Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján döntöttétek el,...

Mi alapján döntöttétek el, hogy kan vagy szuka kutyát akartok?

Figyelt kérdés

Eddig meg voltam győződve róla, hogy mindenképpen kant akarok, de most valamiért elkezdtek tetszeni a szukák is.

Most azon gondolkozom, hogy talán teljesen figyelmen kívül hagyom a nemét választásnál.

Ti hogy döntöttetek?


2012. febr. 2. 21:25
1 2
 11/18 Mecse ***** válasza:
Mindig kan kutyulékaim voltak, valahogy nem is kellett gondolkodnom rajta, magától értetődő volt hogy fiú kutyám legyen :) Sosem voltak problémásak, más kanokkal is kijöttek.
2012. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mivel kiállításra és később tenyésztésre szerettem volna kutyát, így magától értetődő volt, hogy szukát veszek először. Nem bántam meg, el nem tudok képzelni nála könnyebben kezelhető, engedelmesebb, megbízhatóbb kutyát. Azt kell, hogy mondjam teljes mértékben megfelel az elvárásaimnak, szép küllemű, jól dolgozik, nyugodt, kiváló temperamentummal. A kan kutyákkal sincs gondom, a másik kutyám is kan, imádom őt is, viszont tény, hogy vele nem volt ilyen könnyű dolgom.
2012. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A vágyam, mindig is egy elegáns, igazi gyönyörű hatalmas kan dobermann volt. akkor vettem meg az első kutyám. Aztán nem sokkal később jött mellé egy szuka is. És akkor kezdődött az igazi szerelem:) Sajnos a kanom 4 évesen itthagyott , és maradt a szuka. Aztán jött mellé mégegy, és mégegy:))) Mostmár csak messziről csodálom a kanokat, de teljes szuka párti lettem. Más. jobban odafigyel ránk, a gyerekekre, könnyebb vele dolgozni is:)
2012. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű hagy szukát szeretnél ami nem annyira testes szukát veszel ha kant ami testesebb mint a szuka akkor kant választasz ...én mindig is a szuka kutyákat csiptem mert bennük többet látok :)
2012. febr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szia!


Lány vagyok, soha nem volt szuka kutyám, és nem is lesz. Valahogy a kanokkal jobban megértem magam. és jobban is tetszik a testfelépítésük, a jellemük, stb. Eddigi kutyáim: tacskó keverék, beagle, angol cocker spániel, mudi.

2012. febr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én szukát szerettem volna, a férjem kant. Mindketten csökönyösen ragaszkodtunk az elképzelésünkhöz. Kiválasztottuk a tenyésztőt, ahonnan elhozunk egy kiskutyát. Odaértünk és a kutyám választott ki magának. Ő volt az első, aki odajött hozzám, szerelem volt első látásra. Jó pár percig meg se néztem, hogy kan vagy szuka, csak öleltem, tartottam a kezemben. Mondtam a férjemnek, hogy őt visszük haza. Kérdezte, hogy fiú vagy lány? Akkor néztem meg, hogy kan. Hát így történt :) Számomra ott már teljesen mindegy volt a neme :)
2012. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én szuka párti vagyok :)

Így az első kutyám szuka lett őt előre kinéztem a menhelyen.

A másik kutyusom aki pár hónapja van itt ő kan, őt nem kinéztem hanem egyszerűen megláttam és belé szerettem, akkor már mindegy volt, hogy kan vagy szuka.

Mind kettő ivartalanítva van így alig veszem észre a különbségeket.(mind kettő menhelyről való)

De melléjük én még (sokkal) később szeretnék egy szuka mudit.

H miért? Talán azért mert simulékonyabbak a szukák? Bár ezt a kis kanom megcáfolja mondjuk ő neki előtte nehéz élete volt. :)

Szerintem az elsődleges dolog ne a nem legyen. Hanem aki megtetszik akkor az legyen :) Sok sikert :)

2012. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szukát akartam elsőnek, mert azt olvastam, hogy könnyebben kezelhetők stb. De aztán mikor megláttam a mostani kutyám képét a neten..Na mondom kész vége, szerelem első látásra. Így lett kan kutyám. Imádom és semmi pénzért nem cserélném el. Mi összetartozunk! Na mind1. Szóval így lett kan kutyám. Pedig mindig szukák voltak körülöttem!

2012. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!