Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldjam fel a kutyámat...

Hogyan oldjam fel a kutyámat a leszidás után? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés
Eddig nem sokszor volt szükség rá, ma pedig lopott az asztalról. A tettenérést rögtön szidás követte, ami egy kicsit erősre sikeredett, mert bebújt az asztal alá. A helyére küldtem, majd otthagytam. Ez így jó volt, vagy fel kellett volna oldanom pl. játszással vagy dicsérettel vagy valami mással?
2012. jan. 30. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a szidást és a rendre utasítást követően várhatsz vagy negyed órát mire újra hozzá szólsz. De az a legjobb, ha Ő megy majd oda hozzád ...elvégre, nehogy már a falkavezér hízelegjen, nemde? Vagy x idő eltelte után csináltass vele valami feladatot (Ül, fekszik,pacsi) és utána jöhet a dögönyözés.
2012. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, fel kell oldani, de semmiképp sem dicsérettel, nem is játékkal. Egyszerűen szép halkan odahívod, hogy "gyere ide" (rá se kell nézni közben, legjobb, ha háttal vagy neki), majd mikor odament elengeded, hogy "mehetsz". De semmi dicséret, örömködés meg ilyesmi. Utána ha akarsz vele játszani akkor megint magadhoz hívod, de ekkor ez már nem a büntetés vége, hanem egy általad kezdeményezett közös akció.
2012. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
"az a legjobb, ha Ő megy majd oda hozzád " Semmiképp sem megengedhető, hogy ő menjen oda hozzád! Ha ezt a tiszteletlenséget meg meri tenni, azért még nagyobb büntetés jár! Mindenki ismeri a saját kutyáját, a kioldást még az előtt meg kell tenni, mielőtt a kutya kioldaná magát, különben lőttek a büntetésnek és kezdheted előről. Az, hogy odahívod a végén, nem "hízelgés", hanem kegy, hogy beengeded magadhoz. Ha jól csinálta, akkor látszik a kutyán is, ahogy totál megváltozik a viselkedése, mikor kioldod. Jó esetben átmegy "engedelmes jó kiskutya vagyok" üzemmódba.
2012. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
* "Ha jól csináltaD..."
2012. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy büntetésként sosem küldeném a helyére, hanem elzavarnám a kert végébe, vagy a lakás másik csücskébe, de a kutyának a helye a biztonságot kell jelentse számára és nem a büntetésvégrehajtás helyét.
2012. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul csináltam akkor. Legtöbbször a helyére küldjük ilyenkor. Nagyon érzékeny lelkű, még egy kis dorgálás is rendre rakja. Most szerintem egy picivel jobban megszidhattam, mert rám se bagózik. Ha hívom odajön, de utána rögtön megy is vissza aludni.
2012. jan. 30. 10:31
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem kell feloldani, legalábbis nem úgy, ahogy te gondolod. Szedd le, aztán viselkedj normálisan. Ha elküldted valahova büntetésbe, egyszerűen mondd neki, hogy "mehetsz" (ha ezt nem ismeri, ismerje meg, nagyon hasznos), akkor, amikor már lenyugodott, és látszik rajta, hogy nem foglalkozik a történtekkel. Jó, ha elgondolkodik rajta, de ha befejezte, felesleges ott tartani a sarokban/asztal alatt.
2012. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Jaj nem akarom én szegény ott tartani. Sokkal jobban szeretem, minthogy így megalázzam. Olyan bűntudatom van amúgy is. Szegény tényleg nagyon érzékeny. De úgy érzem kell a bünti, főleg hogy lopott. Tudja is miért kapta, csak szerintem túllőttem a célom. De mindjárt kimegyünk labdázni egy kicsit.
2012. jan. 30. 10:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem érzi megalázónak ezt, ne aggódj :) Csak mi, emberek vagyunk olyan hülyék, hogy a jogos büntetéstől is lelki problémáink lesznek. Rosszat csinált, következménye volt, ilyen a világ rendje.
2012. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, te vagy az érzékeny. :) Nem baj, magadról is sokat tanulsz, később hasznodra válik.
2012. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!