Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te mit éreznél ha ez történne?...

Te mit éreznél ha ez történne? Visszaadnád a kutyát?

Figyelt kérdés

Hogy mindenki könnyebben áttudja érezni képzelje el a jelenlegi kutyájával,hogy a kutyát 1-2 éves korában fogadta örökbe és újabb 1-2 év elteltével felismeri a kutyát az eredeti gazdája akitől korábban megszökött a kutya, mondjuk egy szilveszter éjszaka ijedtében.

Az eredeti gazdájának és az eredeti családjának is nagyon hiányzik a kutya ,de neked és a te családodnak is nagyon hiányozna ha visszaadnád.

Hogy döntenél?


2012. jan. 29. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Én nem szívatnám a kutyát egy újabb gazdaváltással. Ha már hozzátok tartozónak érzi magát, akkor maradjon. Nem az emberek érdekeit kell nézni, hanem a kutyáét.
2012. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha törvényes örökbefogadás volt akkor sőt tilos visszaadnod. Mivel az ellenkezik a szerződésbenfoglaltakkal. Ha viszont annyira hiányzik neki meg lehet oldani hogy heti egyszer sétáltatás közben összefussatok.
2012. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a hivatalos eljárás is az, hogy két hétig a megtalálónak meg kell próbálnia felkutatni az eredeti gazdát (hirdetések, plakát, stb.), a két hét letelte után pedig hivatalosan is az ő tulajdonába kerül az eb, onnantól kezdve a régi gazdának nincs joga hozzá.
2012. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Biztos nehéz lenne, de ha kérnék, akkor vissza kéne adni, jogilag az övék.

Én voltam hasonló helyzetben, igaz csak egy hónapig volt nálunk a kutya. Elég egyedi volt a kinézete (fehér boxer monoklival, kisvárosban 10-15éve nem sok hasonló volt), végigtelefonáltuk az összes állatorvost 30km-es körzetben, hogy ismernek e ilyen kutyát, de senkinek sem hiányzott. Egy hónap múlva egyik ismerősünk látogatott meg minket és kiderült, hogy tudja ki a gazdi. Szóltunk nekik, eljöttek a kutyáért és a srác akié a kutya volt haza sem akarta vinni, merthogy már beletörődött, hogy nincs meg, de a szülei nem akarták nálunk hagyni. A szívem megszakadt, hogy el kell tőle válnom, ráadásul még nem is örülnek, hogy meglett a kutya...

2012. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha törzskönyves, vagy chippes, tehát igazolni tudja az eredeti gazda, hogy az övé, akkor vissza kell adni.

Amúgy a kutya emlékszik akár a tenyésztőjére is évek múltán is.Más esetben csak a két fél megegyezése a döntő.Valakinek engedni kell.

2012. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt a helyzetet nem nagyon tudom átélni, viszont ha nekem veszne el a kutyám akkor BÁRMI áron visszakövetelném akármennyi idő is telt el. Én egyszerűen nem bírom a tudatot, hogy az én kutyám mással legyen. Gondolj arra, hátha mások is így éreznem. Bár nem hiszem hogy valaha is el fog tűnni valamelyik kutyám meg eleve olyan fajtákat szeretek akik nem lehet olyan könnyen passzolgatni.
2012. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ma már adott a technikai háttér, hogy ilyen helyzet soha ne fordulhasson elő. Egyszerűen chipet kell rakatni a kutyába, be kell regisztráltatni és onnantól igazolni tudom, hogy enyém a kutya. Ha elvész és ennek ellenére nem juttatja vissza a megtaláló, akkor az lopás, és még azt se mondhatja, hogy nem találta meg a gazdáját!
2012. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

#6: Akkor is visszakövetelnéd, ha tudnád, hogy ezzel a kutyádat bántod? Ha látnád, hogy ő továbblépett, és boldog az új helyén? Kiszakítanád a megszokott környezetésből évek múltán is, pusztán önzőségből, hogy neked jó legyen?

Még egyszer mondom, nem azt kell nézni, melyik gazdának van több joga a kutyához, hanem azt, hogy mi a legjobb az ebnek. Felelősségteljes gazdák így csinálják.

2012. jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 22:24

A kutya alkalmazkodó képessége nagy.

Ráadásul nem felejt. Lehet, egy ideig szoknia kell az "új" régi családot, de nagyon hamar átállnak.

2012. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is. De mint mondtam én eleve az olyan fajtákat szeretem akik nem könnyen lépnek túl ^^ Különben meg van olyan kutya akit 8 hetesen elajándékoztam, ahogy kell, de a mai napig odavan ha meglát pedig nem látogatom. Másokkal meg ellenséges. Akkor egy olyan kutya amely évekig velem sosem fog annyira elszokni tőlem, hogy rossz legyen neki visszajönni. De én nem fogom elveszteni a kutyáim. :) És ha mégis, akkor ők valószínűleg azok a típusúak lesznek akik elkóborolgatnak (ha olvasol megtalálós történeteket- nem minden kutya hagyja megfogni magát) és nem azok akik 1 hét után más kanapéján kötnek ki. Én legalább beismerem, nem azért van kutyám hogy mást szeressen :) Nem hiszem hogy ez lenne a legrosszab dolog az életében ami történhet.
2012. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!