Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek, hányszor kakil...

Szerintetek, hányszor kakil egy 7hónapos kutya?

Figyelt kérdés

Kisméretű 7hónapos spiccem van.

Reggel viszem sétálni akkor elvégzi a dolgát.

Délben -1órakor ebédel és utánna már nem eszik.

délután 4órakor megyek ki vele ismét sétálni.

Este 9.30-kor még kimegyek vele pisilni, de már nem kakil, de éjjel 3órakor felébreszt és kikell vinnem kakilni.

Abban kérem a segítségeteket, hogy csináljam, mert az első kutyusom, 2x kakilt és kész, de ő állandóan.

Egészséges a széklete!


2012. febr. 1. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos kutyánál még nagyon változó, az enyém 3x-4x kakil - szintén 7 hónapos.


Hogy-hogy csak egy nap 1x kap enni? 2 adagra kéne még ilyenkor elosztani!

2012. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya másként emészt. Erre nincs pontos szabály. Ha nem kell neki, akkor nem kakil és kész.
2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én próbáltam többször adni neki, de elfordítja a fejét.

Álltalában főt csirke, vagy pulyka vagy főt halat kap, főt répával és rizzsel.Lehet, hogy ez tápláló és azért nem kíván többet?

Sajnos az előző kis kutyim 9évesen meghalt, így egy kicsit kijöttem a gyakorlatból és azt hittem én csinálok valami rosszat!

2012. febr. 2. 08:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát.. ez jó kérdés.. Én táppal etetem a kutyámat, azért mert nem tudom, hogy mi-mennyi tápanyagot tartalmaz és miből-mennyit kéne neki adnom. Nem beszéllek rá a tápra, mert szerintem is jobb, ha főz az ember a kutyának, de szerintem nézz utána a dolgoknak és te is tisztában leszel azzal, hogy miből-mennyi lenne az ideális számára.
2012. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ő is kap tápot, szoktam jó minőséget venni neki mert álltalában reggel szokott ropoktatni!
2012. febr. 3. 10:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érint. Nekem is 7 hós a kutyám, és napi legalább 4x van széklete. Olyan 5x-6x sétálunk vele. De hiába próbálom egyfajta napi rutinhoz szoktatni, sokszor felborul a napirend, mert van hogy soron kívül le kell vinni. Kaki miatt is, de sokszor pisi miatt is, iszik egy picit, vagy játszik, vagy ha vendégünk van, és vihetem le. Ez normális? Egyébként a vizét nem lehet előtte hagyni, mert akkor félóránként le kellene vinni...Egyébként száraztápot kap napi 2x.
2012. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém nem iszik ilyen sokat, de én a tápjára is öntök vizet (nagytestű a kutyám, gyomorcsavarodás veszélye miatt csinálom így).

Nálunk beállt most úgy a dolog, hogy reggel leviszem, a napokban 2-3 fele volt a következő pisi/kaki, majd 5 óra fele ill. most nem rég. Lehet, hogy már kibírna 8-9 órát is, lassan próbáljuk hozzászoktatni..

Ha úgy látod, hogy sokat iszik, menjetek el egy dokihoz, mert sok minden lehet a hátterében, akár cukorbetegség is...

2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ivással inkább nálunk az a gond, hogy a doki szerint olyan kilogrammonként 1 dl kéne, na most a mi kutyunk most kb. 25kg, szóval ez 2,5 l vizet jelentene. Na most ha megiszik egy nap akár csak ennek a felét, már félóránként kell levinni...
2012. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem badarsàgot beszél a dokitok, az én kutyàm most 30 kf, mire felnő, addigra 60 kg lesz. 6 litert nem fog meginni egy nap, most sem iszik 3 litert...
2012. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!