Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha segíteni szeretnék?

Baj, ha segíteni szeretnék?

Figyelt kérdés
Kb. két hete barátnőmmel kiterveltük, hogy adományozunk egy állatmenhelynek. Nem igazán szűkölködünk pénzben, persze nem vagyunk gazdagok, de a magunk módján meg tudunk élni. Anyukám tud az állatmániámról és ő bele is egyezett, hogy elvisz minket egy menhelyre. Viszont nagynénémékkel lakom és ők nem igazán díjazzák ezt. Barátnőmmel eddig kb. 16 ezer forint összegben vásároltunk kutyakaját, pórázt nyakörvet stb. és még szeretnénk néhány dolgot venni. Ez mind a saját megtakarított pénzünkből van. Úgy tervezzük, hogy a Noé Állatotthon Alapítványnak adjuk az adományt, így ez nem olyan sok nekik, mert úgy tudom kb. 900 állatuk van. A gond csak az lenne, hogy nagynénémék eléggé ki vannak akadva, hogy ilyenekre költöm a pénzem. De mivel saját kutyám nincs ezért neki nem tudom megadni a legtöbbet, amit szeretnék. Rágcsálóim vannak, de ők elvannak tartva tökéletesen nagy hellyel, jó minőségű eledellel és amivel még lehet. Tehát a kérdésem az lenne, hogy tényleg baj, ha erre költöm a pénzem? Vagy van más is aki annak él amit tényleg imád?

2012. jan. 25. 21:33
 1/8 Akiteki ***** válasza:
81%

Nekem nem baj, a Te pénzed. A nénikéd meg szintén nem ismerem. A kérdést sem értem.

De annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha tényleg segíteni akarsz, akkor ne a Noénak add. Van nagyon sok sokkal kisebb menhely, fajtamentő szervezet, akik sokkal jobban rá vannak szorulva, mint a Noé.

2012. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ne hagyd, hogy a nagynénéd lebeszéljen róla, nem az ő pénze. Ha mindenki olyan lenne mint te, akkor most sokkal jobb lenne a helyzet a menhelyeken...
2012. jan. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon sok menhely abból tud élni, hogy az olyan állatszerető emberek, mint Te és a barátnőd,segítik őket. Ne azt vedd figyelembe, másnak mi a véleménye, hanem azt tedd, amit a szíved diktál.
2012. jan. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy gyönyörű gesztus lenne, és már csak ennyi is óriási segítség lehet a menhelynek, ahol mindig szükség van ilyenekre. Én csak támogatni tudom, mert így, ennél sokkal többet nem tehetsz.

Még annyit, azoktól, akik nem bolondulnak az állatokért annyira vagy esetleg egyáltalán nem is vonzódnak hozzájuk, nem lehet elvárni, hogy ezt megértsék. De ez téged ne tartson vissza soha!

2012. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

te pénzed arra költöd amire akarod, ez egy "jó" ügy, ha úgy érzed megéri és nektek nincs szükségetek arra a pénzre akkor nyugodtan költsd az állatokra.


de azt hozzá tenném hogy a Noénak nem nyakörvekre, parázókra van szükségük, hanem inkább pénzre, hisz a legnagyobb kiadások az orvosi költségek. Tehát ha javasolhatok valamit, inkább hagyd hogy ők döntsék el mire legyen az a pénz.

2012. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, rengeteg olyan hely van, ahol sokkal jobban örülnének bármiféle kis segítségnek, mert 100x rosszabbak a körülmények náluk és nem tehetik meg hogy körbeplakátolják a fél országot, hogy az adó 1%ot nekik add...

Csak egy példa:

[link]

Van még sok száz sajnos

2012. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit nem tudnak, az nem fáj. Néha pedig szükség van ilyen kegyes hazugságokra. Nekem a párom akadna ki ettől, ezért a lelki békéje érdekében nem kell tudnia mindenről. Tudom nem illik azt tanácsolni, hogy hazudj, de ismerem az ilyen embereket. Ők nem értik azt, hogy miért fontos ez neked, és hogy mégis csak egy jó célt szolgálsz az adományoddal. Folytasd csak tovább az adományozást, de a nagynénidék előtt ismerd el, hogy igazuk volt, és mondd, hogy semmi pénzt nem adnál az ilyenre. Így megmarad a családi béke, és és kutyák is jól járnak. Ha nem akarsz hazudni, akkor ne beszélj előttük ilyesmiről.
2012. jan. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó dolog. De inkább előtte kérdezd meg a menhelyet, mire lenne szükségük (pl takarítóeszközök, tisztítószerek stb), mert mint menhelyi önkéntes már jártam úgy, hogy egy "nagyrakat" kutyatáp volt (adományból), a macskaalom helyett pedig kénytelenek voltunk faforgácsot használni, a Domestos helyett pedig egyszerű folyékony szappant...

Ha lomtalanítotok, a régi ruhákat, plédeket is bevihetitek (akár egy fotel részeit pl), mivel "fogyóeszközök"

2012. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!