Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a "meghülyü...

Hogy szoktassam le a "meghülyülésről"?

Figyelt kérdés
Másfél éves labrador kutyám mostanában meghülyül,ez azt jelenti ,h amikor el elakarok menni(ki a kapun) akkor elkezd őrültem futni és még ugrál is rám.Ha rászólók akkor annál inkább csinálja. Igazából nincs a kutyával semmi baj,mer mindig hallgat rám ,ezt kivéve:( Régebben mikor még kisebb volt akkor is ezt csinálta, de nem sokáig, mert vége lett,azt hittem kinőtte,de most megint..ezt nem értem:s Szerintetek mit csináljak vle?

2012. jan. 21. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha van kenele akkor mikor csinálja fogd meg szó nélkül rakd be és ahányszor megcsinálja ezt vidd be és majd unalommal köti össze ezt és nem csinálja de ne hagyj bent neki semmi játékot.
2012. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
pl. sétáltasd meg minden nap, adj neki feladatot, állíts fel szabályokat az életébe, és amikor nyugodt akkor jutalmazd
2012. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Google, "hogyan legyek falkavezér?". Plusz sok séta.
2012. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de én vagyok afalkavezére.. ez biztos,mert minden másban hallgat rám és nemtudom ,h ezt miért sinálja
2012. jan. 22. 15:57
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha te vagy a falkavezér, akkor mindenben hallgat rád. Ha nem tudod érvényesíteni az akaratodat vele szemben, akkor mégis hogy lehetnél hiteles főnök a szemében? Állítsd le, tiltsd meg neki az ugrálást, és kész.
2012. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez DOMINANCIA. Mennyél vele sétálni és ha rosszat csinál mond hogy NEM!

HA húz vagy ugrál ELÉG!

Ezt 1 pár hétig csináld és megtanulja.

Ha elkezdi megint akkor mond határozattan hogy NEM (a neve) ELÉG

2012. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, mert a kutya pont ebből a két szóból ért, mindegyik, főleg ordibálva és hatástalanul ismételgetve. Anyám...
2012. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagy tisztában a falkavezérséggel, ez látszik, én ajánlom, hogy vagy olvass utána alaposan szakirodalomban, vagy keresd fel a helyi kutyaiskolát, és kérj tanácsokat ez ügyben az ottani oktatóktól, vagy ha esetleg megengedheted megadnak és tetszik, akkor az volna a legjobb, ha eljárnátok tanfolyamra. :)
2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Távozáskor NE foglalkozz vele, ne nézz rá, térj ki előle és minden szó vagy tekintet, pláne simogatás nélkül menj el. Rá fog jönni, hogy az ugrálással meg a futkosással semmit sem ér el.

Ezen kívül a falkavezér nem kér engedély a távozásra, nem sajnálkozik meg babusgatja a falka többi tagjait, ahogyan hazaérkezéskor sem ugrik látványosan a nyakukba.

2012. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!