Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye hogy ilyen hidegben nem...

Ugye hogy ilyen hidegben nem jó a kinti kutyának ha beengedem?

Figyelt kérdés
Van egy kinti kutyám. Mindig kint van, de az előbb elkezdett valaki petárdázni meg tűzijátékozni, és mivel szilveszterkor beengedtük, most is be akart jönni. De most ha beengedem, reggel 7kor meg kiküldöm mikor elmegyünk itthonról, akkor csak rossz lesz neki, nem?
2012. jan. 29. 18:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy sajnáltam szegényt mert annyira félt, kénytelen voltam rákiabálni pedig nem szoktam....Most olyan lelkiismeret furdalásom van, mert tényleg félős. De nem akarom hogy baja legyen hogy a mínusz 10ből bejön a plusz 23 fokba, aztán reggel újra ki...Arról nem is beszélve hogy a szobámba szaladt be mert szilveszterkor csak ott nyugodott meg, de jelenleg tüzel...Megsimogattam mikor kiment, és adtam neki finom vacsorát, de még meg is sirattam mert amúgy annyira szeretem, csak na... :( az ő érdeke.
2012. jan. 29. 18:23
 2/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk nem is marad bent. Volt már hogy megsajnáltam a hideg éjszaka miatt és behívtam ez előszobába,kb egy fél órát volt bent, és már kaparta az ajtót, hogy menne ki.
2012. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Az én kutyám spániel,és kint lakik,de amikor hideg van éjszakára,igaz,hogy nem a lakásba,de garázsba ahol,kb.0-10 fok között van oda engedem aludni.Reggel dolgát végezni kijön,és általában kinn is marad amikor nincs nagyon mínusz.De ha igazán jó meleg háza van kinn,akkor szerintem nem fázhat kinn a tiéd sem.Mondjuk ha fél az más,azt nem tudom,hogyan old meg,hátha ad tanácsot ezzel kapcsolatban valaki.Era
2012. jan. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na mondjuk az enyém szeret bent lenni...Nyílik az ajtó és szalad/szaladna befelé. Szilveszterkor meg nyári viharok idején bent szokott lenni, és imád bent lenni. Nyugodt, nincs vele semmi baj. Nyáron még oké ha bejöhet, akkor nem baj mert ugye nincs nagy hőmérséklet különbség, de ilyenkor...Tavaly mikor mínuszok voltak és bejöhetett, pár nap múlva elkezdett vedleni. Január közepén.
2012. jan. 29. 18:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó háza van, körbetekerve mindenféle szőnyegekkel, fóliával, takarókkal, hungarocellal beszigetelve, alatta is van hogy lentről se kapjon hideget, van a házban vagy 5 meleg pulóver + egy szőnyeg az ajtaján. Szereti is a házát, nincs vele amúgy baj, csak ha fél..
2012. jan. 29. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket.

Az enyém is bejöhetett akkor, de aztán amikor vége lett raktam is kifele. Ne kezd el beszoktatni, mert össze fogod zavarni. Jó ott neki kint, eddig is kibírta oda kint, semmi baja nem lesz. Én az imént az én tacskómról beszéltem. ő is kint van, mondjuk egy nagy ó német juhásszal akivel rendszeresen egymásba bújva ébrednek de kint van, és bundás. :) Jobb neki kint a friss levegőn mint a bent a fülledt lakásba hol ezerrel mennek a fűtőtestek, úgy hogy neki bundája van és kintre van szokva.

2012. jan. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Hát akkor olyankor meg tudod vigasztalni,hogy kimész hozzá,simized stb....
2012. jan. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: ez a legrosszabb ötlet. ha fél a kutya és te közben vigasztalod, akkor elhiteted vele hogy jól csinálja.
2012. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom ezt ki találta ki, nagyon sokan mondják ezt a hőmérsékletkülönbség dolgot. 20 éve minden télen be vannak engedve éjjelre a kutyáim, és sosem volt ebből semmilyen gond. Most is a három kutyámból az egyik kint van nappal, és éjjel bent alszik, a másik kettő meg bent van. Persze a bentiek is járnak sétálni. Senkinek semmi baja. Ez egész egyszerűen tévhit.
2012. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutyának nem fejlődik ki rendesen a téli szőrzete így megeshet hogy fázik oda kint. Nem tévhit. A gyors hőmérséklet ingadozás tényleg nem tesz jót. És ez nem csak a kutyákra igaz, de ha bejön a -10 fokról a 25 fokra az szerinted jót tesz a szervezetének? Lehet, hogy nem látszik, de majd később jön ki rajta. Semmi nem egyből és azonnal történik hanem minden szépen lassan aztán egyszer csak kitör rajta minden.
2012. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!