Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálhatnék a kutyusomnak...

Mit csinálhatnék a kutyusomnak a farkával?

Figyelt kérdés

Szuka magyar vizsla kutyusom van, és nagyon vérzik a farkának vége, amiatt, hogy állandóan csóválja, és szegénykém szétveri.


Ez persze neki is irtózatosan fájhat, de nem hagyja abba. Bárhova megy, vagy ha kimegyünk az udvarra, úgy frecskolja belőle a vért. :S (nem vérzik neki annyira súlyosan, de mégis).

Ha kimegyünk olyan lesz a kabátunk, a nadrágunk, mert szeret minket, és mindig odajön hozzánk egy kis dédelgetésért. A fehér bejárati ajtónk csupa vérpötty, a lépcsőről nem is beszélve.


Mondtuk már állatorvosnak, azt mondta, krémet nem ad, mert úgyis lenyalja, bekötni nem tudjuk neki, mert a kötést is leszedné. Levágatni neki csak tavasszal lehetne, jő időben, amikor a legyek nem köpik be neki, de ez még nagyon messze van.


Az nem állapot, hogy ahányszor kimegyünk az udvarra véres lesz rajtunk minden ruha (főleg a fehér...) és az ajtó is tiszta vérpötty. Elkerített rész van neki, de ott nem marad meg, mert hatalmas az udvarunk, és imád futkározni és játszani.


Mit lehetne tenni?

Köszönöm szépen.


2012. jan. 29. 10:02
 1/7 Akiteki ***** válasza:

A legyek nem köpik be??? Hogy akarod levágatni a farkát, hogy ez egyáltalán felmerül?

Nem tudsz mit kezdeni vele, ez így lesz. Nem véletlen, hogy levágják a farkukat. Csináltasd meg minél előbb. A csonk ápolása sem nagyobb feladat, mint a vérző farokvég kötözése.

2012. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Levágatni neki csak tavasszal lehetne, jő időben, AMIKOR a legyek nem köpik be. Ez így hangzott. :)


Hát akkor majd az lesz, köszi.

2012. jan. 29. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal, jó időben sokkal több a légy, mint most (nálunk szerencsére 1sincs). Akkor fogják beköpni. Most a hideg miatt kicsit lassabban gyógyulna, de semmiféle legyek nem köpnék be.
2012. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld mégiscsak bekötni, lehetőleg séta előtt közvetlenül, hogy elterelje a figyelmét róla, míg kicsit meg nem szokja. Jó eséllyel így is leszedi, amint magára marad, de hátha nem.

Sajnos a legjobb megoldás a műtét, én is egy csomó csonkolt farkú vizslát ismerek, akiknek felnőtt korában kellett levágni a farkát... bolondok, mindig túllelkededik magukat.

2012. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen időben nincsen légy, 2-3 öltés az egész, a kutya 1 nap alatt túl lesz rajta. Érdemes lenne minél hamarabb megcsináltatni neki, mert ez így nem állapot, hogy gyakorlatilag folyamatosan vérzik a kutya farka. Nem kell az egész farkát levágni, kb egy 15-20 centit meghagynak, de ezt már nem tudja beverni sehova. Szóval én mindenképp azt javaslom csináltassátok meg a műtétet a jövő héten.
2012. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor majd minél előbb elintézzük azt a műtétet. Köszönöm! :)
2012. jan. 29. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Éppen én is hasonló problémával küzdöm. Én állatorvoshoz vittem a kutyát, kaptam egy krémet amely ugyanazt tudja mint a betadine kenőcs ezt kombináltam neogranormonnal. Letisztitottam a farkát, bekentem és bekötöztem. A kötözés nem volt egyszerű mutatvány. Simán bekötöttem úgy, hogy az épp farokrészre ráragasztottam a leukolplasztot. De mivel azt mondta az állatorvos, hogy jobb ha szárazon van tartva az egészet szigetelőszalaggal is körbetekertem. Nekem bevált. Kapott fájdalomcsillapítót és antibiotikumot, mivel a be is volt gyulladva a farka. Hja és a tetejében még gallért is kellett ráadnom. Ahogy a fájdalma megszűnt /2 nap/ a gallér lekerült róla - nem bántja a farkát. A kötözést még folytatni fogom, mert a hideg miatt nagyon sérülékeny a sebe. Remélem tudtam segíteni. Sok türelmet a "betegápoláshoz" nem egyszerű dolog, és remélem mielőbb meggyógyul a kutyusod.
2012. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!