Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom 8 hónapos németju...

Hogyan tudom 8 hónapos németjuhász szuka kutyámat megnevelni?

Figyelt kérdés

Nem a parancsokkal van a baj. Szófogadatlan. Verekszik (persze játékosan), nem lehet visszahívni, nem hallgat rá ha leszidom. Lehet apám nevelési módszerei miatt nem akarodzik neki. A kutyu amúgy okos, 1-jétől van nálunk.

14/f


2012. jan. 20. 11:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

sztem ne hámmal probáld,biztos sokan hurrogni fognak rám,de szerintem egy sima bőr nyakörrvel probáld meg: [link]

ha rendszeresen viszed sétálni amit jobb már holnap elkezdened és minden nap lehetőség szerint amig nem fogja megszokni,akkor észre fogod venni h javulo tendenciát mutat.Ha eltelik 1-2 honap és ezalatt rendszeresn sétáltatod és még igy is huz,vagy ugrál örjöng stb akkor kell a folyto nyakörv: [link]

Ebből semmi esetre sem szegecseset kell venni!!Erre vigyázz h ne kinozd azért.És evvel nagyon ovatosan kell bánni.Rövidre fogod a porázt a bal lábad mellett vezeted(közvetlen a tes mellet nem előrébb nem hátrébb melletted jön a kutya!)Póráz: [link]


Egyre figyelj te sétáltatod a kutyát és nem forditva!Ha te jobbra fordulsz hirtelen akkor arra mész és ő követ téged nem forditva!

Kutyasulira visszatérve sztem nem az fáj amkor havonta 5-8ezeret kifizetsz a kutyád érdekében egy képzsére,hanem az fáj amikor lesz egy felnőtt ereje tejében lévő kutyusod aki kezelhetetlen és kiszámithatatlan!

2012. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jaj nekem. Vegyél szakkönyveket, Cesar Millant javasolnám elsőre, a "Csodálatos kutyadoki" címen futót, az pont a falkavezérségről szól.

Egyébként közepes minőségű kutyaiskolát találhatsz párezerért havonta (nálunk 6000), az elfoglaltságnak jó, bár az otthoni gondokra ne olyantól várj megoldást. A jobbakban olyan 40 körül van egy komplett tanfolyam, mínusz a kedvezmények, ha vannak, plusz útiköltség. A Cerberos például pont ott van a 16-ban, csak ajánlani tudom, ott tényleg megkapod azt a minőséget, amit kifizetsz.

2012. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nagyon rövid ideje van veletek. Még a hangotokat sem szokta meg.

Hogyan város el, hogy működjön a behívása?

Van a neten leírása a különböző engedelmességi gyakorlatoknak.

2012. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Kertes házban lakunk, tehát nem állandó vagy napi több sétáltatásról lenne szó."

ERROR

A kertes házban élő kutyáknak is ugyanúgy szükségük van a rendszeres sétára, mint a lakásban élő társaiknak, sőt. Tessék minden nap kivinni. A hogyanról pedig csak annyit tudok mondani, hogy ott van a kezedben a póráz, használd! A hámot meg felejtsd el, azzal csak jobban fog húzni :)

2012. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsónak üzenem. Ebben a szakmában dolgozom, nem 1 kutyát képeztem ki. A kutya arra fog hallgatni akit tisztel is. Ezt pedig elkell érni előtte. Mellesleg a behívás tanítására vázoltam fel a számtalan módszerből 2-t.
2012. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
És ennek pontosan mi köze is van a napi sétáltatáshoz? :)
2012. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha igaz, hogy hallgat rád, ha nyugodt, akkor: MOZGÁSHIÁNY! Azt írtad, hogy tudja a trükköket ha nyugodt. Azért verekszik, mert egy németjuhász! Barátnőm engedelmes és okos kutyája, ha egy napig nem viszik ki sétálni, bezsong és szinte megbolondul. Persze ő fegyelmezhető, de összevissza ugrál, stb. Egy weimari vizsla és van udvaruk.

Mekkora a ti udvarotok? Mert ha nem mindennap tudod sétáltatni, fél órás apportírozás, frizbizés vagy agilityzés is jobb a semminél. Ha nem tudod kivinni legalább minden második nap, sajnos nem lesz javulás. Vidd el legalább pár alkalomra olyan kutyasuliba, ahol van elkerített rész és a kutyák játszhatnak. Ott lemozgatják, játszhat több kutyával és nyugodtan kezdhetitek a behívás alapdolgait. Ha a "gyerét" megtanulta , nem ragazkodnék kutyaiskolához. Bár ez a gazda képességein függ.

Biztos van park, tér, liget vagy valami hasonló a közeletekben, vidd ki oda és engedd szabadon. Ha nem bízol a behívásban annyira még, rakj rá egy hosszú pórázt amit húzhat magaután. Ha kijátszotta magát, hívd vissza. :)

2012. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Azért verekszik, mert egy németjuhász!"

Te meg azért beszélsz hülyeségeket, mert egy majom vagy?

2012. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
NEM ÚGY ÉRTEM!! A verekedés alatt a játékra hívást értettem. Nekik nagy a mozgáshiányuk és ha be vannak zárva, persze, hogy ugrálnak az emberre. Nem úgy értettem. :)
2012. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!