdés lényege alapjáraton ez: HOGYAN és MIT.
2012. jan. 19. 22:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Mármint hogy mit tegyek és hogyan. Ha nem lettem volna világos :P.
2012. jan. 19. 22:56
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Igen, én is ezt teszem, vagy hátatfordítok. De nem igazán válik be. Esetleg olyat tudnátok írni, hogy arra hogyan tanítsam meg, hogy ismeretlentől nem fogad el ételt?

2012. jan. 19. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Jót mosolyogtam a kutyusodon :) Most nyílik a világ fele, felfedez mindent és mindenkit. Nekem úgy fogalmaztak a többiek, hogy meg kell szoknia, hogy a járókelők pusztán "tereptárgyak" :)

Vigyél magaddal jutalomfalatot (virsli v sajt v párizsi). Tereld el a figyelmét vele, ha jön vki, tartsd magad mellett és adj neki jutalomfalatot.

2012. jan. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Univerzális módszer nincs, a te kutyád, te ismered, te tudod, mi motiválja, tanuld meg kezelni :) Nem rohangálhatsz ide minden aprósággal, tapasztald ki szépen, hogyan tudod irányítani ;)
2012. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én egyike vagyok azon járókelőknek, akik megsimogatják a kutyusokat... És mindig hálás vagyok a gazdiknak, hogy megengedik. Szomorú is lennék, ha elutasítanának.

Egy kis labi is csak addig ilyen lelkes, amíg kicsi, a felnőtt kutyák már visszafogottabban barátkoznak az utcán, de néha még ők is... :)

2012. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 23:08, 79%:

Második kutyám :), bár az előzőnél mikor sétálni "tanult" én még csak 4 éves voltam és nem emlékszem semmire. Nem visszavágásból, de az oldal azért jött létre, hogy kérdezzünk. Szeretnék jó gazdi lenni. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem pedig arra, hogy mondják meg hogyan neveljem a kutyám. Tudom, hogy nekem kell kitapasztalni, de nem akarok kárt tenni.


Az eddigi válaszokat köszönöm :). Jutifalatos jó ötlet, a simogatósnak meg annyit, hogy persze, környéken azért sokmindenkit ismerek, odaengedem, de az unszimpatikus emberek elől inkább elviszem :/, volt már, hogy "kedves" nő mindenfélével akarta teletömni őt, és háromszor kértem meg szépen, hogy ne adjon semmit a kutyának, mert most volt műtve és infúziót meg a doki által előírtat ehet (előző kutyusnál).

2012. jan. 19. 23:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Az olyanokra rá kell ordibálni, vagy elvinni a kutyát :) Legyél határozott :)
2012. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!