Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom 8 hónapos németju...

Hogyan tudom 8 hónapos németjuhász szuka kutyámat megnevelni?

Figyelt kérdés

Nem a parancsokkal van a baj. Szófogadatlan. Verekszik (persze játékosan), nem lehet visszahívni, nem hallgat rá ha leszidom. Lehet apám nevelési módszerei miatt nem akarodzik neki. A kutyu amúgy okos, 1-jétől van nálunk.

14/f


2012. jan. 20. 11:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
UI: Most ha elkezd verekedni annyit tudok tenni hogy a nyakánál megfogom, hogy ne tudjon harapni, majd otthagyom, mivel ő továbbra is harapdálna..
2012. jan. 20. 11:13
 2/19 anonim ***** válasza:
Menj el vele kutyasuliba, míg nem késő!
2012. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kutya egyértelműen nem tekint téged falkavezérnek.Apukáddal is ezt csinálja vagy csak veled?Mert ha vele is akkor nyilván őt sem és igen akkor az ő "nevelési" módeszereivel van a baj.Ami érdekelne hogy hogy is néz ki pontosan?Lehet h tul nagyfalat neked egy 8 honapos németjuhász.Forduljatok kutyaiskolához,van rá lehetőságetek?Merre laktok?
2012. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Melyik 1-étől?

Ajánlatos lenne mindenkinek egyformán tiltani, engedni .

Valóban az iskola tudna érdemben segíteni rajtatok.

2012. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
az enyém 8 hónapos Német juhász kan. az enyém nem csinált ilyeneket.Hát vidd el kutyasuliba meg ha azt szeretnéd hogy rád hallgasson akkor nagyon sokat kell vele foglalkoznod meg játszani ha azt akarod hogy téged tartson a gazdájának meg az ételt is neked kell adni
2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És még mikor az enyém néha bepörög és ugrál én jól össze szidom és elmegyek és a kutya lehajtott fejjel jön mögöttem mind hogy ha azt akarná mondani hogy bocsi ! És még annyit hogy 14 éves vagyok és a kutya csak rám hallgat.
2012. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy bármelyik másik kutyát :) A kutyanevelést nem lehet két mondatban összefoglalni, olvass sokat a falkavezérségről, menj kutyaiskolába :)
2012. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%
Hagyjátok már ezt a "menj el vele kutyaiskolába.." Fölösleges. Behíváshoz, van egy nagyon jól használható módszer. POntosan 2. Első: Hívod, nem jön, elkezdesz FUTNI a kutyával ellenkező irányba és mivel falkalény azért ösztönösen utánnad fog menni, ilyenkor megdícséred és megisméétled a behívás szavát, "Hozzám!". A másik. Az ún. dobólánc, 2 karkikával rögzített 4-5 láncszem. Ha a kutya a behívásra nem jön hozzád, odadobod a közelébe a láncot, akár a kutyát is eltalálhatod, nem lesz baja, és a meglepődöttségtől, oda fog menni hozzád, a falkavezérhez védelemért.
2012. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
utolsó nemtudom h te olvasol is vagy csak prédikálsz.Irt a akérdező,hogy nem hallgat a kutya rá.Se leszidáskr se behiváskor és innetől nyilván való semmikor sem!kutyaiskola épp azért való h ha 8 honap alatt nemlett megnevelve a kutya akkor most h már az övé megtegye.és egy 14 éves fiu mikor fogja tudni h "megnevelődött "-e a kutyája ha csak nem szakértőktől.Ugyhogy szépen kérlek,ne okosits!
2012. jan. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A kutya kistestű. 2012. jan. 1-jétől van nálunk. 16. kerületben lakunk. Leginkább anyumra hallgat, de felvételi időszakban nem nagyon tudtam vele foglalkozni. Kutya suli nem tudom mennyibe fáj, márpedig az fáj. (Ha értitek mire gondolok). Egyébként amikor nyugodt, olyankor ül, fekszik, hozzám, mennek neki.

1 kérdés, és bocsi az OFF-ért..:Hogyan tudom majd beszoktatni sétáltatásra? Kertes házban lakunk, tehát nem állandó vagy napi több sétáltatásról lenne szó. Most van egy hámja ( apum szerint az a jó, mondjuk erről elég megoszló véleményeket olvastam neten), de kb. milyen hosszú porázt rakjunk rá, lábhoz parancsszót hogyan taníthatom majd, ill. ha menne más irányba, akkor hogy bírjam jobb belátásra? Köszönöm a válaszokat egyébként :)

2012. jan. 20. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!