Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyám...

Hogyan szoktassam a kutyám lassabb evésre?

Figyelt kérdés
Nagyon mohón eszik a kutyusom, számára elegendő táplálékot kap, úgyhogy biztos nem hiány miatt. Csak amikor megkapja az adagját, mohón felfalja 5 perc alatt és utána néha felbüfizi, csuklik, vagy kicsit prüsszög. Nem szeretném, ha baj lenne belőle, mondjuk félrenyeli és megfullad. Mit tegyek? (a kutyus 2 hónapos)
2012. jan. 22. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Főleg mivel ilyen fiatal és még gyorsan is eszik, a normális napi háromszori etetésből akár napi 4 vagy 5-szörit is csinálhatsz. Persze egy nap alatt ugyan annyit kapna, csak jobban elosztva.
2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 segiccsé123 válasza:
adjál neki többszőr keveset.
2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 maoamom ***** válasza:
Lehet kapni 'habzsolásgátló' etető tálat. Nézz szét pl. Fressnapfban.
2012. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Vannak "falásgátló/habzsolásgátló" tálak, én egyszerűen elvenném a kaját, ha habzsol, meg fogja tanulni. Ha szerencséd van, hamarosan "beesik" Akiteki, az ő válasza biztos jó lesz :)
2012. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
etesd a tenyeredből, mindig csak 1 kicsit szórj ki.
2012. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akiteki hamarosan már élő legenda lesz! :)
2012. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Akiteki ***** válasza:
100%

Most jót nevettem:)))) Köszi.

Ja, nálunk van minden, nem sok meglepetést tud érni.

Falós kutyám is van. Mire kiosztom a kaját mindenkinek, Larácska már be is nyelte az egészet. Aztán a sarokban öklendezik. A tápra egy pohár vizet szoktam neki önteni, akkor nem tudja olyan hirtelen nyelni.

2012. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

OFF:

Akiteki látatlanban rengeteget segített nekem és az öregfiúmnak, ha elsőre hülyeségnek is tűnt egy válasza, később a kutyám igazolta :) Abszolút semmit nem tudok róla, még azt sem, hogy férfi vagy nő, DE kutyás témában abszolút tisztelem a véleményét, így ajánlani is szoktam :)

2012. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:

Köszi, aranyos vagy. Mondjuk úgy, hogy néhány kérdezőnek lazán lehetnék a nagymamája, és kutyám is régebben van, mint itt az átlagéletkor.:))

Egyébként a másik, ami bevált (mert lusta voltam elmenni és ilyen falásgátló tálat venni), hogy a kuglófsütőt tettem a tálba. Annak a közepén is van egy nagy dudor és nem tudja olyan gyorsan befalni a kaját. A kuglófot meg úgyis a pékségben vesszük.

2012. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

5 perc alatt falja be? Hm. Mennyit adsz neki? Biztos, hogy habzsol?

Az én kutyám igazán habzsolt, amikor kicsi volt, ő pl. 23 másodperc alatt falt be 15 dkg tápot.


De ahogy írták a többiek is, lehet kapni falásgátló tálat és napi 3-4 alkalomra kell elosztani a napi adagját.

2012. jan. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!