Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Bolognese...

Melyiket válasszam? Bolognese ; yorkie és ti is mondhattok :D

Figyelt kérdés

bolognese ; yorkie ; ti is mondhattok ...


Körülmények:

1. kutyás lenne legyen okos :D jól kijöjjön macskákkal és nagy kutyákkal is és ezek a fajták milyen természetűek és különleges ápololást igényelnek-e??? előre is köszi


2009. máj. 30. 20:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

a szőre mindkét fajtának igényel ápolást, a yorkit tudtommal kb 2 naponta kel fésülni, ez a minimum, a bolognese-ről nem tudom...

Esetleg spicc? (bár annak is kényes a szőre)

pekingi spániel? törpeuszkár?

A yorki nagyon makacs tud lenni egyébként...

és személyiségfüggő is, hogy jól kijön-e más álltokkal és hogy melyikekkel, nem csak fajtafüggő...

2009. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

mindkettő állandó szőrápolással kell számolni,a yorki pedig terrier,makacs,önfejű,domináns,hiába hangzik hülyén nem kezdő kutyásnak való,vagyis csak megfelelő kutyasuli mellet..

ránézésre édes,de a yorkis családok 90%ában a yorki a falkavezér,ami nem normális,illetve gyerekként van tartva..

2009. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

írj,segítek választani:kovacs.piroska47@freemail.hu


egy hosszú szőrben tartott havanese gazdája..

2009. máj. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és írtam e-mailt és köszönöm:D és még a bichon frise gondoltam :D ez a fajta milyen természetű és mindig ilyen kerek a feje???
2009. máj. 30. 21:36
 5/29 anonim ***** válasza:
írtam váalszt email-en..
2009. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
köszönöm elolvastam és majd írok ha lesz még kérdésem
2009. máj. 30. 22:35
 7/29 anonim ***** válasza:
60%

Nekem egy yorkim van, úgy, hogy boxeres voltam mindig is, de ő első látásra szerelem volt:)

okos, szófogadó, igazi kis macsó a 2 kilójával, imádja mind a 2 cicámat is, és a legjobb kutya a világon:)


én yorkit ajánlok, de fiút:)


Különleges ápolásként én hetente fürdetem-szárítom, és máfél-2 havonta kozmetikus, és nyíratom:)

2009. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

ha kutya mellé megy érdemes ivartalanítani,meg amúgy is..


üdv:terike/

2009. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A fenti válaszolónak!

A yorki valóban nem való első kutyásnak, kivéve, ha nem kezeled anyuci-piccciiii-ungyulijának, mert akkor ugyanolyan, mint bármely más kutya:)

2009. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

yorkit ne nagyon mert elég kényes kutya, pl ha nem eteted megfelelően akkor nagy problémáid lehetnek...meg nincs túl jó tapasztalataim velük a gazdáik miatt. sajnos az én kutyám azóta utálja a yorkikat, amióta egy megkapta amikor még pici volt. inkább bolognese a yorki túl divat kutya lett, ne legyen már neked is olyan amilyen másoknak nemigaz??? bár ez az én véleményem...szerintem lehetne még: pumi, törpuszkár(nekem a fehér nem tetszik), shi-tzu, havanese, bolognese,majom pinscher, törpepinscher (vágott/kupírozott füllel tetszik), törpe schnauzer,angol toy terrier, csivava, jack russel terrier, person russel terrier, westie, skót terrier, kínai meztelen kutya....stb

de ajánlom figyelmedbe:

[link]


ja és a kutyasulit ajánlom figyelmedbe, sokat segít egy első kutyásnak és Jan Fennel könyvét! ha írsz egy privit elküldöm neked! hangsúlyozom h NAGYON sokat segít megérteni a kutyád és így kezelni is könnyebb lesz! de azért én a yorkival vigyáznék, hihetetlenül el lehet cseszni ha nem megfelelő kezeben van. mondjuk minden kutyát! a macskával minden kutya kijön ha kölyök korában össze vannak szoktatva.a rövidszőrű fajtákat 2-3 naponta kell kefélni a hosszú szőrűeket pedig naponta, ha összekoszolja magát akkor többször is, DE erre nem az a megoldás h mindennap fürdeted!

csak tanácsokat osztogatok, ezek még ingyen vannak, vagy figyelsz rájuk vagy nem...

viszont még annyit hozzáfűznék h a terrierekkel egy kicsit nehezebb bánni!

2009. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!