Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyánk ma...

Bichon Havanese kiskutyánk ma 7 hetes, tegnap hoztuk el a tenyésztőtől és azóta nem eszik, nem iszik vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ma már próbáltuk tejpótlóval... Nem kéri, eltolja. Vettünk konzerv kaját, abból evett egy keveset. De inni nem ivott. Nagyon sokat alszik, ami mivel ilyen pici tudom, hogy nembaj. Valaki hozzáértőbb segítsen legyenszives!
2012. febr. 4. 11:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Hát azt kétlem, hogy fél a táltól... Lehet beteg...:/ Én tutira megnézetném állatorvossal már csak azért is, hogy én magam is megnyugodjak.
2012. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az első pár napban normális, ha a kölyök kevesebbet eszik, az enyém sem evett az első 2 napban, már lerágtam miatta a 10 körmöm, pedig őt 11 hetes korában hoztuk el. Ha egy napon belül nem kezd el enni és továbbra is kedvetlen lesz, esetleg még valami más tünet is jelentkezik (hányás, hasmenés, láz), akkor vigyétek állatorvoshoz.
2012. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mutasd meg egy állatorvosnak!
2012. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 4. 12:25
 15/25 anonim ***** válasza:

A vételárba belefért volna egy hétre való kölyöktáp amit eddig evett az eladónál(ezek után amit leírtál a tenyésztő titulust inkább mellőzném)

Tehát még egyszer felhívod és megkérdezed milyen táppal etette és beszerzed neki.

Egy ilyen korú kutyának napi 3-4 etetés lenne szükséges.

Az,hogy nem iszik még nagyobb baj mintha nem eszik.Fecskendővel szőlőcukros vizet itassatok vele.

Bágyadt és levert,lehet lázas.Mérjétek meg a lázát végbélben 38,5 a normális.

Ha lázas akkor irány az orvos!

2012. febr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Szia, mi is igy jártunk! sőt én még vissza is vittem az anyjához szoptatni az első nap annyira aggódtam :) és mig ő rácuppant a cicire az anyja NAGYON nem akarta őt, eltolta magától, ekkor láttam nincs visszaút :). De az első napokban szinte nálunk is csak aludt, kedvetlen volt, alig evett és ha evett is nem a tápon lévő mennyiséget, DE ma már boldog, gyönyörű 1 éves kutya, aki kizárólag a ProPlan halas száraz tápján él és megeszi simán csak a szárazkaját! Az első hónapokban pedig én is a minőségi de nedves kölyök tápot adtam...át lehet térni arról is ügyesen :).
2012. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Kaptunk pár napra való száraz tápot. Rendes volt a hölgy,elmondott mindent, hogy ő mit hogyan csinál. Csak itthon egyszerűen nem kell neki, pedig mindent úgy csinálunk ahogy elmondták...
2012. febr. 4. 13:20
 18/25 anonim válasza:

Nem jesztgetni akarlak, de szerintem is jól tennéd, ha megmutatnád orvosnak, a lázmérés is jó ötlet, de mindenképp vidd el valakihez.

Lehet hogy tényleg semmi baj és csak rossz kedvű... viszont nekem tavaly május végén 2 négy hónapos gyönyörű kutyusom halt meg parvóban, 4 parvó oltás után, mindent időben megkaptak, és az orvos sem értette a dolgot, mert semmi konkrét parvós tünet nem volt, "csak" rossz kedvük volt és nem ettek.

Tényleg nem ijesztgetni akarlak, valószínűleg semmi baja, de biztos ami biztos én megnézetném, annál is inkább, mert ha nem iszik egy ilyen kicsi kutyus könnyen kiszáradhat.

2012. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,nagyon sokat segítettetek! Örömmel tudatom mindenkivel, hogy kiskutyánk feléledt, harapdál, evett és már kakilt is :)Most pedig már egy erős fél órája kűzd egy plüss nyúllal és játszik velünk :) Ugyhogy azt hiszem kicsit elhamarkodottan pánikoltam :) Köszönöm mindenkinek tényleg! Örülök,hogy ilyen segítőkész emberek vannak!
2012. febr. 4. 14:44
 20/25 anonim válasza:
Mint minden ember ugyanúgy minden kutya más.Például az én havanesem egyáltalán nem sírt a tied pedig igen.Elsőre az enyém se evett túl sokat majd ez az étvágy egyre jobban növekedett.Szerintem nem lesz semmi baja a kutyinak.Csak annyit tudok tanácsolni,hogy nagyon sokat törődjetek vele,érezze,hogy biztonságban van és,hogy itt szeretik őt.
2012. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!