Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányhat a kutya a vemhességtől...

Hányhat a kutya a vemhességtől? Illetve baj, ha fedeztetés után még mindig vérzik?

Figyelt kérdés
Nem akarok butaságot kérdezni, csak a kutyámat fedeztettem (először 5 napja, majd 3 napja is), tegnap pedig 4-szer hányt(igaz új tápot kapott, ami jobban megfelel egy vemhes kutyának). A vérzése sem maradt abba, sőt úgy vette fel a kant is, hogy vérzett közben. Voltam állatdokinál, aki már antibiotikummal akarta tömni a vérzés miatt. Viszont én inkább körültekintőbb lennék, mielőtt gyógyszert adok neki, főleg, ha vemhes. És nem vagyok szaporító, mielőtt bárki letámadna, hogy minek fedeztetek, ha nem értek hozzá.... Én is szeretnék egy kiskutyát megtartani, mert a másik kutyánk már nagyon beteg, illetve, a baráti körömben már most megvannak a gazdik (persze, ha sikerül minden).
2012. febr. 2. 06:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Tehát akkor mégis szaporító vagy. :S
2012. febr. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Szóval szaporító vagy. Mindegy, ha ebben az orvosban nem bízol, akkor vidd másikhoz. Remélem, hogy nem fogantak meg a kicsik!
2012. febr. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem hányhat a kutyád a vemhességtől,max. vissza öklendezi az ételt a szülés előtti órákban.Tehát a te esetedben nem ez a hányás oka!

Baj ha fedeztetés után még mindig vérzik,ugyan is már a fedeztetéskor sem kellene véreznie, a megfelelő időpontban a péra ajkak duzzadtak és halvány piros átlátszó váladék van nem vér.

Kedves állatgazdi tessék elvinni állatdokihoz a kutyát!

Úgy látom minden áron kölyök kutyákat akarsz gyártani akkor pedig olvasgatni előtte egy kis szaporodás biológiát...

Egyébként nem olcsóbb egy császározás esetleg egy későn felismert gennyes méh gyulladás esetén a méh eltávolítása sem mint egy ivartalanítás!

2012. febr. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem attól leszel szaporító, mert a kiskutyáknak nem tudsz helyet találni. Hanem attól, hogy semmit nem tudsz a tenyésztésről magáról, és csak kedvtelésből/pénzszerzés céljából szaporítja az ember a kutyáját.

Van törzskönyve a kutyádnak? Standardnak megfelel? Bizonyos genetikai adottságok alapján fedeztetted?


Szóval csak azért mert nem tudod mit takar a szaporító szó maga attól még sajnos abba a kategóriába tartozol, mivel az egész dologról fogalmad sincs, belevágtál úgy, hogy akár még a kutyád életét is kockáztatod.


Amúgy ha nem felel meg az állatorvosod szakértelme akkor menj másikhoz.

2012. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha vérzett, már fedeztetni sem kellett volna.Egyáltalán időben volt?

Sanszos a méhgyulladás. Ultrahangra kell vinni.

2012. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ennyi idióta bunkót!!!!!!!! De azért köszi!! XDDDDD
2012. febr. 2. 15:02
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászólónak, aki tudott normális hangnemben válaszolni:

Igen, időben volt, a tüzelés kezdetétől számított 12. napon. A 11. napon pl. nem is engedte a kant magához közel.

Voltunk dokinál, azt mondta várjunk pár napot a vérzéssel, és utána antibiotikum kúra. De ma már nem vérzik, csak nagyon halvány pár csepp van itt ott. :)

2012. febr. 2. 15:05
 8/14 A kérdező kommentje:
A többinek meg üzenem, hogy lekakkantom, hogy mit gondolnak... XDDDD Oké, akkor legyek szaporító. Nem fáj ez nekem!!!! XDDD Megjegyzem amúgy meg mindenki elkezdte valamikor, és ha érdekel bárkit is, igenis tájékozódtam, nem is egy helyről, mielőtt elvittem a kanhoz. :P :DDD Csak tudjátok, mindig jönnek közbe váratlan dolgok! :P
2012. febr. 2. 15:08
 9/14 A kérdező kommentje:

Még valamit kihagytam kedveskéim: az ellés után, mindenképpen ivartalaníttatni akarom!!!!! Csak szeretnék egy kuttyot megtartani, és miért fizessek érte súlyos tízezreket, ha egyszer meg tudom így oldani???? :DDDD

Amúgy meg inkább azokat a gazdikat kellene megszólni, akik nem tudnak vigyázni a kutyájukra, aztán felcsinálja szegény kutyát ki tudja mennyi és milyen fajtájú kutya, aztán a kölyköket dobozba kidobják az út szélére.... Pfffffffffff Ennyi.

2012. febr. 2. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Jártam anno én is így egy kutyámmal. Bevérzett fedeztetésnél. Persze, kölyök nem lett és ivartalanítás lett a vége.

Lehet, nálad sem marad vemhes a szuka.Vemhességnél antibogyó azért nem jó . Egyáltalán nem jó a kiskutyákra a hatása. Az az alom már nem teljesen normális körülmények között fejlődik. De Te tudod.

2012. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!