Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták alkalmasak a...

Mely kutyafajták alkalmasak a legjobban személyvédelemre?

Figyelt kérdés

Fontos lenne,hogy ő lenne az első ugymond "komolyabb kutyám".( Eddig pulim volt)

Kertben és a szobában is tudnám tartani. Jo lenne ha viszonylag könnyen lehet kezelni, tanulékony lenne,játékos.

Szőr-méret-stb...nem számitanak:)


2012. febr. 2. 14:09
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Jaaa..és 20/L
2012. febr. 2. 14:09
 2/30 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat alapján a német juhász és a boxer.
2012. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Most örzés-védésre gondolsz? Vagy nem egészen értem, hogy mi lenne a célod a kutyával. Amúgy a gazdáját minden kutya megvédi szerintem vészhelyzetben, csak van amelyikben az örző-védő ösztön erősebb. De a kérdésed konkretizálhatnád, mert számomra nem egyértelmű. :)
2012. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

igazából a klasszikus ö-v fajták közül bármelyik. csak tudd kezelni!


a teljesség igénye nélkül: doberman, német juhászkutya, rottweiler, malinois, beauceron, briard, boxer...

2012. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
egy személyvédelemre alkalmazott kutyatípust "viszonylag könnyen" nem lehet kezelni. roti, kuvasz, német juhász- de gondold meg nagyon. fiatal vagy, ráadásul nő. jó esélylel a fejedre fog nőni.
2012. febr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Azért a fajták jellemzőjének olvass utána, mert pl. a dobermann és a boxer nehezen kézben tartható kutyák, pláne a kanok. Még a szukák simulékonyabbak, de ahhoz, hogy jól védő, megbízható személyőr legyen belőlük, nagyon erős, következetes, határozott nevelés kell nekik. És nem mellesleg pontosan tudnod kell, hogyan képezd ki minderre a kutyádat, tehát mindenképp kutyaiskolába kell velük járni már kicsi koruktól kezdve.


Ha pedig biztosan járni fogsz az ovitól velük kutyasuliba, akkor ott megtanítanak a nehezebben kezelhető fajtákkal is jól bánni.


Az igényeiden, szabadidődön, energiádon, pénztárcádon múlik, melyik fajtával fogsz elbírni.

2012. febr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Épp ettől félek,hogy pl egy kuvaszt,vagy rotit nemtudnék kezelni. Ezért olyan fajtát szeretnék ami hasonlo tehát ÖV-re alkalmas,megvédi a gazdáját,bátor,de mégsem nő a fejemre,tehát akár oktató nélkül is elbánok vele.
2012. febr. 2. 14:17
 8/30 A kérdező kommentje:
Nem azt szeretném hogy kiválo Örző-Védő harci kutya legyen, mindenféle kitüntetéssel. Csakhogy ne legyen félős ha arrol lenne szó. Azaz este pl egy séta alkalmával ne bujjon a hátam mögé ha nekem jönnek. Ennyi lenne a vágyam.
2012. febr. 2. 14:20
 9/30 anonim ***** válasza:
oktató nélkül egyikkel sem tudsz elbánni. nagyon fegyelmezett, jólnevelt kutyának kell lennie, mert pl az izomerőddel ezek közül egyiket sem tudod majd visszatartani. tehát az kell h szót fogadjon, ne akarjon ellened menni. ezt oktató nélkül nem éred el egy ilyen típusnál. higgy nekem, tapasztalatból beszélek. nekem még csak nem s kuvaszom v rotim volt, hanem egy német juhászkutyám (pontosabban a családnak volt, amikor tinédzser voltam és még otthon éltem). nem hallgatott rám, viszont maximálisan védelmezett. felnőtt férfiakat vetkőztetett ki a gatyájukból az utcán, ha úgy ítélte meg, h veszélyesek és mondhattam neki akármit, nem érdekelte. engem szeretett, de szemmel láthatóan gyengébbnek ítélt meg magánál (bingó! az is voltam), ezért ha kettesben voltunk, ő volt a főnök :-(
2012. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Azért ezzel az oktató nélkül nem tudsz vele elbánni szöveggel vitatkoznék.


Rotink volt amikor nővérem 22 volt én pedig 14, most meg roti keverékem van és 23 évesen hoztam el.


Oktatót sose látott egyik se.


Ha alaposan felkészülsz, utánaolvasol a fajtának (anno a roti elótt vagy 10-15 könyvet olvastunk el, ami kimondottan rotikról készült) nem lehet gond.

2012. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!