Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik a kutyák a...

Miért nem szeretik a kutyák a biciklis embereket?

Figyelt kérdés

Van felénk egy városrész, amerre nem tanácsos biciklivel, de még gyalog sem menni, mert mindenféle hamis kutya állandóan az utcán mászkál, a gazdáik meg magasról tesznek rá, hogy a kutyák kint vannak. Egyik osztálytársamat le is szedték a bicikliről.

De egyébként tapasztaltam én is, máshol, hogy ha keróval mentem az utcán, akkor tök idegesek lettek a kutyák, ha pedig gyalog, akkor semmi.


2012. jan. 25. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Biciklivel gyorsabb vagy, olyan, mint ha menekülnél. Az pedig üldözést vált ki. Meg furcsa nekik, hogy forog a kerék.

De ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a bicikliseket, csak azt, hogy senki nem tanította meg nekik az elvárt viselkedést, hogy figyelembe se vegyék, hanem tegyenek úgy, mint ha gyalogost látnának.

Ráadásul egymástól is tanulnak, és ha senki nem korrigálja őket, akkor az a társítás marad meg a kerékpározókkal szemben, hogy ugatni, kergetni, támadni kell őket. Nem azért, mert utálják, hanem mert ezt szokták meg.

Minél tovább tartják ezt a "szokást" annál nehezebb őket lenevelni róla. Ezért kell egy kölyök kutyának mindent megmutatni, amivel feltehetően találkozhat a későbbiekben, és megmutatni neki az elvárt viselkedést. És a későbbiekben is gyakorolni vele, hogy ha új szituáció van, akkor is gyorsan meg tudjuk tanítani, hogy mint csináljon.

2012. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mailerdeamon ***** válasza:
Igen, ez olyan, mintha előlük futnál és még véletlenül sem hagyják ki a lehetőséget, hogy jól megkergessenek. Ilyenkor célszerű leszállni és tenni feléjük pár lépést, hamar meghátrálnak.
2012. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!