Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanítás...

Szuka kutya ivartalanítás után tüzel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 09:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

az ivartalanítás lényege,a petevezetékek ( 2 db van )és a méh eltávolítása a testből. így a peteérés sem jöhet létre,mivel nem képződik pete!!

ergó ,nem tüzelhet !!!

viszont vannak viselkedésformák amik esetleg megmaradnak ,illetve kialakulhatnak .

érdekes, de néha két szuka közötti harc sokkal-sokkal véresebb sőt,sok esetben halálos ,míg a kanok dominancia harca csupán egyszerű harc, amiben legtöbbször nincsen komoly sérülés. és a szukák harcában lényegtelen,hogy ivaros, vagy ivartalanítottak !!sokszor pont az ivartalanítottak harcolnak ,és provokálnak !

ez pedig egyértelműen genetikai ,illetve születés óta létező viselkedés miatt alakulhat ki.

csak egy alfa nőstény lehet !

a kutyák között éppúgy mint a farkasok között ,csak a domináns szuka szülhet !!!így a többi szukát el kell zavarnia, harcolnia kell azért,hogy ő lehessen az alfa!

ilyen a kutyaélet:)

2012. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

A herélt kanok is képesek a párzásra, csak nemzőképtelenek. Tessék utánaolvasni az eunuchoknak. :) Egy ismerősöm herélt kanja rendszeresen (napjában többször...) befedezte a tüzelő szukáját.

Az ivartalanított szukák viszont NEM tüzelnek.

2012. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Akiteki ***** válasza:
Nálunk a herélés után a kanok sem próbálkoztak. Mondjuk előtte sem volt alkalmuk fedezni, lehet hogy azért. Egyikük néha rámászott egy szukára, de azonnal le is rázta a lány magáról. Volt, aki csak az orrával böködte a lányt, mert gőze sem volt, mit kéne csinálni:)))
2012. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én is ivartalaníttattam a border collie szukámat de természetesen nem tuzel.
2012. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az egyik válaszolónak írom: szerintem csak a petefészket távolítják el. A méhet úgytudom csak akkor ha már vemhes az állat.
2012. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:
Az egy kókler orvos, amelyik így csinálja.
2012. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
a cicáknál van az hogy a petefészket távolítják el a kutyáknál mindent eltávolítanak ezt az állatorvos mondta amikor az én szuka kutyámat ivartalanították
2012. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:
Macskánál is mindent kivesznek, úgy normális.
2012. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A megmászta azért volt zárójelben, mert nem a dominanciát értettem alatta. De ha így jobban érted: meghágta
2012. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!