Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos útról vagy állat...

Illatos útról vagy állat menhelyről fogadjak be egy kutyust?

Figyelt kérdés
Első kutyusom lenne.
2012. jan. 23. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen mindegy,minden kép megmentesz egy életet.
2012. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan helyről, ahol altatnak. Illetve ha egyik helyen sem, akkor mindegy, a lényeg, hogy megtessen a kutyus és persze te is neki:)

Off: Gratulálok ehhez a nemes cselekedethez!

2012. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Tudom, nagyon rossz a helyzet az Illatoson. De első kutyának inkább menhelyről válassz. Ott már ismerik a náluk lévő kutya tulajdonságait, foglalkoznak is vele. Segíteni tudnak, melyik lesz számodra megfelelő.
2012. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Inkább menhely. Ott felkészítenek, pontosan elmondják az adott kutya igényeit, esetleges problémákat és segítenek a későbbiekben is. Az illatos úton nem tudnak semmit a kutyáról, lehet komoly viselkedés problémája, betegsége, egyedül kell megküzdened mindennel és ha baj van nincs kihez fordulnod. Egy tapasztalt kutyás megpróbálkozhatna vele, de első kutyásnak jobb ha megbízható helyről veszel, ahol segítenek, és a későbbiekben is közbelépnek ha gond van.
2012. jan. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Szerintem az Illatosról, mert ott rosszabb körülmények között tartják őket és adott esetben altatnak is. Az ottani kutyáknak nagyobb szükségük van a szerető gazdira, vagy legalábbis rosszabb életet kell élniük ha ott maradnak, mint a menhelyes társaiknak. Ott is van rá lehetőség, hogy előtte összeismerkedj a kiválasztott kutyussal, elviheted sétálni hogy jobban megismerd és meg tudd állapítani, neked való-e.
2012. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. jan. 26. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan körbenézhetsz az Illatos úton. Oda sok budapesti kutya kerül be, és én úgy vettem észre, Budapesten sokkal jobban bánnak az emberek a kutyáikkal, mint vidékebbre. Ebből adódóan az odakerülő kutyák nagy részének jól szocializáltnak kell lennie. Mondjuk én még nem jártam ott, de egyéb menhelyeken igen, és azt tudom, hogy a legtöbb menhelyen az volt a helyzet, hogy nem volt igazán sok idő külön-külön ismerkedni a kutyákkal, annyit szerintem az Illatos úton is foglalkoznak velük, mint máshol.
2012. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezen én is gondolkodtam,de arra jutottam,hogy nem fogok az illatos útról örökbe fogadni mert pont ezért megy oda mindenki,mert altatnak,és a rendes menhelyek,akik foglalkoznak rendesen a kutyákkal ezáltal nincsenek "tehermentesítve".tőlük alig visznek el,mert úgyse altatnak.és én ezért inkább menhelyről hoznék.inkább őket támogatom,mint az illatos úti sintértelepet
2012. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. febr. 11. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyről ,ott nagyon sok a kutyus akik csak egy szerető gazdira várnak :)
2012. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!