Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktattad a kutyádat...

Hogy szoktattad a kutyádat arra, hogy póráz nélkül jöjjön melletted?

Figyelt kérdés
A kérdés nyilván csak azoknak szól, akik így sétáltatják az ebet. Szeretném én is erre szoktatni a kutyámat, az az ötletem támadt, hogy ha jön mellettem szépen bizonyos időközönként kapja a virslit, és akkor talán nem megy el. Az a baj, ha elengedem őt, szaladgál az utcán, mint az őrült, erről szeretném a virslivel lenevelni. Szerintetek jó megoldás?
2012. jan. 22. 16:59
1 2 3
 11/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
Vicces :D Hányan állítottak meg a faluban a szokatlan párost látva? :)
2012. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tudja ő, csak nagyon makacs kutya. Már a cigit odahozza nekem, persze csak itthon, mert itt nincs már érdekesebb dolog. Azt kell neki megmutatnom, hogy én vagyok a legérdekesebb dolog, nem az ugató kutyák, vagy a babakocsi:D
2012. jan. 22. 17:52
 13/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
56%

Egyébként forgalmas részen nekem is szabály, hogy mellettem jön, illetve pórázt lecsatolva addig nem mehet el, amíg nem kap "mehetsz" parancsot.

Nekünk az "ide", vagy a "mellém" parancs jelenti, hogy mellettem jöjjön. Ilyenkor nem kell szorosan-pontosan-szemkontakttal jönnie mellettem...a szabályos "lábnál követés" nálunk a "lábhoz", amit csak úgy soha nem mondok ki, mivel ezért MINDIG jár jutalomfalat vagy játék. Ugyanez van a "hozzám"-mal, ami vizsgafeladat mivoltával jutalmazandó feladat, sima behívás a "gyere", az azonnali pedig az "ide".

És ha engedély nélkül, vagy parancs ellenére is ellép mellőlem, akkor szintén "mit csinálsz", szemmel verés, megtolás, odatoppantás, esetleg grabancrázás van...

2012. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Első kutyusod?
2012. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Első saját kutya, szüleimnél volt 2 kutya, de nekik nem én voltam a vezér, hanem apu. Kutyasuli sajnos kilőve, mert nincs a közelben:(
2012. jan. 22. 17:56
 16/26 anonim ***** válasza:
56%

Első és legfontosabb a falkavezérség. Jöhet kutya, babakocsi, bármi, téged tekintsen vezérnek és ne legyen alkamisüket.

Ezt olvasgasd át, nagyon jó!


[link]


Egyébként pedig ajánlom a 101 Kutyatrükk című könyvet, neten megvan tárolt változatban is, az alapok benne vannak, ezen kívül is egy csomó trükk, amivel agyilag is le tudod fárasztani :)

2012. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szerintem mondjuk az utcai irányíthatóságnak nem klikkeres feladatnak kéne lennie, hanem fegyelmi kérdésnek. A tanítás persze egy dolog, de ha megvannak az alapok, akkor nem lehet gond a megfelelő helyen tartani a kutyát minden körülmények között.

A virsliről meg csak annyit, hogy a kutyának is vannak prioritásai. A virsli jó, finom meg minden, de nem fog csak azért több percig melletted bandukolni, mert majd hátha kap egyet. Ha lát valami érdekeset, el fog menni megnézni, hacsak meg nem tiltod neki. Szóval amellett, hogy virslizel meg klikkerezel, legyen annyi tekintélyed a kutyád szemében, hogy tudd irányítani, mert a káoszkodásnak csúnya vége lehet, akár egy auót, egy rosszindulatú ember, vagy csak egy verekedős kóbor kutya miatt.

Azt tudnám még javasolni, hogy csak olyan helyen engedd el a kutyát, ahol nyugodtan szaladgálhat. Kell neki a mozgás, nyilván azért rohangál, amint lehetősége van rá, ez pedig jelzés arra, hogy igénye van erre, amit ki kell elégíteni.

2012. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A falkavezérséghez pedig még egy mondat: a kutyának norális esetben minden családtag a falkavezére :)
2012. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt olvastam, be is tartjuk, és Jan Fennel könyvét is. Beválni látszik, csak a szeleburdisága szörnyű:)
2012. jan. 22. 18:00
 20/26 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy mozgatni kell. Pórázon elviszed egy "tombolós" helyre, ott játszotok, rohangálja ki magát, aztán kezdd tanítani. A nyugodt kutya mindig jobban tud figyelni, mint amelyik ég a vágytól egy kis mozgásért.
2012. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!