Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszökött a kutyánk, haza...

Ha elszökött a kutyánk, haza fog találni?

Figyelt kérdés
Már 3. napja, hogy elszökött a 2 kutyánk, és eddig még nem jöttek vissza, és mondták, hogy innen kb. 10 km-re látták őket... kerestük, de eddig eredménytelenül... Hazatalálnak olyan "messziről"?
2009. máj. 29. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Szerintem haza tudnak találni, nekem is volt egy kutyám, aki állandóan elszökött... Volt, hogy egy hétig színét sem láttuk, majd beállított... :) Viszont szilveszterkor szegény annyira megijedt... akkor is elszökött és azóta nem jött haza.... lehet, hogy valaki magához vette, mert nagyon édes kutya volt... Szóval szerintem a tieid is hazamennének, ha csak valaki nem akadályozza ebben őket... :(
2009. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Remélem, hogy tényleg haza fognak jönni, nagyon hiányoznak... :(
2009. máj. 29. 09:37
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

A személyes véleményemet írom le, nem biztos hogy tényleg így van. Ha sokat sétáltatod a kutyáidat, akkor megismerik a környéket, és ha el is vesznek, haza tudnak találni szerintem. Ha nem szoktad sétáltatni, akkor lehet hogy most pótolják be és bejárják az egész környéket, és a végén vagy haza találnak, vagy nem.

A másik kérdés az, hogy egyáltalán haza akarnak-e találni. Én úgy gondolom, hogy ha van egy kutyám, és az lelép tőlem, akkor sosem szeretett engem igazán. Hálistennek velem még nem fordult elő ilyen, néha az én kutyáim is elbóklásznak a környéken, de még mindig visszajöttek. De ők sétáltatva vannak, megyünk minden felé, ismerik a környékünket, az lenne a fura, ha elvesznének.

2009. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: nézd, ez olyan dolog, hogy mi is szoktuk sétáltatni a kutyákat, mégis elmentek! Szerintem ez a kalandvágy minden kutyában ott van! Ismerik ők is a környéket, és ha el is mentek, mindig visszajöttek! Most viszont messzire mentek el, és ezért aggódunk, hogy nem találnak haza. Az meg, hogy nem szeretnek minket...? Évek óta itt vannak velünk, akkor eddig miért nem mentek el, ha nem szeretnek minket?
2009. máj. 29. 10:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Huh,ez kemény dió,mert van aki hazatalál van aki nem.Reméljük a tiétek az előbbi kategóriába tartoznak.Szerencsére az enyémek sosem szöktek el,illetve kilógtak párszor de tudják,hogy nem szabad,és mindig visszajöttek az utca másik oldaláról:D(am értelmes kutyám van mert az úton is szétnéz:D)

Reméljük meglesznek:)Egyébként mamámnál van egy kutyu,plú ő rendszeresen kint van velünk és a barátainkkal,iszogat stb,végülis ő is elszökik ha úgy vesszük,de mindig hazatalál.Plakátolj ki hátha meglesznek:D

2009. máj. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak: Köszi, remélem tényleg hazajönnek majd! Már sok helyen kerestük, hirdetést is adtunk fel, sajnos még eddig sikertelenül... :(
2009. máj. 29. 10:08
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem ivarosak véletlenül? Mert az szokott az esetek többségében az ok lenni. És az ugye független a kutya-gazdi kapcsolattól+szeretettől.
2009. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az egyik kutya kan, de ivartalanítva van, a másik szuka, már lassan tüzelni fog. Nem tudom ez mennyire lehetett ok, ilyenkor általában a kanok próbálnak bejutni a szukához, nem? Még ilyenről nem hallottam, hogy a szuka szökne el emiatt.
2009. máj. 29. 10:46
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Pedig a szukák is hajtják a kanokat - pontosabban a szaporodási ösztön hajtja őket. De ez inkább abban a pár napban jellemző amikor a szuka fogadóképes.


(ez meg már csak személyes megjegyzés: ha az én kutyáim tűnnének el két napra, nekem nem lenne se éjjelem se nappalom, amíg meg nem találom őket. Nem bírnék lefeküdni aludni úgy h ők nincsenek meg...)

2009. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak: szerinted mi nem keressük őket??? Napok óta megyünk munka után keresni őket, de mivel hatalmas területről van szó, csodát nem tudunk tenni! Szóltunk nagyon sok embernek akik ezeken a területeken dolgoznak, hogy ha látják őket, szóljanak, ennél többet szerinted mit tudunk tenni??? Azt hiszed, jó érzés, hogy elvesztek a kutyáink?
2009. máj. 29. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!