Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Befogadtam barátnőmtől egy kiskutyát mivel nálunk van egy anya kutya( 2 kölyke lett volna de burokba belefulladtak )és a picit nem nagyon szoptatja az elmúlt 1 hétben nagyon úgymond "lesz@rja". Ha behozom a picit, hogy fel melegedjen, akkor nyüszög az anya kutya kiviszem a picit leteszem a helyére és már ott is hagyja jön utánam az anya kutya.
2012. jan. 22. 14:58
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
50%
Akkor ne menj el, hanem maradj ott vele. Nem túl bonyolult.
2012. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
belefulladtak a burokba. Ilyenkor azért vagyunk ott az ellésnél, ha még gyakorlatlan az anyakutya, segitünk, és feltépjük a burkot. A pici kutyát be kéne vinni, mert ha az anya otthagyja, nem fogja tudni magát felmelegiteni, és megfagy éjszaka. mennyi idős a kiskutya? ha nem sir, hanem alszik, akkor valamikor biztos szoptatja. érdemes lenne vele ottmaradni.
2012. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem vettük észre az anyakutyánál, hogy mikor ellene mert nem is feküdt el. Hajnalban ellhette meg.


A pici jó formán egész nap alszik. Az anyakutya csak akkor megy be ha én is ott vagyok de akkor sem a kicsihez. A kicsit is én rakom oda tehát 2 óránként megyek ki és úgy egy órát kint is vagyok.


De ahogy kijövök az anyakutya ott hagyja a picit ha nem megyek ki akkor kint szaladgál az udvarban mintha semmi se lenne. A pici 2 hetes 3 napos.


Azt olvastam, hogy nekik még 2 óránként enniük kell. De ez az anyakutya kiborít. :(


Vagy neveljem én fel a picit? ( Van itthon direkt kiskutyáknak való cumi meg tejpótló =/ de félek, hogy a karjaimban meg meghal. ) :(

2012. jan. 22. 15:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen meg nem lehet elválasztani az anyjától!
2012. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hagyjam, hogy kint meg fagyon a kicsi?

Olvasd végig mielőtt válaszolnál. -.-"


Hideg is volt a teste azért hoztam be.de nem órákig meg napokig volt bent. és addig a kicsihez sem volt hozzá érve. Magasból lesz@rja a kicsit. és tudom, hogy 7-8 hetesen lehet elválasztani az anyjától. de ezt se olvastad végig mert a MOSTOHA anyja..köszönöm a szép bő beszédedet az írásodból kivéve te 20 év alatti lehetsz azok durrognak így. :) Mintha mindent jobban tudnának! :)


Ha akkor estenem hozom be reggelre meghalt volna. :)

de az ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi. :)

2012. jan. 22. 17:36
 6/13 A kérdező kommentje:

-.-"



NEM!

Barátnőméknél is van kiskutya és mivel az én anya kutyámnak a kölykei burokba fulladtak így magamhoz vettem egyet, hogy az anyakutya ne essen depresszióba a kölykei végett. Nem értem ilyen nehezen fogalmazok vagy néhány embernek az értelmiség szintjével van probléma? :O

2012. jan. 22. 17:39
 7/13 Akiteki ***** válasza:

A te értelmi szinteddel van gond. Nem elég, hogy a barátnőd is meg te is gyártjátok a menhelytöltelékeket, még tönkre is teszitek őket. Depressziós! Uramatyám!

Nyugodtan töröltetheted megint, attól még nem javítasz a helyzeteden. Vidd vissza a szerencsétlent az anyjához nagyon gyorsan.

2012. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen húsz év alatti vagyok, de agyilag legalább 10 évvel feletted állok :). És képzeld végig olvastam minden, amit írtál (megjegyzés: kicsit jobban is fogalmazhatnál), de az írásodból (és abból, amiket írtál) ítélve nem lehetsz több 13-nál se, vagy csak egyszerűen ostoba vagy! :) A kutyákhoz meg duplán ostoba.


Az IGAZI anyjától nem lehet elválasztani a kutyakölyköt 8-9 hetes koráig. Feltudod fogni? Vagy ez már nem megy? :) Csak a szaporítás és szerencsétlen állatok kínzása? :)


A kutyaanyuka nem valószínű, hogy depressziós lesz :), csak valami tejapasztó gyógyszer kell neki!

Nem hinném, hogy befogja fogadni a kiskutyát. Vidd inkább vissza az anyjához, és ez után ne szaporítson a barátnőd se és te se!

Ha már vemhes lett szerencsétlen kutyád legalább figyelhetnél rá, amikor ellik mert, akár bele is hallhat, ha bent marad a méhbe magzatburok! Ha esetleg még egyszer vemhes lenne szegény kutyád ajánlom, hogy ezt olvasd el: [link]


Ha esetleg valamit nem sikerült megérteni, nyugodtan írj privit és leírom úgy, hogy tutira megértsd! :D

2012. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Ja és különben erre a kérdésedre: "Hagyjam, hogy kint meg fagyon a kicsi?" egy kérdéssel indítanám a válaszomat: Miért hol van szegény kutya? Ugye nem mondod (írod), hogy kint az udvaron? :)

A kiskutya 3 hetes koráig nem képes szabályozni testhőmérsékletét! 22-25 C-fokos, nyugodt helyre van szüksége! Különben tényleg elfog pusztulni!

2012. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem nyugi nem az udvaron van azért ennyire ne nézz hülyének! :)


A kiskutya betonházból épített házacskában van.

Ahol szétterítettem vastagon a bálát így nem fázik.


Nem fogalmaztam hülyén azt nem tudom felfogni, hogy honnan vette a válaszoló, hogy a "saját" alomból hagytam meg egy kiskutyát -.- én ezen buktam ki.


A másik meg észre sem vettem, hogy a kutyám vemhes ugyanis mikor tüzelt direkt bezártam, hogy ne menjen be egy kutya sem.


Nem is feküdt el az ellés előtt hiperaktív volt mintha nem is lett volna vemhes.


Ez a depresszió meg érdekes. :)

Nekem doktornő mondta még anno az öreg kutyánál, hogy bizony amelyik kutya nem ellik életében a 90% áll vemhes lesz és minden játékot a kölykének hisz. :)


Bár lehet, hogy te okosabb vagy a doktornőnél mert akkor bocsánat!:)


13-nál azért jóval idősebb vagyok. Csak ha egyszer aggódom egy kiskutyáért gyorsan írom minél előbb kapjak választ egyből félre olvassátok vagy nem tudom és nem VÁLASZT kapok hanem osztást..


Én legalább próbálok küzdeni érte..de nem tudjátok, hogy hány ember magasból lesz@rja a "keverék" kiskölyköket és kirakják őket az útszélére vagy elássák, vagy agyon ütik őket..ÉN legalább befogadtam egyet mivel azén kutyámnak van teje. :)


A szoptatás probléma is megoldódott. Azt is elmondom, hogy hogyan...Végig ott voltam mellettük majd kijöttem a "házból" és 1órát vártam, hogy mi lesz. Mivel az anyakutya be van csukva így ott van a pici mellett.

Neveli mint a sajátját. Úgyhogy probléma megoldva.


Köszönöm az osztást, a szidást, és az egyéb trágár szövegeket! :)


Nagyon tetszik ez az oldal, hogy olyanok vannak itt és 80% olyan választ ad aki csak rosszat akar a másiknak. :)


Gratulálok! EZ MAGYARORSZÁG! :)

2012. jan. 22. 22:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!