Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angliába utazás kutyával?

Angliába utazás kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan gondom lenne, hogy február 1. én utaznánk Angliába a kutyástul, családostul költözés miatt.

Szóval a kiskutyám 2011 es születésű, minden oltását szépen magkapta és biztonság kedvéért 3 hónaposan titter vizsgálatot is csináltattunk (hogy véletlen se lehessen belekötni)

Ami viszont probléma, hogy az ismétlő veszettség elleni oltását csak a múlthéten kapta meg (akkor telt le a 6 hónap)az egyik barátnőm szerint a veszettség elleni oltás után 21 napnak kell eltelnie... viszont ahogy én olvastam ott az van, hogy a chipel megjelölés utáni oltástól számolva 21 nap, tehát azóta fél év telt el. Hisz azt 3 hónaposan kapta és a chipet pedig még a tenyésztőnél amikor kicsi volt.

Most nekem van igazam vagy neki?


2012. jan. 24. 11:40
 1/8 Akiteki ***** válasza:

[link]

Neked van igazad. Nem pont 21 nap, hanem LEGALÁBB 21 nap kell.

2012. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor az első oltása számít?
2012. jan. 24. 11:51
 3/8 Akiteki ***** válasza:
Én úgy olvasom, hogy az utolsó.
2012. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a neten, mert most kicsit változott (a múlt héten jöttek látogatóba ismerősök angliából 2 kutyával) és ők mondták, hogy most már kicsit egyszerűbb az utazás (csak a veszettségi és a féreghajtó kell /de az percre pontosan/.)
2012. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az utazás megkezdése előtt legalább 21 napnak kell eltelnie a mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni oltástól!


itt nem magáról a veszettség elleni oltásról ír szerintem hanem a mikrocchipes megjelölést követő veszettség elleni oltásról...

mert az utolsó oltástól még nem telt el a 21 nap de megjelölést követő oltástól már több mint fél év telt el...

2012. jan. 24. 12:09
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Most már én sem értem.:))
2012. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"az ismétlő veszettség elleni oltását csak a múlthéten kapta meg"

Tehát ez az aktuális vagyis érvényes oltása.

Ennek a beadásától számított 21 napnak kell eltelnie.

2012. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, a válaszokat :) már megoldottuk az állatorvossal.
2012. jan. 24. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!