Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Cotton de touler?!...

Van egy Cotton de touler?! Kis kutyám. Most 4 hónapos, és már 5kg felett van. Lehetséges ez? Nem túl nagy? Sajnos reggelre bepisil, a pórázzal csak szaladgál, nagyon hancúrózós. Már kapott felnőtt eledelt is. Ez baj? Harapdál. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 21:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

1. ha itt ilyen agresszív stílusban válaszolnak, inkább be sem lépek

2. valóban, a fajta nevét hibásan írtam, viszont a mondd is 2d, mert felszólító módban van

3. nincs törzskönyve, mert valószínűleg átvertek, de attól még az én kutyám

4. képzeld, sosem volt kutyusom, és igyekszem megtanulni gazdinak lenni

5. boltban vásárolt, felnőtt kuyakaját kapott, de juniort is.

6. biztos keverék, de az állatorvos szerint, ez csak előny.

7- kösz a toleráns válaszokat

2012. jan. 24. 00:03
 12/21 Akiteki ***** válasza:

ja, tuti előny, hogy átvertek. Csókoltatom az orvosod.

A kajával nem az a baj, hogy felnőttet kap, hanem hogy valami boltban vásárolt hulladék. Menj el egy nagyobb kutyás üzletbe és vegyél neki prémium minőségű tápot. Ilyen kis kutyánál igazán nem nagy befektetés és legalább normális kaját kap.

Nevelés ügyben pedig keressetek fel egy kutyaiskolát.

2012. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A nem kiképzett kutyavásárló is normális ember, aki felvállal egy állatot. Miért baj, ha junior kaja helyett felnőttet kap a kuya? gondolom, más a kaja összetétele. A kutyámről az állatorvos se tudta konkrétan megmondani, h milyen fajta, 8 hetesen vettük át, elég fura körülmények között. Kihasználták, hogy laikusok vagyunk. Ez már legyen az én bajom. A neten a coton, de tulear megnőhet 7kg-ra is. Kan kutyám van, de igazából nem tudom, milyen fajta. A kinézete alapján coton de tulear
2012. jan. 24. 00:13
 14/21 Akiteki ***** válasza:

Erre szoktam mondani, hogy a kutyavásárlás olyan, mint a Mátrixban a nagy ugrás: Elsőre senkinek sem sikerül.

Majd legközelebb már tudni fogod, miért nem szabad törzskönyv nélküli kutyát venni.

A válasz többi részét is elolvastad?

2012. jan. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
szerintem nem hulladék kaját vettem, mert kutyabolti étel, illetve hivatalos konzervek, szárazkaják. plusz hozzá szoktam keverni a saját pulykapárizsiból is. a szárazkajára pedig vizet teszek- csak reggelre pisil be, napközben a kosárában nézelődik, mászkál az udvaron, este lábmosás után bejön a szobába játszani.tehát kinti-benti kutya. se oltása, se könyve nem volt, plusz bolhás volt. utólag derült ki. a hirtelen vásárlásban nem én döntöttem. az orvos tényleg béna, mert csak kéne tudnia, milyen keverék lehet. először labrador is szóba jött. kár, h itt nem lehet fotót küldeni. az allergiámmal mit kezdejek? a gyerekünket sem adjuk tovább, ha bajt okoz. sajnos, mivel nagyon bundás, viszketek, ha ölelgetem
2012. jan. 24. 00:24
 16/21 A kérdező kommentje:
igen, közben olvasom a válszokat és köszönöm a tanácsokat. prémium kaja, törzskönyv. igyekszem
2012. jan. 24. 00:27
 17/21 Akiteki ***** válasza:

A konzervet felejtsd el. Az csak víz meg szója.

Főleg egy hosszú szőrű kutyusnál fontos, hogy ne legyenek benne ilyen allergén anyagok, mert szétvakarja a bőrét is.

Eukanuba nekem jó volt a hosszú szőrű kutyámnak.

Persze, hogy nem dobod ki, ezt nem is javasolta senki. Nekem is volt és van is hibás vásárolt kutyám, mégsem vittem vissza. Gondolom a bolhákat már kiirtottátok, de a későbbiekben kérj az orvostól advantix spot-ont rá, hogy ne is legyen se bolha, se kullancs. És mivel bolhás is volt, szükséges a kéthetenkénti féreghajtás.

az, hogy nem ismeri a fajtákat, még megbocsátható, de hogy ilyeneket mond, hogy jobban jártál, mert becsaptak, az nem való egy állatorvosnak

2012. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kutyakölyöknek nem való felnőtt étel, mert a növésben lévőnek más összetételűre van szüksége. Alapanyagokban, vitaminokban, ásványi anyagokban.Legalább 10-12 hónapos koráig kölyök tápot kell adni neki.

A harapás annyira egyszerű. Nem engeded meg neki. Rászólsz, hogy nem! Megfogod a pofáját felülről és leveszed, ha rád akar harapni.

Ha allergiás vagy, az kissé nehezíti a helyzetet. Talán, ha lenyíratnád kozmetikussal rövidre a szőrét.....

Ha adsz neki a saját ételedből is, lehet, egyszer csak úgy dönt, kivárja a felvágottat és nem fogja megenni a tápot. Amíg kölyök, el kell az ilyesmit kerülni.

2012. jan. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nagyság és súly:

Nagyság: Kanoknál 28 cm max : 32 cm, minimum : 25 cm

Szukáknál 25 cm max : 28 cm minimum : 22 cm.

Súly: Kanoknál 4 - 6 kg.

Szukáknál 3,5 - 5 kg.

A súlynak arányban kell lennie a nagysággal pl. egy 28 cm -es kannak legalább 5 kg súlyának kell lennie. A 32 cm- s kutyának kb. 6 kg. a súlya. Kívánatos, hogy a típusának megfeleljen. Néha magasabb lábú kutyák is előfordulnak.


tehát, nem véletlen a ?! jelem. az én kutyusom keverék

2012. jan. 24. 01:25
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad is úgy gondolod, hogy keverék a kutyád, akkor tök mindegy, mekkora a súlya per pillanat. Ez csak abban számít, hogy ne kövérség miatt legyen ez a súly.

Teljesen mindegy fajtatiszta, vagy keverék, a növekedés alatti időben kölyöknek való étel kell neki.

2012. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!