Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtamentőkkel kapcsolatban...

Fajtamentőkkel kapcsolatban kinek van tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy fajtamentőktől szeretnék kihozni egy kutyát,de nagyon sokan mondták,hogy nagyon kukacoskodóak..igaz ez?Mi a tapasztalat velük? Előre is köszönöm! :)


2012. jan. 20. 13:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy kutyád, akit sz@r körülmények közül mentettél, nem lennél kukacoskodó azzal, aki örökbe akarja fogadni?
2012. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De nem én mondtam,hanem nekem mondták..felőlem hónapokig húzhatják az örökbefogadást,nekem akkor is az az egy kutya kell és várni fogok rá..
2012. jan. 20. 14:00
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem. Ráadásul nem túl jó.

Itt leírtam 8:55-ös válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2581328-boxer..


Ha kitartó vagy és megteheted, hogy a kutyát folyamatosan látogasd, akkor veled remélhetőleg nem fognak kukacoskodni. Meg ha jól tudom, te agarat szeretnél az meg nem a Noéhoz tartozik (egyébként csak velük tapasztaltam és róluk hallottam azt, ami nagyjából velünk is történt).

2012. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm!Igen agarat szeretnék :) És megtaláltam a fajtamentőknél egy agarat,akibe beleszerettem :))
2012. jan. 20. 14:23
 5/20 anonim ***** válasza:
Habár fajtamentőkkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de viszont menhelyen dolgozom. Mi is alaposan kikérdezzük a gazdikat és néha elmegyünk ellenőrizni a kutyákat, de olyanról még nem hallottam, hogy többször is vissza kelljen menni hogy megnézzék, elég kitartó vagy e. Nálunk nincs ilyen.
2012. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
igazából felőlem jöhetnek :) Én is segítettem a menhelyen,és mi is kérdezgettük a gazdijelöltet..meg elment a menhely alapítója hozzájuk,de nem kellett csak kétszer elmenni..
2012. jan. 20. 14:33
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én amennyire a válaszaid alapján ismerlek, nem fogod kukacoskodásnak megélni a kukacoskodásukat.


Néhány alap dolog fontos nekik általában: hogy nem laksz albérletben, hanem saját helyen, ismered a fajtát, értesz a kutyákhoz valamennyire vagy ha nem van szándékod tanulni, és beengeded a házba. Ki szoktak menni örökbeadni, hogy lássák, hogy nem disznóólba akarod vinni, és nagyjából ennyi. Általában megpróbálkoznak valami eltántorítással, ez egyfajta teszt is arra, hogy mennyire vagy elszánt.

2012. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm mindenkinek :) Igazából panelban élünk,volt már kutyám,az agarakat 10 éve imádom :)) Remélem megfelelőnek tartanak majd :)
2012. jan. 20. 14:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a tapasztalataidat a boxermentőkkel. Az az igazság, hogy nálam volt kutyályuk három hónapot ideiglenesben, és az első gazdijelölt nekem baromira nem volt szimpatikus. Odaadtam neki egy flexin a kutyát (remélem nem te voltál) elindult sétálni, de a kutyához semmit nem szólt, hanem a flexivel próbált irányítgatni, húzta vonta, aztán leállt beszélgetni valakival, a kuty a flexi végén húzott volna visszafelé, szóval úgy egyáltalán nem tetszett ahogy a kutyához nyúlt. Akkor az önkéntesek egyeztettek velem, hogy én mit gondolok, és én is egyértelműen úgy gondoltam, hogy nem biztos, hogy ők a megfelelő választás. Kértük tőlük, hogy jöjjenek vissza jövő héten. Ennek pont az volt az oka, hogyha visszajönnek, akkor hiteles a dolog, hogy szeretnék azt a kutyát, és kicsit megerősítenek abban, hogy jó helyen lesz náluk ha ennyire akarják őt. De ilyen esetben egy ideiglenestől már nem kell megmenteni a kutyát. Nem az a cél, hogy elkerüljön onnan, mert darab-darab, hanem az, hogy a neki megfelelő gazdát találjuk meg neki.

Lehet, hogy nálad is úgy látta valaki, hogy nem 100%-ig biztos abban, hogy alkalmas vagy, és azzal, hogy nem mentél vissza, be is bizonytottad hogy nem vagy elég elszánt. Ha odautazni teher, akkor mi garantálja, hogyha a kutyának valami gondja lesz (ami miatt többet is kellhet utazni) akkor nem lesz tehet? Ezek olyan kutyák, akik legalább egyszer már átélték milyen elveszíteni a szeretett kétlábút. Velük biztosra akarnak menni.

2012. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Felőlünk is jöhettek volna. Menhelyekkel amúgy teljesen más tapasztalatom van, mint a fajtamentőkkel, sose volt vásárolt kutyánk, kizárólag utcai és menhelyes. A menhelyen is kérdezgettek, válaszoltunk is szívesen és örültek nekünk hogy elvinni szeretnénk és nem odavittük a kutyát.

Tesómék is tavaly fogadtak örökbe menhelyes kutyát, velük sem problémáztak pedig ők még albérletben is laknak. Mikor beszélgettünk, hogy mi hogyan jártunk az volt a válasz, hogy ő ezt megmondta volna előre, hogy onnan (NOÉ) nem kapunk, bárhonnan máshonnan igen. (persze nem szidom őket, voltak ott is nagyon normális emberek, velük jókat beszélgettünk)

Lehet csak nem voltunk szimpatikusak, nem tudom. De már nem is nagyon érdekel, ha őszinte akarok lenni.

Lett kutyánk, imádjuk, tudjuk az előéletét, mindent megkap ami kell neki, járunk suliba, itt szuszog most is mellettem... :)


Neked sok sikert az agaradhoz! Kívánom, hogy minden gond nélkül hazavihesd!

2012. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!