Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már a fogváltás miatt...

Ez már a fogváltás miatt lehet vagy csak neveletlen?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a bichonom és mindent megrág, de csak amikor nem vagyunk itthon, pedig van játéka, rágókája, mindenféle, amit rághatna, de mindig csak az kell, amit nem lenne szabad.:) Már szétrágta a cipőmet, a tv-kábelt, dobozt, újságot, mikor mit talál. Mindig próbálok mindent elrakni előle, de pl. a tv-kábelt nem lehet.:S

Már megpróbáltam neki megtanítani, hogy nem szabad cipőt rágni, úgy, hogy leraktam magam elé a cipőket és mikor közelített, akkor rámorogtam és közelebb húztam magamhoz a cipőt, de ez nem volt hatásos, ráadásul nem is érdekli ilyenkor, csak ha nem vagyunk itthon.

Én azt mondanám, hogy falkavezérnek tekint, de nekem ez erősen szeparációs szorongás gyanús.:S Ti mit gondoltok?


2012. febr. 4. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A kiskutyák sajnos ilyenek, mindent megrágnak, szerintem ez nem feltétlen nevelés kérdése. Ha elmentek otthonról zárjátok be egy szobakennelbe vagy pl fürdőszobába, nehogy a kutyus magában is kárt tegyen.
2012. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én bichonomnak( 7 hónapos most) a legnagyobb kár amit okozott hogy a teló töltőmet szétrágta ,papír zsepiket is szereti szétrágni,de mást nemigazán rágott szét , rendesen levan mozgatva?? esetleg amikor elmész akkor vidd el egy nagyobb sétára kicsit futtasd meg hogy kifáradjon, nekünk még az is bevált hogy minden szoba ajtót bezártunk és egyedül a konyhába és az előszobába volt, itt nem volt semmi amit szétrágott volna,vmi kerítést vagy vmit te is tegyél oda ahova azt akarod hogy ne menjen , nálam van a számítógép sok kábellel amikor láttam hogy rágja azt mondtam hogy NEM ha csinálta tovább akkor megint mondtam hogy NEM megfogtam és kitettem a szobából és nem engedtem vissza, ezt párszor eljátszotta azóta hozzá se nyúl a kábelekhez, a cipőinkhez pedig amióta elhoztuk ( 9 hetesen) nem nyúlt soha a cipőfűzőket rágógatta de a NEM szóval le állítotuk, meg ilyenkor oldalba böktük hogy érezze, de nem is fájjon neki..
2012. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már rá, hogy nem mozog eleget, de hát volt, hogy 2 órán keresztül szaladgált meg játszott más kutyákkal, mégsem fáradt el. Mintha fel lenne húzva állandóan, nagyon hiperaktív.


Nálunk is csak az előszobában és konyhában lehet, mikor elmegyünk, de most pl az előszobában a tapétát leszakította a falról, és kirágta a falat. Gyakorlatilag elkezdte bontani a lakást!:S Tudom, hogy minden kutya rág, de hallottam már, hogy sikerült megtanítani a kutyát, hogy ne rágjon, ezért próbáltam én is tanítgatni, de sikertelenül.:(


Egyébként nekem is van egy tiltó hangom, amire hallgat csak az a probléma, hogy ezeket akkor csinálja, mikor nem vagyunk itthon és akkor nem tudok rászólni.:S

2012. febr. 9. 08:57
 4/4 anonim ***** válasza:

a kutya nem udja milyen szabályok, határok vannak az életében elkéne egy szakértő segítsége nálatok....rámorgásból nem fog érteni a kutyád legfeljebb félni tőled, vagy jobbik esetben hülyének néz

a fogváltás is közre játszat (amennyiben ez zajlik most) szinte elviselhetettlen késztetést éreznek a rágás iránt ilyenkor a kicsik-mindig legyen kéznél olyan természetes rágnivaló ami leköti a figyelmét-bármit meg akar rágni-tiltás-megvárod még megnyugszik rádfigyel és ha ez megvan akkor jön a csere-rágnivaló amit már te kínálsz fel neki...

de ettől sokkal összetettebb a problémád-fogalmad sincs mit gondol és kommunikál feléd a kutyád-ezen kéne változtatni elsősorban

2012. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!