Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha víz helyett húslevessel...

Ha víz helyett húslevessel öntöm le a kutya tápját azzal mennyire tudom hízlalni?

Figyelt kérdés
Van egy 15hetes középtermetű keverék kutyusunk, nekem soványnak tűnik, nem nagyon, csak kicsit. A doki szerint valószínűleg vékonyabb testalkatú. Szeretném hogy legyen rajta pár plussz deka, de nem akarom, hogy elhízzon. Ha húslevest kap a táp mellé ahelyett hogy több tápot kapna az jó?
2012. jan. 22. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha zsírt akarsz rárakni, akkor persze. De annak meg mi értelme van azon kívül, hogy téged megnyugtat?
2012. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sokkal egészségesebb egy nyurga kölyök, mint egy dagi! Már abban a korban van, mikor kezd megnyúlni, kinövi a gombóc alkatot. Így tud igazán szaladgálni, kisebb egy gyomorcsavarodás esélye. Az állatorvos szerint nem sovány, akkor meg minden rendben! Láttam már pár elhízott kölyköt, hát nem volt szép látvány, emellett később ízületi problémái is lehetnek az ilyen kutyának.
2012. jan. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy egészségesebb, nem is akarom, hogy dagi legyen, de duci se volt soha életében. Olyan agaras kinézete van a kutyának, nagyon vékony, kiskorától kezdve, és nem azért mert éheztetve van. Kinézetre kibékülnék ha valahol félúton lenne mondjuk az agár és egy egészséges labrador kölyök közt.

Amúgy 3x kap enni naponta, utána kötelező pihi megelőzendő a bajokat és kap izületvédőt is.

2012. jan. 23. 07:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az alapján, amit leírtál, valószínűleg tökéletes kondiban van a kutyád. Ha jó minőségű tápot kap, akkor nincs szüksége semmi másra. Én biztos nem mennék bele, hogy emberi kajákkal fűszerezzem a száraz tápot, mert hamar rászoknak, aztán küzdhetsz, míg leszoktatod a finnyáskodásról.

Ne aggódj, ha okkal sovány, nem pedig alkatilag, úgyis észre fogod venni. Az a normális, ha az ujjaidat az oldalán végighúzva érzed a bordáit. Elhájasítani nem lenne értelme, attól ő sem érezné jobban magát. Lehet, hogy csak hirtelen nyurgult meg, hiszen még nagyon kölyök, később talán "be fog állni" egy normális testalkat.

De mivel keverék, tényleg lehet, hogy karcsú marad. Egy agártól senki ne várjon labrador-alkatot, mert ott már nagy gáz van. :)

Esetleg adhatsz neki egy kevés főtt rizst, ha komolyan indokoltnak tartod, a szénhidrát még mindig jobb, mint a húsleves.

2012. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem agár :) és nincs is benne, csak testalkatilag ahhoz hasonlít szerintem. Amúgy meg nem egészen emberi húslevesre gondoltam, mert szoktam neki főzni külön húst meg nagyobb csontokat amit rághat, és azt a húslét nem fűszerezem csak később mikor még 1x átfőzőm emberi kajának.

Nem finnyás, megeszik mindent amit kap, ha meg majd finnyáskodna, úgyse kap mást. Vagy megeszi vagy éhen marad.

Köszi a válaszokat, akkor egyelőre marad a szokásos etetés, aztán majd meglátom mi lesz. De duci, elhízott kiskutyát nem szeretnék belőle faragni az biztos.

2012. jan. 23. 08:47
 6/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Még nagyon fiatal, természetes, hogy nyurga. Adj neki prémium kutyatápot az adagolási útmutatónak megfelelően, esetleg valamivel többet, hamar fogod látni a változást.
2012. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem disznó az, mi a f....-nak (franc) hízlalni???
2012. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a kutyád egészséges testalkata az, hogy agárra hasonlít, akkor ne akarj belőle larbadort csinálni, mert az egészségtelen neki.
2012. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!