Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tenyleg telen rank megy plusz...

Tenyleg telen rank megy plusz 1-2 kilo? Ami majd atan lemegy csak ilyenkor a szervezetunk visszatart?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha ezt lényegében vízre érted, akkor igen, ilyen elég gyakran előfordul, és nincs köze hozzá hogy most mennyit ettél.
2012. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fél óra késéssel mennyivel másképp olvas az ember egy mondatot...

"tényleg télen ránk megy plusz 1-2 kiló?"

nem.

2012. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 RockyCellar válasza:
szerintem simán mert a nappalok is rövidebbek ezért az ember kevesebbet tölt mozgással ill munkával
2012. jan. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Én most kicsit vitatkoznék Aczéllal. Az, hogy tél elején pár kilót "tartalékol" a szervezet (már ha engeded), szerintem természetes. Genetikailag arra vagyunk felkészülve, hogy egyrészt hideg lesz és fázni fogunk, másrészt jóval kevesebb élelmünk lesz. Ami nem igaz, hogy aztán lemegy. Ha nem figyelsz oda, nem megy le. Miért? Mert nincs hideg, meleg fűtött lakásban vagy, és nem éhezel, mert télen ugyan annyit és ugyan olyan minőséget eszel, mint bármikor év közben. Ezért nem is használod fel a pluszban tartalékolt energiákat, következés képpen úgy maradsz.
2012. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

hmm.. elfogadom. de passzolom is a témát :D

ez így nem hangzik butaságnak, de mivel a testünk nem biztos hogy annyira tisztában van vele mikor van tél.. ugye az Emberiség Bölcsőjében nem is volt olyan nagyon jellemző a nagy hideg..

továbbá inkább a több evés-kevesebb mozgás magyarázat nekem szimpatikusabb valamivel (lásd maciiii).

ahhoz, hogy ugyan annyi evés/mozgás mellett plusz zsírdepó keletkezzen, ahhoz hormonális változás kell. ezt ki lehetne mutatni, én csupán még sosem kerestem erről írást.

2012. jan. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt is olvastam, hogy valahogy a napsütéssel és a D vitaminnal is összefüggésben van. A kevés napsütés miatt csökken a szerotonin az agyban, ami deprpessziós tüneteket produkál, amin nassolással "javítunk". Na meg a karácsony, és igen, a kevesebb mozgás. Bár szerintem aki télen keveset mozog, az nyáron is, mert akinek igénye van rá, télen is megtalálja a módját.
2012. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de hogy most te ezt leírtad itt a gyakorikérdéseken, így 6 milliárd ember elolvassa ezt a következő hetekben, és a téli időszakban a depresszióját tudatosan nem nassolással enyhíti, hanem mozgással és nem lesz ilyen probléma.
2012. jan. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hat en az hogy telen nem mozgok nem jepenti azt, hogy jo idonel sem. Mar avron a tavaszt, hogy mehessek megint sokat biciklizni. Kedvem is jobban van hozza jo idobe, mint beoltozve.:) Tehat remelem lemegy az a1-2 kilo plusz.
2012. jan. 30. 20:39
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
A kérdező már rád is cáfolt. Várja a tavaszt. Egyébként én is, de más okból. Imádom ,amikor reggel korán szól a fülemüle.
2012. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát jó. :)
2012. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!