Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha az életem...

Mit tehetek, ha az életem elviselhetetlenné vált a szomszédban élő két idegbeteg német juhász kutya folytonos ugatásától?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban egy új,átkozott szomszéd költözött velem szembe.Kettő német juhász kutyájuk van,akikben rengeteg feszültség van a le nem vezetett energiáik miatt.Reggel 7-től este 6-ig /ameddig az idióta gazdik dolgoznak/folyamatosan ugatnak.Idegroncs mindkettő.Meg már én is.Itthon dolgozom,de már semmi másról nem szól a napom,csak arról,hogy milyen zenét bömböltessek,hogy elnyomjam az ugatást.Így nem hogy dolgozni,de élni sem tudok már.

Átmentem szólni a gazdáknak,nulla eredmény.Szóltam az önkormányzatnál,nulla eredmény.

Kérem,hogy olyan ember válaszoljon,aki valóban tud valamilyen törvényes megoldást,hogy véget vethessek ennek az áldatlan állapotnak!

Köszönöm!


2012. jan. 25. 10:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


A helyzet valóban kínos és kellemetlen. De sajnos sok mindent nem lehet tenni, mivel írtad, hogy az ugatásból eredő zavarás nagyrészt nappal és nem éjszaka történik. Ezért sem tudott az önkormányzat mit tenni sajnos. Érdemi előrelépést abban az esetben lehetne elérni, ha többnyire éjszaka, 22 óra után lenne a zavaró rendszeres ugatás - ekkor tudna az önkormányzat is intézkedni.

Azt viszont szeretném mondani, hogy sosem szerencsétlen kutyust kell hibáztatni, hiszen a kutyák ösztönlények, a gazdinak kell tenni a zavaró mértékű ugatás megszüntetése érdekében. Javaslom az ügy békés megoldását Ön és szomszédja között. A nyugodt légkörű beszélgetés a szomszéddal mindig célravezető! Remélem tudtam "segíteni".


Üdvözlettel: egy becsületes ebtartó

2012. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
hát van valami készülék erre a célra valmelyik nap olvastam róla, pont a szomszéd kutya ugatására emlitették, merthogy a saját kutyáján az ember azért ne használja.. valami frekvencián kibocsát hangot amitől a kutya abbahagyja az ugatást vagy mi..
2012. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
[link] beszéld meg a szomszédokkal
2012. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
13%
Vennék egy kutyarisztót.Ultrahangos kutyarisztó már van 10.000Ft-ért.Amikor ugatnak, akkor adnék a dögöknek.Én rühellem a kütyákat, főlleg a panelban.A szomszéd kutyáját is beidomítottam, mivel mindíg ugatott mikor mentem volna fel a lépcsőn, és az a dög meg ott állt a tetején.Egykicsit keményebben odébb löktetm,meg rámorogtam párszor, és most ott tartunk, hogy ha meglát elmegy.
2012. jan. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Gondolom más szomszédot is zavar, gyűljetek össze néhányan és úgy menjetek át szólni.
2012. jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen kutyák. Akkor ők egész nap be vannak zárva? Se sétáltatás se semmi? Minek az ilyennek kutya!? Kérdező szerintem nem tudsz nagyon semmit tenni.
2012. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Tudom,hogy nem a kutya a hibás,nekem is van ÖT kutyám,de egész életükben együtt véve nem ugattak annyit,mint ez a kettő egyetlen nap alatt!

Elképesztő,hogy csak azért,mert nappal van,nem tehetek semmit.!!!Egy 1700 fős pici faluban,ahová Pestről költöztem,nincs egyetlen nyugodt percem sem! Ki vagyok készülve!

2012. jan. 25. 10:33
 8/27 Akiteki ***** válasza:
100%
Az önkormányzat jegyzőjének kutyakötelessége intézkedni, akár tetszik neki, akár nem. A csendrendelet meg egész napra érvényes, tévhit az, hogy csak este. Ha bármikor olyan zajforrás van, ami nem elengedhetetlenül szükséges és a szomszédokat zavarja, akkor az önkormányzatnak és a rendőrségnek intézkednie kell a megszüntetéséről.
2012. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez a jegyző felelőssége, keresd meg, és verd az asztalt, amíg nem történik valami.
2012. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok!


Kedves utolsó válaszoló! Én jogász rokonomtól kérdezgelődtem ilyen csendháborítási ügyekben. Azt mondta, hogy sajnos az önkormányzatok csendrendeletei túlterjeszkednek a törvény adta lehetőségeken. Igazából a csendháborítás csak MESTERSÉGES zajokra vonatkozik, természetes zajokra nem. Ez van sajnos. Nem sok mindent lehet tenni

2012. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!