Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos Border collie bírja...

2 hónapos Border collie bírja ezt a hideget?

Figyelt kérdés
Van neki egy fain kis szigetelt házikója van benne egy párna meg egy meleg pléd.nem fagy meg szegény? fűtetlen,de nem szellős garázsban van.
2012. jan. 30. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még iszonyat pici fázni fog...
2012. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most még talán nem, de ha jönnek az igazi mínuszok, mindenképp fűtött helyre lesz szüksége.


2 hónaposan még túl kicsi ahhoz, hogy védekezzen ekkora hidegek ellen.


Szerintem ezt a kis időt bírjátok ki, és engedjétek be egy fűtött helyre idén. Jövőre pedig már megnő, és egy jól szigetelt házzal elég lesz a garázs is neki, ha szerencsétek van.


Ajánlom a kutyaház fűtését ilyenkorra, én egy melegítőlappal oldottam ezt meg, nekünk bevált, még a rövidszőrű boxerunk sem fázik kint, akármilyen hideg van, mivel a házában meleg van. Nagyon kevés áramot fogyaszt, és pont megfelelően 15-20 fok közé melegíti fel a házat. Talán 2-3.000,- Ft-al lesz több tőle a villanyszámla, de talán ezt a pár hetet, meg ezt a néhány ezer forintot kibírja az ember. :)

2012. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem fázni fog... főleg, hogy most nagy havazást jósolnak... mondjuk attól is függ, hogy a tenyésztőnél, de én nem tenném ki... nekem skót juhász kiskutyám volt szintén télen és neki azért jó nagy szőre volt de ő is fázott kinn, a kölyökszőre gyorsan átázott
2012. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos border az egyedüllétet nem bírja, nem a hideget. Persze lehet, hogy meg is fázik, de ha mégsem, a kis lelkének akkor sem tesz jót, hogy ki van vágva egyedül a hidegbe.
2012. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a negyedik válaszolónak. Legalább fél éves koráig minden kutyának a gazdája mellett lenne a helye. A te kutyád főleg egy gazda-centrikus fajta, megőrül ha egész nap egyedül kell lennie.
2012. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A garázsban biztos van minimum +10 fok, ott biztos nem fog megfázni.
2012. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Cspapa ***** válasza:
52%
Fain kis gazdát szerezzél inkább neki! Hogy lehet ekkora marhaságot kérdezni? A gyerekedet félévesen kitennéd? Ha nem tudtad, hogy nem lehet ilyen kiskutyát kitenni, akkor miért nem informálódtál előre? Ha meg ki akarod rakni, akkor miért téli kiskutyát vettél(?). Előbb gondolkodni és azután cselekedni!
2012. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
2 hónapos kutyának bent van a helye veletek a lakásban! Veszett jól szocializált kutya lesz belőle, miután felő a kertben mint a gaz, emberi társaság nélkül, mert gondolom -10 fokban ti sem a ház körül töltitek az időtök nagy részét. Vigyétek szépen be!
2012. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
felő=felnő
2012. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két Border Colliem van, az egyiknek viszonylag hosszú szőre van, ő már jól "alkalmazkodik" a télhez, amikor jönnek a hidegek, automatán fogyis tápra is kell átállni, mert raktározza a zsírpárnákat rendesen, pedig betud menni a kazánházba, ahol azért 17-8 fok a leghidegebb időjárásban is van. A másik sokkal kisebb termetű, rövidebb szőrű, ő most ezekben a minusz 10 fokokban sokszor didereg, ha nem futkározik, vagy nem bent van, esetleg a helyükön, vagy a házban. Ő téli kiskutya, imádja a havat és a hideget is mintha megszokta volna, de azért néha látom, hogy fekszik kint és szabályosan didereg (pedig ismétlem, ő is betud menni a kazánházba) egy ilyen pici kölyköt ebben a hidegben biztosan nem tennék ki. Ő még mást nem csinál, csak eszik, alszik, játszik (ha van kivel), nem bírnám nézni, ahogy reszketve alszik, még a vize is megfagyna odakint. Ha muszáj kint lennie, akkor inkább tavasszal vegyetek kiskutyát.
2012. jan. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!