Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták alkalmasak a...

Mely kutyafajták alkalmasak a legjobban személyvédelemre?

Figyelt kérdés

Fontos lenne,hogy ő lenne az első ugymond "komolyabb kutyám".( Eddig pulim volt)

Kertben és a szobában is tudnám tartani. Jo lenne ha viszonylag könnyen lehet kezelni, tanulékony lenne,játékos.

Szőr-méret-stb...nem számitanak:)


2012. febr. 2. 14:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Késelő ellen mellesleg lehet akármilyen kutyád.
2012. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Végülis talán el tud menekülni, amíg kibelezik a kutyáját.
2012. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Személyvédelemnél arra tanítják a kutyát, hogy kézre támadjon, pont azért, mert kés, pisztoly stb. bármi lehet az illető kezében....
2012. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

16.


:). akkor ne beszéljünk általánosságban, mert ez sokak érzékenységét sérti. beszéljünk csak rólam. én 20 évesen (különösen a német juhászommal történt affér után, amikor egyébként még csak 11-15 voltam) nem voltam olyan erélyes, határozott, minden helyzetben (akár konfliktus is) rendíthetetlen magabiztosságot sugárzó gazda, h be mertem volna vállalni egy rotit, mert folyamatos kontroll lett volna rajtam, h meg tudjak felelni annak az erős gazdi képnek, ami egyébként valójában messze nem vagyok. ehhez ráadásul 43 kg voltam, azzal nem nagyon lehet "izmozni" :). most túl a 30-on se vagyok 50 kg, viszont sokkal érettebb a személyiségem és már nem kell mesterségesen erőt sugároznom a kutya felé, mert megvan, jön magától. így nem okoz problémát elzavarni 2-3 40 kilós kutyát, ha arra kerül a sor és most már nem megjátszom, h nem félek, amikor előttük állok, hanem tényleg nem félek, mert tudom, h el fogom őket ijeszteni a fellépésemmel. ez hatalmas különbség és ezt a kutyák is érzik. nemcsak az elijesztendők, hanem az enyém is. biztos van, akinek ez megvan 20 évesen is, én kb 25-26 évesen éreztem először, h most már be mernék vállalni egy olyan kutyát, mint amilyen a német juhászunk volt tini koromban. akkor kis gombóccal a gyomromban mentem haza suliból, mert szokása volt megszökni és elém jönni, h hazakísérjen...

2012. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

egy egyszeri szatír, vagy "megélhetési bűnöző" ellen bizony van esélye egy kutyának. még akkor is, ha az késsel támad.


nagyon egyszerű az oka: ezek az emberek azért támadnak fegyverrel, mert biztosra akarnak menni. nem az a célja, hogy minden áron - az élete árán is! - erőszakot tegyen az áldozatán, vagy kirabolja azt, hanem az, hogy minél gyorsabban, minél sikeresebben járjon el. ha sérülést szenved, az egyrészt fáj, másrészt könnyen bekaszlizhatják (az áldozat megmenekül és azonosíthatja, kórházba kerül, ahol könnyebben megtalálja a yard, stb).

jellemzően ha a potenciális áldozat (igen, általában fiatal lányok, vagy éppen idősebb nők) önvédelmi fegyvert hordanak maguknál (pl. spray) akkor már reális esélyük van megúszni egy támadást.


más kérdés az, ha valami pszichopata, vagy felindulásból támadó fél esik neked, ha nem érdekli őt az, hogy megsérülhet, hogy fájdalom éri, esetleg meghal, akkor tényleg komoly lehet a szituáció. de ez a ritkább eset.

2012. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

ma 15:35


Igen, így már kerek a történet :)

Igazából csak abban lehet bízni, hogy akik ilyen kaliberű kutyát vállalnak, rendelkeznek annyi önkritikával, hogy beismerjék/felismerjék, képesek-e megbirkózni a nevelésével, vagy sem. :)

2012. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Személyvédő kutya 2-3 támadó ellen semmit sem ér, mert míg az egyiket ártalmatlanná teszi, a másik fejbecsapja. Ezek a kutyák elvileg rend fenntartói erőknek, rendőrségi kutyáknak lettek kitalálva, ahol az embert segítik.

A civil részlegen is népszerűek lettek ezek a foglalkozások, de inkább sportnak nevezhető, mint komoly munkának. Az ilyen suliban kiképzett kutyák parancsszó nélkül nem is nagyon tudnak cselekedni és annyira be van gyakoroltatva velük az adott mozzanat, hogy ha már egy kisebb eltérés (pl. nem rakod ki elé a karod vagy eldobod a műkart) simán elbizonytalanítja őket. Nem egyszer láttam ilyet pályán. A rendőrkutya mellett ott a rendőr, aki gyakorlatilag harmóniában dolgozik a kutyával, parancsot oszt, közreműködik, "úgymond" beszáll a harcba, a kutya által harcképtelenné tett "áldozatot" megbilincseli, stb. A civil őrző-védő kutya gazdik 90%-a erre totálisan alkalmatlan, nagyrészt a kutyáik is. Ráadásul sokszor el is vadítják őket és már boldog-boldogtalannal szemben agresszívan próbál viselkedni. Nincsenek jól megszűrve sem ezek a kutyák. Na mind1, csak ennyit akartam írni.


