Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyasszam le a kutyama...

Hogyan fogyasszam le a kutyamat igy?

Figyelt kérdés
Kistermetu,ivartalanitott szuka kutyusom kicsit jobb husban van mint kellene.Egy idoben dundibb volt,de csokkentettem a kajaadagjan es a kaloriajan,es kicsit fogyott.En ugy lattam hogy mostmar pont jo,ahogy tapintottam is,erzik a bordaja,szoval nem hajas,es a vonalai is latszanak,a hasa sem log,stb.Viszont ma hogy voltunk dokinal,az azt mondta hogy meg mindig tul jo husban van.Mozog sokat,rengeteget szaladgal,ugral a masik kutyammal es velem is,sokat setalunk is,kevesebb mennyisegu kajat is kap mint regen,de nem fogy le megsem.A mostani kaja mennyiseg eleg neki,de kevesebbet ha kap,ehes.Es a masik gond hogy nagyon valogat,a kutyatapok kozul sem eszik meg akarmilyet,probaltam a light valtozatot,nem eszi,a hazikosztot is szereti,de nem mindet,es nem mindenhogy,a zoldseget nem eszi peldaul.Amit imad az a rizs,tesztafelek,puliszka(kukoricadara megfozve),tarhonya,ezek persze hussal,majjal,vagy tappal,konzervvel.Viszont ezek rettentoen hizlalnak,tesztafeleket nem is adok neki,csak nagyon ritkan,es a tobbibol is minimalisat.Szoval igy hogy valogat,es mozog is eleget,hogy fogyasszam le?mert ettol kevesebb kajat azert mar tenyleg nem kaphat,es light tapokat nem eszik meg,se fogyis hazikosztot.Mar mindent kiprobaltam,es a valogatossagara az sem hasznal ha nem kap kajat,mert hiaba ehes,attol meg egyebet nem eszik meg mint amit szeret.Es eheztetni meg nem fogom napokat,hogy ne valogasson.Nem tudtok vmi tanacsot adni,hogy hogy fogyasszam igy le??
2012. febr. 3. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, akkor sajnos sehogy. Próbáld meg még többet mozgatni, ha az etetésen nem vagy hajlandó változtatni.
2012. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs az a kutya ami 3 napi koplalás után ne enne meg bármit! Nem eszi meg,amit elé raksz? Vedd el és add oda neki 4-5 órával később...akkor se?....akkor folytasd amíg el nem kezdi enni...hidd el, 1-2 nap és már imédni fogja....
2012. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Még annyit, hogy a disznó sem a levegőtől, hanem a kukoricától hízik...
2012. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Prémium minőségű csökkentett energiatartalmú táp, abból többet is ehet, nem lesz az az érzése hogy 10 szemet evett egész nap. Ha nem eszi meg, majd kap másnap újra, kétszer is meg fogja gondolni, hogy otthagyja-e.
2012. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kukorica dara az szépen hizlal! Nem tudtad? Adj neki szénhidrátban szegényebb kaját! Pl tészta meg ilyenek azok hizlalanak , ezen kivül semmi tápanyag! Ha te is ezt ennéd, te is kövér lennél.

Adj neki rendes kutyakaját, és egy nap elég csak egyszer adni neki, és gondoskodj arról hogy mozogjon eleget! És ne csak a póráz mellett, dobj neki labdát, hadd fusson utána! Én egyszer örökbe fogadtam egy nagyon rossz állapotban lévő kutyát, iszonyatosan kövér volt, és adtam neki rendes kaját, de fokozatosan cskkentettem az adagját, és futottunk együtt. Aztán normális alakja lett, persze bele telt egy kis időbe.

2012. febr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a kukoricadolgok hizlalnak.Ezert azt reg nem adok neki mar.En csak azt irtam hogy azt imadja.Teny hogy regen adtam neki,mert doki mondta hogy mikor hazikosztot kap,hogy allitsam ossze,es a tobbi osszetevo mellett szenhidratnak rizs,kukoricadara legyen inkabb,mert azok jok a kutyanak,csak mertekkel,mert hizlal.De mint irtam,mar nem adom neki,hogy fogyjon.De nem fogyik.Teny hogy 3 napig nem probaltam hogy ne adjak neki enni,sosem volt szivem igy kieheztetni,...de lehet muszaly lesz.Csak remenykedtem hatha van valamilyen megoldas vagy ilyen tipusu etrend amit szeretne is,amitol fogyna.
2012. febr. 3. 19:39
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyszer kap enni naponta,nem tobbszor.Es rengeteget futok vele,jatszok vele ugy hogy dobom neki a labdajat es szalad utana.Tenyleg sokat probalom mozgatni.
2012. febr. 3. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:

".Es eheztetni meg nem fogom napokat,hogy ne valogasson"

pedig ezt kéne.

