Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mennyi idő...

Lakle kérdése:

Ivartalanítás után mennyi idő elteltével lehet kitenni a kutyát nagyobb terhelésnek?

Figyelt kérdés
Gondolok ezalatt futtatásra, nagyobb sétára, más kutyák közé való engedésre. Szuka kutyáról van szó.
2012. jan. 31. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikortól az állatorvos engedélyezi.
2012. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Én csak lightosan sétáltattam amíg benne voltak a varratok. Sétát nyugodtan lehet, futtatni, más kutyákkal játszani én nem engedtem. De a tuti ha megkérdezed a dokidtól.
2012. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is ivartalanított szuka kutyusom van.Szerintem nyugodtan mehet kutyák közé a műtét másnapján feltéve ha azok normálisak és nem ugrálják össze vissza ami nem tesz jót a friss sebnek meg véletlen fájdalmat is okozhatnak neki ha durván játszanak.de ha nyugodt kutyákról van szó akkor nyugodtan.sétálni is mehet csak nyilván nem több km-re.de egy fél órára simán vagy ha látod rajta hogy jól bírja és akar is menni mehettek csak nyilván lassabban.futni ne fusson varrat szedésig.
2012. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Varratszedésig csak séta, varratszedés után mehet elvileg minden ugyanúgy.
2012. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én varratszedés után 1 hónapig békénhagytam. Csak laza séta, de semmi agility meg ugrálás.
2012. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

* Márcsak azért is mert a magam esetéből tudom, hogy egy hasi mütét a varratszedés után még jó darabig fáj (és engem jóval kisebb helyen vágtak).


Elözö

2012. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nemtom.. Szerintem ne említsük magunkat egy lap alatt a kutyákkal. Nekem laparoscopos műtétem volt annyira fájt, hogy majd betojtam, pár napig csak görnyedve tudtam menni. Ehhez képest a kan kutyámnak jóval nagyobb sebe volt, ébredés után mégsem volt semmi baja.
2012. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na ez volt az én bajom nekem is, hogy soha semmilyen műtétem nem volt és nem tudom milyen érzés, meddig fájhat és mennyire. Az állatorvos azt mondta, ahogy jónak látom majd, csak az első 2-3 napban kíméljem.
2012. jan. 31. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon változó. Nekem nőgyógyászati laparoscopiás műtétem volt, nagyon fájt, ahogy írtam. Barátnőmnek az epehólyagját vették ki laparoscopiával, neki semmi baja nem volt.


Szerintem a futással és a más kutyák közé való engedéssel azért vigyázzatok, nehogy baj legyen a varratokkal, ahogy ugrál stb.

2012. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok!Az enyém kapott 3 napos fájdalom csillapító injekciót és nekünk nem volt varrat szedés mivel ragasztották az amúgy is pici 1 cm-es vágást.a tiéd nem kapott fájdalom csillapítót?az sokat jelent.
2012. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!