Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt a...

Miért csinálhatja ezt a kiskutyám?

Figyelt kérdés
A kutyusom 4 és fél hónapos, SZUKA kutyus. 2 hete egyszer-egyszer (nem mindennap!), de felugrik valamelyik lábamra, "átkarolja", és úgy csinál, mint egy éppen párosodó KAn kutya! Lehetséges, hogy hamarabb lesz az első tüzelése, mint szokott a kutyusoknak?
2012. febr. 4. 19:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Először is tiltsd és torold meg ezt a fajta viselkedést.

A falkavezéri szerepedet meg erősítheted pl. gesztusevéssel illetve kézből etetéssel (csináltatsz vele feladatokat és jutalomként, kézből kapja a kaját).


Azt meg nem értem, hogy a hasznos válaszokat miért kell lehúzni, de mindegy.

2012. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

Innen nehéz lenne bármit is mondani.

Olvasd el ezt.


[link]


Szakszerű segítség kellene, mert ő látná pontosan, hogy hogy viselkedsz a kutyával. Vannak ezek a "gyakorlatok", amiket be lehet vetni, de igazából a határozottságnak, ill. annak, hogy te legyél a dominánsabb, ennek belülről kell jönnie, a kutyának ezt éreznie kell. Na ez az, amit innen nem lehet elmondani, ezért kell egy szakember, hogy megvilágítsa a problémát! Hívjatok ki házhoz egy kiképzőt, az a legtutibb!

2012. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket!
2012. febr. 4. 19:13
 14/21 anonim ***** válasza:

Ezek szerint olyan helyet fogtál ki, ahol az otthoni dolgokban nem nyújtanak segítséget és nem figyelnek a részletekre, csak hogy jutifalatra csinálja a kutya a feladatot...

Minden esetre, ha mentek suliba, én máshova vinném a helyedben.

2012. febr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szakembert nem fogok hívni, mert habár tisztában vagyok vele, hogy nagy a probléma, rá kell éreznem, be kell tartanom a szabályokat, következetesnek kell lennem, és máris elfogad a kutyám falkavezérnek! Hát mától nem alszik az ágyunkba, az is biztos! :)
2012. febr. 4. 19:21
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

Ok. Te tudod. Bár nem értem miért tiltakozol ellene.

Én speciel megelőzésképp hívtam ki, mivel első kutyám nekem is az enyém és nem akartam elcseszni. Nálatok már megvan a gond, mégsem kérsz szakembertől segítséget. Komolyan nem értelek. Egyszeri alkalomról van szó, 3-4000Ft-nál nem szoktak többet kérni és onnantól te is tudod hol követed el a hibákat. Én nem akarok rád erőltetni semmit, de ne csodálkozz, ha a kutyád következő lépése az lesz, hogy rád morog, ha kajáról lesz szó...

2012. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék szakembert hívni, mert szükségtelennek tartom. Igen, nagy a gond, de például ott van Cesar Millan, aki egy mozdulattal majdnemhogy "átneveli" a kutyát. Ha kijönne egy szakember, ugyanazokat mutatná meg nekem, amiket már vagy 25000-szer olvastam. Amióta vannak szabályok, azóta engedelmesebb a kutyám, például egyet szólok és elengedi az ellopott dolgaimat :D. Sajnos a ruhatépésre visszaszokott, mert nem voltam elég következetes. Nincs ezzel a kutyussal semmi gond, sajnos én vagyok az, aki megint elrontotta. következetesség! Ez a kulcsszó!!! :)
2012. febr. 4. 19:32
 18/21 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, imádom, jelenleg az életem egyik értelme, sajnos azonban ezért kényeztettem el :/.
2012. febr. 4. 19:34
 19/21 anonim ***** válasza:

Semmi egetverő dolog nem történt. Egyszerűen tiltsd meg neki, hogy csinálja és kész. Persze, ne várd el, hogy egy-két tiltásra megtanulja , hogy nem helyesled, amit csinál.

Az ágyban alvás sem fogja elrontani a kutyádat, ha csak akkor mehet oda, ha Te engeded és bármikor le tudod küldeni.

2012. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem fogad el vezérnek. De ezt soha, semmilyen körülmények között ne engedd meg neki. Se a lábadon, se plüssön, semmin!

Az én kutyám is megpróbálkozott ezzel egyszer fél éves korában. Elvettem tőle a plüssmacit, ráparancsoltam, hogy ezt nem csinálhatja, és soha többé nem is csinálta. És azóta sincs semmi gond a rangsorral.

Előjön az ösztönösen bennük lévő párzómozdulat, és tudják, hogy ennek jelentősége van. Te pedig tudatod vele, hogy Te, mint "alfa" ezt nem engeded.

2012. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!