Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai kiskutyám fedez. Kb...

Máltai kiskutyám fedez. Kb 5-6 kilogramm. Hány kilogrammos kutyusokat tudna fedezni? Vagy a kilogramm nem számít?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 12:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, a kutyád a szextől nem boldog lesz, hanem bolond.


Én nem foglak lehülyézni meg semmi, én csak KÉRLEK, ne gyárts kutyusokat feleslegesen. Mivel a kutyád nem törzskönyves (az enyém sem az), így a kölykei is csak keverékek lennének, amivel a menhelyek dugig vannak. Míg régebben szinte csak nagytestűeket és öregeket lehetett találni, ma már párnapos kölykök is bent vannak és bizony nagyon kistestűek is. Ismerek olyan csivava keveréket, ami fél éve van benn, hiába "divatkutya", nem kell senkinek. Az én kutyám is gyönyörű, és okos, de eszembe se jutna szaporítani.

Ha "szomorúnak" tűnik, akkor játszom vele, vagy jobban odafigyelek rá. Náluk ez sok dolog jele lehet.


És azon túl, hogy máltai és szomorú, mit tudsz róla? Mit tudsz a rejtett betegségeiről? Mit tudsz a szűrési eredményeiről? Mit tudsz a fedeztetés menetéről? Mit tudsz a genetikáról?

Én a válaszok nagy részére azt mondom, h semmit. Én nem értek a genetikához, nem értek a fedeztetéshez (habár tudom, h h kell csinálni, de még sosem csináltam), ismerem az ellésnél a teendőket (sajnos már 14 évesen ellettem kutyát, kóbor volt, mikor beindult a szülés, akkor jött be hozzánk), de én nem értek ahhoz, hogy egy-egy egyedből melyik tulajdonság öröklődik és melyik nem vagy épp melyik írja felül a másikat. Én rengeteg dologhoz nem értek. És nem is fogok bele, meghagyom azoknak, akik értenek hozzá, megfelelőek erre a kutyáik és még anyagilag is megtehetik, h ezt a "hobbit" válasszák.


Így mégegyszer megkérlek, ne tedd! Ha gondolod, nagyon szívesen körbevezetlek egy menhelyen vagy egy gyepin, hidd el, rájössz, h nem helyesen cselekszel.

2012. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ha fedez boldog biztos nem lesz csak bekattan, nekem van olyan fedezőkanom aki fedezés után 1 hétig folyamatosan vonyított és nekimegy a másik 2 kannak akivel együtt van. dominánsabbá válhat, nehezen kezelhetőbbé....


A gond az, hogy mivel a kutyád nem törzskönyves simán lehet közeli rokona a szukának vagy mindketten hordoznak olyan betegségeket ami rajtuk nem látszik de a kicsiken ki fog jönni.

2012. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

12:56os mindent elmondott.


Előbb járd körbe a témát.


Nem tudom hogy éltek, de előfordulhat, hogy nem elég neki a közös program, közös séta/futás/mozgás, amit kap. Persze ez csak egy tipp, te tudod, ez így van-e. :)


De én is kérlek, hogy ezt ne tedd.

2012. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Tyler913 ***** válasza:
100%

Az előttem szólók leírták a lényeget.Én nem azzal kezdem,hogy beszólok,mert valóban senki sem kezdi tudatos kutyásként.

Te viszont azt értsd meg,hogy amire készülsz,az óriási felelőtlenség.A kutyák nem játékok,hogy csak úgy,mindenféle háttértudás nélkül összerakj kettőt,és majd lesz valami.Fogd fel,hogy nem csak a saját kutyádért vállalsz felelősséget,hanem minden utódjáért,az utódai utódaiért is.Miért szabadítanál még több ellenőrizetlen hátterű kutyát a világra,mikor a már meglévőknek sem jut hely és gazda?

Ráadásul,ahogy már előttem is írták,a kutyád nem attól szomorú,hogy nem szexel-mivel nem ember,neki nincs szüksége erre a boldogsághoz.Elegendő mozgásra és foglalkozásra annál inkább.Ha úgy gondolod,szomorú,inkább tölts el vele több időt!A szaporítást meg felejtsd el.

2012. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kan bekattan a fedezés után, na akkor lesz igazán szomorú, utána meg fog veszni az összes szuka után, rátok nagy ívben tenni fog. Nem beszélve arról, hogy a ki tudja honnan származó szukától különféle betegségeket kaphat el és a szakszerűtlen fedezés közben is megsérülhet. Én is azt javaslom, hogy ne szaporítsd, nem jó az senkinek.

Helyette ivartalanítsd, járjatok el kutyaiskolába, sétáljatok, játsszatok sokat, akkor lesz boldog és kiegyensúlyozott.

2012. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!