Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása?

Kan kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy általános vélemény a minél előbb, annál jobb. De több állatorvos is mondta, hogy a túl korai ivartalanítás kanoknál eunuch alkat (vékonyabb alkat, hosszabb csontok) kialakulásához vezethet.

Mikortól nem kell ezzel számolni? Meg kell várni még kifejlődik teljesen a kutya vagy ha 6-12hónapos korában ivartalaníttatjuk akkor már rendesen fog fejlődni?


2012. jan. 26. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én olyan 10-12 hónapos koráig várnék, addigra már kb ivarérett. Amúgy ezt én nem halltotam, hogy bármi fejlődési rendellenesség kialakulna az ivartalanítástól. :o
2012. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, más lesz a testfelépítése, ha ivarérés előtt ivartalaníttatod. Én megvárnám az ivarérettséget, hacsak nincs valami egyéb oka a sietségnek.
2012. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-3 cm-rel lesz magasabb a kutya, ha ivarérés előtt ivartalaníttatod. Sok országban, ahol a kutyatartás előrébb jár, mint itt, mindenhol ivarérés előtt javasolják. Magyarországon még mindig az a hit él, hogy meg kell várni az ivarérést.

Mi nem vártuk meg, 6,5 hónaposan megcsináltattuk (nagytestű, kan kutyám van).

Számtalan előnye van, ha korábban csináltatod meg...

2012. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem szukám van, de én is ivarérés ivartalaníttattam és egyáltalán nem bántam meg. Ha lesz valaha kan kutyám akkor biztos, hogy őt is előbb fogom mint ivarérés.
2012. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!