Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben jön? Részletesen lentebb.

Rendben jön? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés
Foxim van. 8 éves. Két napja, éjszaka, beszabadult az udvarunkra egy óriási kóbor dög, és nekiment a foximnak! A lába sérült, a combjánál egy eléggé mély seb, de kb. fél centi. Lekezeltem neki sebfertőtlenítővel, és kamillázom neki, hogy ne gennyesedjen és hogy összehúzza a sebet. De állandóan nyalogatja a sebét, ez nem baj?? Ismerősöm azt mondta, ez jó neki mert így gyógyulgat. Aznap nem igazán tudott felállni, menni se, viszont ma már szökdécselt és rendesen feltudta emelni a lábát mikor pisilt. Szerintetek megfog gyógyulni? Vagy tudtok még sebre valami gyógyszert? Orvoshoz nem tudom elvinni.. előre is köszi;)

2012. febr. 3. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A nyalogatás az jó neki úgy gyógyul be.

Szerintem felépül.

De hogy tudott bemenni a dög?

2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhh ezzel most megnyugtattál köszi :)) hát elég nagy területen lakunk, és hátul a, a drótkerítésnél bebújt :S A foximnak volt odakinn egy kis kuckója amibe csak ő tudott be-ki bújni, mivel olyan kicsi volt a bejárata, és gondolom meghallotta hogy az a dög mászkál az udvaron..és szerencsétlenségére kibújt :(
2012. febr. 3. 18:38
 3/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Az már valami lehet ha nem tudott ráállni és eredménynek számít, ha fel tudja emelni a lábát... miért is "nem tudod" elvinni orvoshoz? Ezt már illene összevarratni.
2012. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az összevarrás egy dolog,begyógyul magától is csak ronda lesz, de lehet hogy veszett volt a másik kutya, ha jól tévedek ilyenkor szoktak adni egy emlékeztető oltást (nem biztos). Egyébként rendbe fog jönni,nekem kaukázusi-berni pásztor keverékem van , 2éve elütötték, eltört mindkét hátsó lába és betört a feje is, doki lemondott róla, de 3hét alatt rendbejött és azóta is rendben van, nem is látszik rajta.
2012. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert antibiotikum injekció hiányában könnyen elfertőződhet a seb.
2012. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
harapott sebet nem varrunk, de antibiotikum nem ártana. betadinnal locsold minden nap, és nem ártana ha nem nyalogatná. kéne rá egy gallér.
2012. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:

A nyalogatástól nem gyógyul, épp ellenkezőleg: egyre nagyobb lesz a seb, a végén tényleg műteni kell. Állatorvos ad antibiotikumot a fertőzés ellen, különben csúnyán be is gennyesedhet. Került már hozzám kutya, akinek a gazdája kenegette betadinnal a fején a sebet, olyan büdös volt, mint a rothadt hús. Ráment a fülére, megsüketült a kutya.

Az állatorvos nem azért ül a rendelőben, mert kinn esik, hanem mert szükség van rá, ha beteg az állatunk.

2012. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Betadinnnal kenegetem neki én is. Egyébként meg nem a város közepén lakok..hanem a puszta közepén. Szóval elég nehézkes.
2012. febr. 4. 10:41
 9/10 A kérdező kommentje:
* bejutni a városba.
2012. febr. 4. 10:41
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Ne engedd, hogy nyalogassa, és naponta többször ellenőrizd a sebet. Ha azt látod, hogy nem gyógyul, hanem piros lesz vagy meleg körülötte, esetleg gennyes, vagy a kutya lenne bágyadt, akkor nincs mese, valamit ki kell találni, hogy eljussatok az orvoshoz vagy ő hozzátok.
2012. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!