Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos GoldenRetriever...

8 hónapos GoldenRetriever felugrik, harap. Megoldás?

Figyelt kérdés

Több problémám is van...

Ha kimegyek hozzá már az ajtóban felugrál, harapdál, amire azt olvastam h a találkozás első 5 percében ne vegyünk róla tudomást, amíg le nem nyugszik. Ebben az esetben viszont nem számít meddig várok, egyszerűen nem áll le. Egyre csak ugrál, és mivel igen nagy testű, sérülést is okoz.

2. problémám, hogy játék közben, vagy csak spontán miközben sétálok a kertben egyszer csak bevadul és nekemrohan, rámugrik, tépi a ruhám, kabáton keresztül is érzem a harapását. Felugrik és el-elkapja a kezem, és ilyenkor gyakorlatilag nem lehet megállítani. Próbálkoztam mindennel: szép szóval, elfodultam, vártam míg abbahagyja(nem hagyta abba), éles hangot adtam ki a fájdalom jelzésére, rákiáltottam, és végül odasuhintottam neki, de észre se vette. Van hogy ottpróbálom hagyni, de ahogy elforulok és elindulok a ház felé, ugyanúgy megtép hátulról, és mig az ajtóig érek abba sem hagyja.

Mit tegyek ha teljesen bevadul?

Sétáltatásnál pedig szépen megy, nem húz egészen addig amíg a kerítés mögött el nem kezdenek ugatni a kutyák, vagy kocsit nem lát, vagy embert, vagy bármi más mozgó dolgot. Akkor aztán elkezd húzni, és nem is figyel rám. Ilyenkor általában vagy lecövekelek vagy elindulok a másik irányba.

Mi lenne a megfelelő reakció? Mit tegyek vele?

Jártunk kutyaoviba, de nem igazán volt hatásos. Nem tanultunk semmit.


2012. jan. 29. 23:31
 1/3 Akiteki ***** válasza:
100%
Itt a gond, az utolsó mondatodban. Nem a kutyának kell tanulni, hanem Neked. Fussatok neki még egyszer, most már az iskolának. A kutyád teljesen a fejedre nőtt, mindent megenged magának. Nem ilyen trükköket kéne bevetni, hanem megmutatni neki, ki a főnök kettőtök közül. Ha ez magadtól nem megy, az iskolában majd megtanulod.
2012. jan. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mailerdeamon ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy milyen körülmények között tartod, leginkább hogy megkapja-e a szükséges testmozgást. Csak úgy várhatod el a kutyádtól, hogy nyugodt legyen, ha minden nap levezeted a felgyűlt energiáját. Sétáltok? Eleget? Nem valószínű.


Látszik, hogy a kutya a figyelmedet akarja felhívni.

Csak egy példa, amit említettél: nem az a lényeg, hogy ha hazaérsz 5 percig ne vegyél róla tudomást. Addig kell így tenned, amíg meg nem nyugszik és békén nem hagy. Ha ez három óráig tart, akkor addig, nyugi, egyre rövidülni fog. De ha ezalatt akár csak egyszer is ránézel vagy hozzászólsz, bebuktad, ő nyert. Türelem, egy kutya sem nyomul órákon keresztül, ebben biztos lehetsz. Ha odébb megy és lefekszik, hívd magadhoz.


A harapdálás is a figyelemfelhívás egy elég pofátlan módja. Én azt mondom, hogy egy-egy határozott, nyakra irányított érintéssel zökkentsd ki már akkor, amikor látod, hogy fel van pörögve. Akkor már réges rég késő, amikor a kezed a szájában van! Ja, hogy a kutyád állandóan fel van pörögve? Akkor bizony kiadós futás kell neki, méghozzá rendszeresen, csak azután várhatod el, hogy nyugodt legyen.


Az otthoni gyakorláson kívül olyan kutyasulit kellene választanotok, ahol nem csak a szokásos fegyelmezési feladatokat tanuljátok meg, hanem személyre szólóan segítenek megoldani az otthoni problémákat is, helyreállítani a helyes rangsort.

2012. jan. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Röviden: ne engedd meg neki. Találj ki egy módszert, ami hatásos. Várd el tőle a normális viselkedést, ne csak reméld, hogy megjavul.

Hosszabban: nézz utána a falkavezérségnek, könyvekben, cikkekben, és válassz olyan kutyaiskolát, ahol ezeket az elveket követve elsősorban téged tanítanak meg kutyázni, nem a kutyát "emberezni".

2012. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!