Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mennyi idővel ehet-iha...

A kutya mennyi idővel ehet-ihat utoljára ivartalanítás előtt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost - inkább, mint hogy itt valaki mondjon valami hülyeséget, és amiatt legyen valami komplikáció. Ha a kutyád egészsége a tét, menj biztosra, és ne az utca emberét kérdezd, hanem szakértőt.
2012. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hovarju ***** válasza:

Amikor én vittem a kutyámat ivartalanítani reggel 9-re. Már előző nap nem kaphatott semmit enni, és éjszaka inni sem ihatott.

Amikor a térdét műtötték, akkor csak ennie nem volt szabad előző nap, de inni ihatott.

Szerintem kérdezd meg a dokit, hogy ő mit tanácsol. Gondolom függ attól is, hogy szuka vagy kan és talán a mérete és a kora sem mindegy.

2012. jan. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

jó azért ehhez nem kell diploma.:D


túl vagyok pár ivartalaníttatáson...:) - illetve a kutyáim...


Előző nap este kapjon utoljára enni, de ne késő este azért...

Ha nem muszáj, reggel inni se kapjon, de az azért nem olyan katasztrófa.


Készüljetek fel (ha még nem mondták volna), hogy a műtét után nyugodt, meleg helyen legyen. Készítsetek kényelmes vackot, ami nem baj, ha koszos lesz - hányhat.

És ne legyenek a közelében olyan tárgyak, amibe beleütheti magát, amikor szédelegve próbál felállni.

Ekkor már friss víz legyen előtte, kaját még ne kapjon!

2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én most szombaton ivartalaníttattam a kutyusom. 10 órára mentünk délelőtt. Előző nap este 8 órától már semmit nem ehetett, és hajnali 6 órától pedig már inni sem kaphatott semmit.

Műtét után pedig szintén csak 6-7 óra múlva ehetett-ihatott leghamarabb.


De kérdezd meg az állatorvosod, mert mindenki másképp csinálja.. :)

2012. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
minimum 12 óra.
2012. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok,az is kérdéses, hogy milyen ivartalaníttatás, mert az enyémeket teljesen kipakolta a doki.

lehet, hogy ez is számít, mert az enyek átlagban 10-11 órára mentek, és keveset ihattak.

de a tuti, ha nem adsz neki semmit aznap, és előző nap kaját koraeste.

2012. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Mindegy mit csinál, az altatás az altatás. Azért nem ehet előtte, mert ha van valami a gyomrában, az altatószertől hányingere lehet. És mivel nincs magánál, nem tudja kihányni, visszafolyik és megfulladhat.
2012. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 12 óra, de nekünk 24-et javasoltak. Semmi kaja, és néhány órával a műtét előtt víz se. Tehát ha pl. délelőtt viszed, reggel már ne kapjon inni.

Tévedés ne essék, meg lehetne műteni tele gyomorral is, elvégre a sürgősségi műtétek előtt sem éheztetik ki a kutyákat, de ilyenkor tudtommal le szokás nyomni a torkába egy tubust, hogy az esetleg felöklendezett gyomortartalom ne a légcsőbe folyjon vissza. Ez a koplaltatás a rizikót csökkenti.

2012. jan. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Főleg az utolsó kettőnek, akik megmagyarázták, hogy konkrétan miért nem ehet a kutya!

2012. jan. 31. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!