2012. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Ez nem kiéheztetés. Nálunk sem kap minden kutya külön tápot, mert ami éppen van azt nem szereti, mégse sovány egyik sem.


Vagy light tápból etetsz normál mennyiséget vagy a meglévő tápjából kevesebbet, ezek közül választhatsz. Házi koszttal nem érdemes kísérletezni.

2012. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én képzeld úgy jártam, hogy 1 éve jobb anyagi körülmények közé jutottam, így átváltottam az Acanára, ami ugye elég minőségi táp (bio, Vancoover szigeteki lazac, meg E vitaminnal tartóstva...). 7 évesek a kutyáim, 7 évig sose volt pénzem ilyen minőségre, de most úgy döntöttem, váltok. Fokozatosan váltottam, nem is volt hasmenés. Mennyiségre az előző táp felét kellett egy napra adni nekik Acanában. Tehát ami régen 4 marék táp volt reggelire, az most 2 lett. Pontosan lemértem az útmutató szerint kapták az adagot. De így meg borzasztóan elkezdtek hízni fél év alatt. A kb. 16-17 kg normál súlyú kutya elkezdett rekordsebességgel 19-20 kg lenni. Úgyhogy nyáron nekiálltam fogyóztatni őket. Egyrészt több mozgás, másrészt lecsökkentettem a táp adagját. A kövérebbnél kb. felére csökkentettem kb. 1-1,5 hónapon keresztül. Mivel a kutya így is dagadt volt, észre se vettem hogy tulajdonképpen éhezik. Csak az tűnt fel, hogy egyre rosszabb a kedve, nem érdekli a játék, majd elkezdett reggelente epét/savat hányni. Végül rájöttem, hogy hiába kövér a kutya, kevés neki a tápmennyiség, és visszaemeltem az adagot normálra. Egy csapásra megszűnt a savhányás és több lett az energiája, újra játékos lett. Azt hittem minden rendbejött, de közben jöttek újabb betegségek, toklász ment a lábujja közé, amit hetekig tartó kutakodás után találtunk meg, majd a füle gyulladt be, a lényeg hogy 1-1,5 hónapon át mindig volt oka a rosszkedvének így nem tűnt fel, hogy a kutya nem gyógyult meg a nyári fogyókúra után. Közben a másik kutya, akit közel sem fogtam olyan drasztikus fogyóra, mert ő kevésbé hízott meg, egy éjjel egy nagy diózabálás után rosszul lett. Másnap már véreset hányt, 2 hétig volt élet és halál között. Annyira rá koncentráltam, hogy nem tűnt fel azonnal, hogy a nyáron nagyon fogyóztatott kutyám is rosszul van, bár ő nem hányt. Kiderült, hogy a vérhányós kutyusom esetében megintcsak hülyeséget csináltam, mert az első rosszullétes éjszakán egy negyed Cataflamot adtam be neki, hogy ne szenvedjen annyira. Erről a gyógyszerről kiderült utólag, hogy kutyáknál fekélyt és gyomorvérzést okoz, szóval ez volt az oka a 2 hétig tartó vérhányásnak és véres székletnek. Ekkor teljesen magamat vádoltam a betegségért. Egész addig, míg egy hónap múlva a másik kutyusom is véres epét hányt több alkalommal is, bár neki nem adtam Cataflamot. Neki is volt véres széklete, de más jellegű és az ő tünetei nem voltak olyan drasztikusak, viszont sokkal lassabban múltak el, illetve most 2,5 hónap elteltével sem mondhatom azt, hogy teljesen meggyógyult, pedig folyamatosan gyomorkímélő diétán van, kapja a savlekötőt, Ulcogant szirupot, Aloe Verát, mindent ami csak gyomorfekélyre jó lehet.

Szóval van 2 gyomorfekélyes kutyám. Fertőzés kizárva, nem volt se lázuk, se fertőzésre jellemző levertség. Több kutyám van, de csak ők ketten lettek betegek, akiket fogyóztattam a nyáron a tápadag csökkentésével. Sajnos nem mértem fel annak a veszélyit, ha lecsökkentem a minőségi táp ajánlott adagját. Akinek kevésbé drasztikusan csökkentettem (kb. 80%-ra), annál is gyomorfekélyt okoztam.

Szóval mi rettenetesen megjártuk ezzel a fogyókúrával, én egyszerűen nem gondoltam arra, hogy a kutya éhezhet akkor, ha lecsökkentem az adagot annyira ami mellett nem hízik.

Nem 100%, hogy ez volt a betegségük oka, de nincs jobb ötletem.

Csak azért írtam, hogy nehogy ebbe a hibába ess, bár úgy látom, te azért óvatosabb vagy és nem hagyod éhezni.

2012. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!