Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ehhez tudnia a...

Mit kell ehhez tudnia a kutyámnak?

Figyelt kérdés
A nagybáttyám mondta hogy van Sóstón egy olyan kutyakiállítás, ahova nem kell törzskönyv, csak oltási kell. Tényleg van ilyen? Naés mit kell tudnia a kutyámnak ahhoz hogy részt vehessen? (ezalatt azt értem hogy milyen parancsokat kell ehhez tudnia)?
2012. jan. 29. 20:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Na és egy általános kutyakiállításon mit kell tudnia a kutyának?
2012. jan. 29. 20:17
 2/20 anonim ***** válasza:
Bírnia kell a rengeteg kutya és ember közelségét úgy hogy se nem retteg se nem acsarkodik. Jó ha tud rendesen láb mellett menni ,tudja az ül és áll parancsot és hagyja ,hogy egy idegen tapperolja.Kb ennyi.
2012. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Biztosan az MKSZ kiállításra gondolt. Ott lehet nevezni keverék és hobby osztályban tk nélküli kutyákat. Van egy ringdresszúra.

A YouTuben keress rá a szóra, hogy ringdresszúra és meglátod, mit várnak el.

2012. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 29. 20:33
 5/20 Hovarju ***** válasza:
72%

Egy "átlagos" kiállításon a legfontosabb, amit tudnia kell:jól szocializáltnak kell lennie, nem lehet agresszív se más kutyával se emberrel. Tudnia kell pórázon fegyelmezetten sétálni a gazda lába mellett.

Engednie kell, hogy a bíró megnézze a fogait, kan kutyák esetében engednie kell, hogy megtapintsa a heregolyóit.

Azt hiszem kb.ennyi.

De majd még biztosan lesz, akinek eszébe jut más is.


Ja, és ha jól tudom szoktak tartani keverék kutyáknak is szépségversenyt, de hogy pontosan hol és milyen feltételekkel, azt nem tudom.

2012. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen kiállítás, vagy nevezzük szépségversenynek. Van keverék és TK nélküli osztály. Szépen, egyenletesen kell kocognia, lehetőleg láb mellett. Ha szólsz neki figyeljen rád. Be tudd szépen állítani, ez a legfontosabb. Tűrje, hogy megnézzék a fogazatát, izomzatát, tehát ne harapjon.
2012. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát azon még dolgozni kell hogy meg lehessen tapintani, meg a fogazatát meg lehessen nézni, és szuka kutya.
2012. jan. 29. 20:44
 8/20 A kérdező kommentje:
De pontosan mit jelent a szocializáció szó?
2012. jan. 29. 20:50
 9/20 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen megyek a Rákóczifalvai Keverékkutya szépségversenyre, de ott nem tapizzák végig csak egy vak hölgy. Azt tapasztaltam hogy mindegyik még a leg vadabb kutya is eltürte a vak hölgy simogatását. Négy tagos zsüri volt nálunk és mindenki saját véleménye szerint 1-10 pontott adott a kutyákra. E szerint nézték meg ki a győztes. Nagyon jó csoport alakult ki a három év alatt. Sok embert és kutyát megismertünk a kiállítás alatt. Akár nyert valaki akár nem kapott nyereményt. De szerintem itt a legnagyobb nyeremény mindig a több óra együttöltött idő.
2012. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 29. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!