Ja, még annyi, hogy valaki javasolta a kuvaszt. A kuvasz alkalmatlan erre, mivel az ösztönkészlete egy pásztorkutyának teljesen más. Ők nem tartják ki a fogást, sokszor nem is karra támadnak, vagy ha igen, azonnal eresztenek és harapnak lábra, majd máshova. Nekik ez a harcmodoruk, így tudták elzavarni a farkasokat, a medvét. Körbe ugrálják, zavarják, harapják ahol érik, de soha nem tartják ki a fogást. Ezért nem szabad pásztorkutyát (kau, kuvasz, káj, komondor, stb.) őrző-védő képzésben részesíteni. A legtöbb őrző-védő kiképző sem ért a pásztorkutyákhoz.

2012. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

fel lehetne hozni még sok olyan elképzelt szituációt, amikor egy ember (vagy több) elbánik egy kutyával, de maradjunk a realitás talaján...


miért szoktak fiatal lányokat (hogy témánál maradjunk) megtámadni? 1. hogy kirabolják 2. hogy megerőszakolják 3. a kettőt együtt

van olyan eset, amikor valaki tényleg teljesen elborul, és nem érdeklik a következmények, ölni akar... akár szerelemféltésből, akár más okból. az ilyen embert, ámokfutót tekintsük kivételnek a továbbiakban.


tehát legyen a példánk: fiatal lány sétál a gyér közvilágítással rendelkező parkban a külvárosban, kutyával, estefelé. kezében telefon, éppen facebookozik. arra jár a huligánunk (vagy legyen kettő), és könnyű prédát sejtve próbát tesz. megpróbál ráijeszteni a lányra, az értékeit akarja. ha a lány pánikba esik, és elkezd a tárcája után kotorászni, akkor ő nyert, megkapja amit akar, a kutya pedig biztosan nem fog az útjába állni, hisz a gazdáján is csak a páni félelmet érzi... de ha a lány kihúzza magát és elküldi a ge*ibe, a kutya pedig morogva elé áll, akkor nem fogja egy mobiltelefon és párezer forint miatt megkockáztatni azt, hogy megsérüljön. ha ketten vannak, akkor nagyobb a bátorságuk, de itt is azon múlik a történet, hogy hősünk mennyire ura a helyzetnek, és hiteti el a támadóival, hogy kész megvédeni magát, a kutyájával pedig nem érdemes packázni. a kutya pedig, ha érzi a hátvédelmet, bátra(bba)n fog reagálni. hacsak nem rendelkeznek a képzeletbeli támadók kutyavezetői ismeretekkel, vagy idegenlégiós kiképzéssel nem fognak belemenni egy kutya elleni balhéba, annál jobban féltik a bőrüket.


az egyébként igaz, és nagyon sajnálatos, hogy a mostani kutyaiskolákban alig-alig fektetnek hangsúlyt a való életben létező szituációkra... ugyanaz lenne a lényeg, mint a pásztorkutyáknál: a gazda és a kutya együtt harcoljon. érezze a kutya a hátvédelmet, hogy nem egyedül viszi vásárra a bőrét, hogy ez egy falka, és ők közösen küzdenek! ha nincs meg a kutyavezetőben ez a fajta tekintély, határozottság, bátorság, akkor nincs is miről beszélnünk.


egyébként - most visszatérnék a kérdéshez - ha nem konkrét támadástól tart a kérdező, hanem csupán elővigyázatosságból szeretne egy tiszteletet parancsoló testőrt, akkor jó választás lehet egy nagyobb testű fekete kutya is (menhelyről pl.). a fekete kutyáktól valamiért félnek az emberek :)

2012. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló leirt nekem mindent. Épp az ilyen helyzetekre szeretnék egy kutyát. És gondolkoztam a dolgon,vinném kutyasuliba is,mert ez igy télleg hatásosabb. Sőt nekem az is elég ha annyit látnak az emberek,hogy "na ennek a csajnak kemény,erőteljes kutyája van..."
2012. febr. 3. 16:10
 30/30 anonim ***** válasza:
Mennyi időt tudsz szánni naponta a lemozgatására? Ha lustább kutyát szeretnél, akkor bullmasztiff tökéletes. Nagyon könnyen le lehet fárasztani. Ha pörgősebbet, akkor dobi, rotti stb.
2012. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!