Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyánk ma...

Bichon Havanese kiskutyánk ma 7 hetes, tegnap hoztuk el a tenyésztőtől és azóta nem eszik, nem iszik vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Ma már próbáltuk tejpótlóval... Nem kéri, eltolja. Vettünk konzerv kaját, abból evett egy keveset. De inni nem ivott. Nagyon sokat alszik, ami mivel ilyen pici tudom, hogy nembaj. Valaki hozzáértőbb segítsen legyenszives!
2012. febr. 4. 11:54
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Csak most olvastam,hogy már nincs baj:))) örülök,hogy segíthettem :DD
2012. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

8 hetes kórtól lehet elhozni a kutyust.

Első nap az enyém sem evett, csak kézből.

Enni fog, ha nem beteg. Nem akar éhen halni.

De ha beteg akkor nem kaphat oltást, abba belehalhat.

Ismerősöm vett kutyust beteg volt rá 1 hétre beoltották kötelező oltással, és meghalt.

A kölyköknek napi 3-4 alkalommal kell adni enni. Elsőnek csak száraz tápot, vízben áztatva. Tejben semmi féleképpen se áztasd. A konzervet azért nem ajánlom, mert az enyémnek hasmenése volt tőle.

Szóval elé rakod reggel vársz 20 percet, majd el veszed előle, nem kell neki sok. Ha nem ette meg ezt megismétled a kutya ebéd idejében ott is vársz 20 percet, ha nem ette meg megeszi vacsira, enni fog, mert nincs szándékában éhen halni.

Szegénykét kicsit lehet megviselte a gyors változás.

Fontos, hogy ne adj neki összevissza mindent, mert a hasa nem bírja a gyors ételváltozást mindig ugyan azt add neki, ha meg át akarod szoktatni egyik tápról a másikra fokozatosan csináld, szóval bekevered a 2 tápot, és minden nap egyre kevesebbet raksz a régi tápjából.

Házi kosztot csak 3 hónapos kora után kaphat kis mértékben a táp mellet, pl főtt csirkehús. Semmi fűszereset ne adj neki, meg nyers húst se.

Gondolom szaporítótól vetted, mivel egy tenyésztő nem adja oda 2 hónapos kora előtt a kutyust. Szóval, előfordulhat, hogy beteg, mert a szülei nem estek át szűrésen. De kötelező oltás előtt nagyon vizsgálják át, nehogy betegen oltsák be.

2012. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
A kutyusnak nincs már semmi baja! :) Csak megviselte a váltás! Már csak száraz tápot kap (be se áztatom, mert úgy nem eszi meg), amit szeret, nem hányt, nincs hasmenése :) Nagyon játékos kis energiabomba :) Nem hagy minket magunkra, meg mi sem őt :)
2012. febr. 6. 20:42
 24/25 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok:) igen, igen nagyon emberközpontú fajta:)

Utál egyedül lenni:)

2012. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Amikor én hoztam el a havanese kutyámat, akkor ő sem evett/ivott 1-1,5 napig, mert úgy félt. De aztán úgyis rájön, hogy ennie kell :)
2012. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!